کنسول نسل بعدی مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس اسکارلت اکنون برای مدتی طولانی است که در راس توجهات قرار دارد و شایعات بسیار زیاد رسمی و غیر رسمی از آن به انتشار رسیده است و از آن به بعد با این که ما از وجود آن در E3 2019 مطمئن شدیم، گزارشات و شایعات زیادی به انتشار رسیده که اشاره می‌کند مایکروسافت برای نسل بعدی کنسول‌های خود به دنبال SKU های بیشتر و در حال کار کردن روی آن‌ها است. اکنون شایعات جدیدی به انتشار رسیده که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید. با وینفون همراه باشید.

یک مدل از این کنسول‌ها دارای قدرت کم‌تری است که از قیمت پایین‌تری برخوردار است و مدل دیگر نیز دارای سخت افزار قدرتمند و رده بالایی است که گران قیمت‌تر از مدل قبلی است که اسم رمزی هر یک از آن‌ها به ترتیب Lockhart و Anaconda است.

این‌ها چیزهایی بود که ما در طی گذشت چند وقت اخیر بارها و بارها شنیده بودیم. با همه این اوصاف گزارشاتی این اواخر به انتشار رسیده که نشان می‌دهد مایکروسافت این برنامه‌ها را کنار گذاشته است و کار خود روی مدل Lockhart را به منظور وارد شدن به نسل بعد تنها با دارا بودن یک مدل کنسول، متوقف کرده که تنها SKU آن‌ها همان Scarlett خواهد بود که مدل قدرتمندتر یا همان Anaconda است. اکنون یکی از منابع داخلی آگاه برند ایکس‌باکس به اسم Brad Sams از Thurrot که برای اولین بار مبحث Scarlett را پیش کشیده بود، باز هم گزارشات گذشته خود را به وسط کشیده و درست به همان موضوعات مشابه اشاره کرده است.

طبق چیزی که Sams مدعی شده، دلایل زیادی برای اثبات این موضوع وجود دارد که مایکروسافت در نسل بعد فقط با داشتن یک مدل کنسول به بازار وارد خواهد شد. به عنوان اولین نکته این بحث را باید مطرح کنم که حقیقت غیر قابل انکاری وجود دارد که توسعه دهنده‌ها و سازنده‌های بازی‌های رایانه‌ای باید اطمینان حاصل کنند که بازی‌ها و محصولات تولیدی آن‌ها یا محتویات بازی‌ها روی هر دو مدل این کنسول‌ها توان اجرا شدن دارد و می‌توانند بدون مشکل برای هیچ یک از کاربران آن کنسول انجام شوند. با توجه به این که مدل Lockhart به اندازه قابل توجهی ضعیف‌تر از مدل دیگر کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس است، بازی‌ها نیز به همین ترتیب باید به گونه‌ای طراحی و ساخته شوند که توان اجرا شدن روی آن را داشته باشند و سپس با افزایش قدرت روی Anaconda نیز به اجرا گذاشته شوند. در نهایت انجام چنین کارهایی باعث افت کیفیت فنی و تکنیکی بازی‌های این کنسول‌ها نسبت به پلی‌استشین ۵ از نظر جلوه‌های بصری و گرافیکی خواهد شد. به عبارت دیگر وجود دو مدل از یک کنسول که یکی ضعیف‌تر از دیگری باشد، به طور کلی باعث عقب ماندگی نسل بعد کنسول‌های ایکس‌باکس نسبت به پلی‌استیشن ۵ خواهد شد.

خود شرکت مایکروسافت نیز در حال انجام برنامه ریزی‌های مختلفی بود تا از Lockhart به عنوان یک مدل ارزان قیمت‌تر برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند Scarlett را خریداری کنند، استفاده کند اما نمی‌خواست توجه بیشتر خود را روی Anaconda قرار دهد. همچنین با توجه به پیشرفت و افزایش به کار گیری تکنولوژی xCloud و قابلیت آن برای اجرای بازی‌های مختلف با بیشترین مقدار روانی و پایداری و تاخیر بسیار کم روی تمامی دستگاه‌ها و پلتفرم‌ها، مایکروسافت نیز طبق گزارشات به دنبال پیشرفت دادن آن بوده است و به همین دلیل توسعه و ساخت Lockhart را کنار گذاشته است.

همچنین این موضوع با سیاست همیشگی آن‌ها و مدل‌های تجاری این شرکت که کاملا به فروش بازی‌ها، بدون توجه به پلتفرم‌ آن‌ها متکی است، کاملا همخوانی دارد و با این سیاست‌ها کاملا هم سو و هم راستا است. همچنین با وجود حرف و حدیث‌ها و شایعات که: آن‌ها با عرضه هر سخت افزار و کنسول خود در حال ضعیف‌تر شدن هستند، عرضه کردن Lockhart در نهایت باعث به حقیقت پیوستن این حرف و حدیث‌ها خواهد شد و در واقع سوژه خوبی برای منتقدین آن‌ها خواهد بود.

در حال حاضر شایعات تایید نشده‌ای وجود دارد که فعلا باید در حد شایعه آن‌ها را باقی نگه داریم اما گفتن این موضوع واقعا ارزشش را دارد که مایکروسافت در طول برگزاری کنفرانس خبری خود و همچنین در کل نمایشگاه E3 2019 هیچ اشاره‌ای به وجود کنسول‌های متعدد و مدل‌های مختلف برای آن‌ها نکرد؛ گرچه این کار را در کنفرانس خبری سال گذشته خود در E3 کرده بود. xCloud نیز موضوعی است که آن‌ها اشارات زیادی در این مدت به آن کرده بودند و گفته بودند می‌خواهند آن را پیش ببرند و از آن استفاده‌های بیشتری کنند. بنابراین این موضوع هیچ بعید نیست که آن‌ها دوست داشته باشند از این به بعد آن را در مرکز استراتژی‌های خود قرار دهند و توجه بسیار بیشتری به آن داشته باشند که انجام چنین موضوعی خودش نیاز به دارا بودن یک کنسول قدرتمند و بهتر از کنسول‌های نسل فعلی است.

ما در روزها و هفته‌های آتی که جزئیات بیشتری از این موضوع روشن شود، شما را از آ‌ن‌ها آگاه خواهیم کرد. بنابراین همچنان با ما همراه باشید و فراموش نکنید که نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را حتما با ما به اشتراک بگذارید که ما بتوانیم برای بهتر کردن کار خود تلاش بیشتری انجام دهیم.

منبع : وینفون
964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , ,