_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت اکنون شرکتی یک تریلیون دلاری است موفق‌ترین مایکروسافت تاریخ

واکنش بسیار خوب بازار سرمایه به عملکرد مایکروسافت در چارک سوم سال مالی 2019 باعث شده تا ارزش بازار این شرکت از رقم یک تریلیون دلار عبور کرده و این شرکت به با ارزش‌ترین شرکت دنیا تبدیل شود. پیشتر شرکت‌های آمازون و اپل موفق به کسب این رکورد شده بودند اکنون مایکروسافت سومین شرکتی است که این رکورد را زده و با توجه به کاهش ارزش بازار اپل و آمازون، با اقتدار در صدر ارزشمندترین شرکت دنیا قرار می‌گیرد.روز گذشته مایکروسافت گزارش مالی مربوط به سه ماهه سوم سال مالی 2019 را منتشر کرد. عملکرد بسیار خوب تمامی بخش‌های این شرکت اعم از بخش ابری، سرفیس، ایکس باکس و ویندوز باعث ایجاد جهشی بزرگ در ارزش سهام این شرکت شده است. بازار سرمایه تنها چند ساعت پس از انتشار این گزارش مالی، واکنش بسیار خوبی از خود نشان داده که حکایت از اعتماد بالای کارشناسان وال استریت به آینده این شرکت در آینده نزدیک دارد.

با توجه به عملکرد بسیار خوب این شرکت در سه ماهه اخیر که عملا بر نوار پیروزی‌های پیشین ادامه یافته است، ارزش سهام مایکروسافت رشد قابل توجهی را تجربه کرده که در نتیجه آن، ارزش بازار این شرکت به بیش از یک تریلیون دلار رسیده است. 

با این حساب مایکروسافت پس از اپل و آمازون، سومین شرکت دنیا لقب گرفته که توانسته به چنین ارزش بازاری دست پیدا کند. البته باید توجه داشت با توجه به کاهش ارزش سهام اپل و آمازون و در نتیجه کاهش ارزش بازار این دو شرکت، غول نرم افزاری دنیا در حال حاضر به تنهایی ارزشمندترین شرکت دنیا لقب گرفته است.

طی یک روز اخیر ارزش هر سهم این شرکت رشدی 4 درصدی داشته که برای بازار سهام با ثبات آمریکا، رقمی کاملا قابل توجه است. در حال حاضر ارزش هر سهم این شرکت 130 دلار برچسب خورده است. لازم به یادآوری است که ردموندی‌ها پیشتر در ماه نوامبر سال گذشته برای مدت کوتاهی توانسته بودند، اپل را را کنار زده و به عنوان ارزشمندترین شرکت دنیا خود را مطرح کنند. این بار اما به نظر می‌رسد که باید منتظر ثبات بیشتر این شرکت در این جایگاه باشیم.در چند سال اخیر بخش‌های مختلف این شرکت نظیر سرفیس، ایکس باکس و ویندوز عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده‌اند. با این حال موتور محرکه این رشد را باید در کسب و کار ابری این شرکت و مایکروسافت اَژور جستجو کرد. از زمان روی کار آمدن نادلا پلتفرم ابری مایکروسافت رشد سرسام آوری را تجربه کرده و با سرعت در حال نزدیک شدن به پلتفرم ابری AWS شرکت آمازون است.

با توجه به تداوم رشد بسیار سریع پلتفرم ابری مایکروسافت زمان زیادی تا به پایین کشیده شدن آمازون از جایگاه نخست پلتفرم‌های ابری باقی نمانده است. در حال حاضر آمازون و مایکروسافت با فاصله بسیار زیادی در مقایسه با دیگر رقبا مشتریان سازمانی و معمولی بیشتری را به استفاده از پلتفرم ابری خود مجاب کرده‌اند.

 

منبع :

 THE VERGE

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
saeed
پاسخ دهید جمعه 6 اردیبهشت 1398

مایکروسافت داره استورش رو تعطیل میکنه؟

محسن توکلی نیا
پاسخ دهید جمعه 6 اردیبهشت 1398

خیر، خبری از این دست نیست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,