در اوایل سال جاری مایکروسافت برای اولین بار از ویژگی دیکته در نسخه‌ی دسکتاپ نرم‎افزار Word استفاده کرد و اکنون در حال انتقال این ویژگی به نسخه‌های تحت وب نرم‌افزار آفیس است. در هفته‌های آتی دیکته (املاء کردن متن) در ورد و وان نوت توسط مایکروسافت برای کمک به رفع بخشی از فشار افراد مبتلا به نارسایی‌های نوشتاری، بصورت آنلاین در دسترس خواهد بود.

ویژگی دیکته به شما این امکان را می دهد که با صدای خود متن را به سادگی تایپ کنید، و دسترسی به این ویژگی در نرم‌افزارهای آفیس تحت وب باعث افزایش استفاده‌ی آن در مدارس خواهد شد.

ورد و OneNote اولین نرم‌افزارهای تحت وب هستند که ویژگی دیکته را دریافت خواهند کرد و پاورپوینت، اکسل و اوت لوک در سال 2019 این ویژگی را دریافت می کنند. مایکروسافت همچنین قابلیت ترجمه‌ی آنی را درون خواننده همه‌جانبه‌ی خود به نرم‌افزارهای وان نوت، ورد و و اوت لوک بصورت آنلاین و همچنین به وان نوت برای آیپد، مک و ویندوز‌‌ 10 اضافه می‌کند. از ویژگی‌های این ترجمه می‌توان به پشتیبانی آن در ترجمه‌ی صفحات کامل، کلمات یا جملات به زبان دیگر اشاره کرد. عرضه قابلیت ترجمه‌ی صفحه کامل و کلمات در پاییز و ترجمه‌ی جملات به دنبال آن شروع خواهد شد.
منبع :

THE VERGE

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,