Microsoft-Cyber-Security-Engagement-CEnter-India

شرکت مایکروسافت در موضوع امنیت سایبری بسیار جدی در حال تلاش است و با سرمایه گذاری ها و همکاری های مختلف در حال توسعه و پیشرفت این حوزه است و همچنان قصد دارد تا به سرمایه گذاری های عظیم خود ادامه دهد. با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت طبق گفته معاون ارشد این شرکت Bharat Shah به سرمایه گذاری سالانه ی بیش از یک میلیارد دلاری خود برای توسعه و تحقیقات امنیت سایبری در سال های آینده ادامه خواهد داد. این میزان سرمایه شامل خرید و تصاحب شرکت ها نمی شود.

Bharat Shah معاون امنیت مایکروسافت در حاشیه ی کنفرانس امنیت سایبری Bluehat در تل آویو بیان کرد:

” تعداد بسیار زیادی از مردم از فضای ابری استفاده می کنند و این میزان در حال افزایش است. ما به دنبال فن آوری های مختلفی هستیم که ممکن است در آینده استفاده شود”

در حالی که حملات سایبری در دو سه سال قبل حدود ۲۰ هزار در هفته بود اکنون باتوجه به اطلاعات مایکروسافت به ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار حمله افزایش یافته است. حضور مایکروسافت به عنوان رقیب بزرگ آمازون در حوزه فضای ابری، نیازمند امنیت بیشتری برای کنترل این بازار است.

مایکروسافت طی دوسال اخیر، سه شرکت نرم افزاری امنیتی اسرائیلی Aorato، Adallom  و Secure Islands را خریداری کرده است تا به محافظت از داده ها و فایل ها سرویس اطلاعات آژور بپردازند و با این سرویس ادغام شوند.

اسرائیل قوی ترین شرکت های امنیتی جهان را در خود دارد و سرمایه گذاری های مختلفی در شرکت های اسرائیلی صورت می گیرد. بازوی سرمایه ای مایکروسافت نیز اخیرا بر روی چندین شرکت اسرائیلی برای فناوری فریب در تشخیص حملات و نصب آن ها در بانک ها و خرده فروشان سرمایه گذاری کرده که از جمله ی آن Team8 است.

Shah معتقد است که سال آینده پیشرفت خوبی در زمینه امنیت اتفاق خواهد افتاد و به سمت احراز هویت بدون نیاز به رمز به صورت گسترده حرکت خواهند کرد. در حال حاضر، Windows Hello یکی از مواردیست که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به رمز و با استفاده از اثرانگشت، عنبیه و یا چهره به سیستم خود وارد شوند.

منبع :

INDIANEXPRESS

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,