_سرفیس پنل جدید

بررسی آمادگی مایکروسافت برای انتشار تلفن همراه سرفیس به نظر می رسد مایکروسافت در حال آماده سازی قطعاتی برای یک تلفن همراه تاشو است

همانطور که در سال 2015 تاکید کردیم، مایکروسافت دیگر محصولی که منحصراً یک گوشی تلفن همراه باشد را تولید نخواهد کرد، اما آن محصول قطعاً چنین قابلیتی را نیز در خود خواهد داشت. این محصول قرار است سیستم عامل ویندوز کور را بر روی خود اجرا کند. یک نسخه مدولار و شبیه سازی شده از ویندوز که می‌تواند با توجه به نوع دستگاه طراحی شده قابل انعطاف باشد، اما در نوع کارایی و قدرت همانند ویندوز 10 ریسک پذیر و مطمئن است. برای بررسی این محصول در ادامه با وینفون همراه باشید.

آیا طرفداران گوشی‌های ویندوزی در نهایت دستگاهی رویایی را از سوی مایکروسافت برای خود دریافت خواهند کرد؟

 

ما تاکید می‌کنیم که محصول جدید مایکرسافت با سایر دستگاه‌های هوشمند رقابت نخواهد کرد ( هرچند که عده‌ای به طور مداوم بر این نکته و حس رقابت‌ پذیری مایکروسافت تاکید می‌کنند.) در حال حاضر مایکروسافت تمام تمرکز خود را روی ساخت محصولش اختصاص داده است. در نتیجه، به همین منظور است که محصول خود را تاکنون به بازار ارائه نداده است تا مبادا محصولش مورد رضایت مصرف‌کنندگان قرار نگیرد. اگرچه احتمالاً شما در آینده‌ای نزدیک قادر خواهید یک نمونه از این محصول را در اختیار داشته باشید.

قبل از راه‌اندازی خط تولید این دستگاه، ما اعتقاد داریم که مایکروسافت مخاطبان هدف و مشتریان خود و همچنین صنعت‌گران تجاری خود را در سناریوهای تولیدی خود مدنظر قرار می‌دهد. در حقیقت، اگر شما از نزدیک به موقعیت مکانی خط تولید سرفیس در مایکروسافت نگاه کنید، نام و نشان ویندوز و نحوه عملکرد آن روی دستگاه دقیقاً همان چیزی است که انتظار دارید آن را انجام دهد.

 

مشاهده آینده تلفن همراه مایکروسافت نیازمند چشم‌اندازی وسیع و تصویری بزرگ است

 

بازار مورد نظر مایکروسافت مشتریان سازمانی است، اگرچه که، کارها در تیم‌های مختلف با اعضایی متشکل از افرادی در سراسر دنیا انجام می‌پذیرد. بدین ترتیب، این دستگاه به احتمال زیاد شبیه یک رایانه خانگی که تمرکز آن بیشتر بر روی صفحه نمایش مخصوصش که بیشتر برای ارتباطات و مکالمات کاربری دارد، ساخته شده است ( این نوع صفحه نمایش در حال حاضر در اغلب گوشی‌های تلفن همراه هوشمند نیز وجود دارد). طراحی گوشی تلفن همراه مایکروسافت سرفیس، نحوه عملکرد سیستم عامل ویندوزی‌اش و دستگاه‌ها و جوهر ویندوزی (windows-ink) طراحی شده برای صفحه نمایشش همه همان چیزی است که در حال حاضر در بازار تلفن‌های همراه هوشمند نیز وجود دارد. از این رو، از قبل یک قالب پایه برای طراحی جدید این محصول در نظر گرفته شده است که مایکروسافت سعی در تغییر و شکستن این قالب پایه دارد.

از زمانی که مایکروسافت فعالیت بر روی تلفن همراه سرفیس را آغاز کرد، در حال حاضر از این تیم “سرفیس پرو ال تی ای” ارائه شده است؛ که مایکروسافت آن را پیش نمایشی برای محصول تلفن همراه خود می‌داند تا از این طریق نظرات بازار را مطلع شده و ضعف‌ها و قوت‌هایش را بیابد. این یک اقدام مهم از سوی مایکروسافت قلمداد می‌شود. در واقع این شرکت تاکید می‌کند تا در حال حاضر در کجای راه قرار دارد و پیش از ارائه تلفن همراه سرفیس، از طریق سرفیس پرو ال تی ای ایده اولیه محصول را پیش چشم همگان به نمایش در می‌آورد؛ مایکروسافت اشکال مختلفی از آنچه که در ذهن دارد را به نمایش گذاشته و منتشر می‌کند تا با برجسته شدن ویژگی‌های خاص هر محصول به هر آنچه که برای ساخت تلفن همراهی بی‌نظیر احتیاج دارد دست پیدا کند.

پانوس پانای (معاون بخش ابزارهای مایکروسافت) می‌گوید لپ‌تاپ سرفیس شخصی‌ترین و لوکس‌ترین لپ تاپ موجود در بازار جهان است، سرفیس بوک قدرتمندترین است، سرفیس پرو ابزاری چندمنظوره است و سرفیس استودیو برای شما طراحی شده است تا شما را در خلاقیت‌های خود غوطه‌ور سازد. او هیجان خود را برای هرآنچه که مخاطبان مایکروسافت در هر سطحی آن را انتخاب می‌کردند، به اشتراک گذاشت. از آنجا که ایجاد ابزار برای ایجاد محتوا و فن آوری ماموریت مایکروسافت است، اینکه خانواده سرفیس چگونه پتانسیل جدیدی را برای ساخت تلفن همراه سرفیس در خود جای می‌دهد، نکته مهمی است.

 

تکامل قلم (ink)

 

پانای در جمع طرفداران سرفیس پرو دو گفت:

مردم در حال حمل کردن هستند… یک لپ تاپ یا یک تبلت تلفنی (فبلت). این یک چالش واقعی بود. مردم همواره در حال مراجعه کردن به فروشگاه‌ها هستند… اما از چیزی که خریداری می‌کنند مطمئن نیستند. سرفیس پرو سه دستگاهی خواهد بود که برای ملیونها نفر این اختلافات را به اتمام خواهد رساند.

نام تجاری “سرفیس” برای دستگاه‎هایی به کار می‌رود که با توجه به موقعیت‌‌شان در زمینه خدمات مختلف در اختیار مردم قرار می‌گیرد. هر نسل از سرفیس ها تغییرات قابل ملاحظه‌ای را به همراه خود داشته است؛ و امکان ایجاد تجارب منحصر به فرد برای خدمت به نیازهای خاص را فراهم می‌سازد. ویندوز 10 به طور استراتژیک ویندوز اینک (windows-ink) را به ارمغان آورده است که از آن جمله می‌توان به قلم‌ها و جوهر متمرکز شده روی صفحه نمایش اشاره کرد که کار با سرفیس را تکمیل‌تر می‌کند.

پانای تجربه خود را در این خصوص به اشتراک گذاشت که مایکروسافت با استفاده از هر نسل سرفیس شاهد افزایش استفاده مشتریان از رنگ‌ها و نژادهای مختلف است. این امر تصادفی نیست. این تکامل عمدی سرفیس و ویندوز به منظور بهینه‌سازی در ارتباطات طبیعی و ضبط اطلاعات-از طریق نوشتن- است.

پانای تاکید دارد که مایکروسافت در حال تکمیل قلم سرفیس و قابلیت‌های رنگ‌آمیزی دستگاه است. او ادعا کرد که این سریعترین قلم دیجیتال مورد استفاده در جهان است و بر تاخیر کم، قابلیت شیب و توانایی‌هایی که آن را دقیقاً تبدیل به همان چیزی که یک هنرمند یا نویسنده برای ارائه محصولش در دنیای دیجیتال به آن نیاز دارد تاکید کرد. او اهمیت این ویژگی‌ها را نه تنها از منظر فنی بیان کرد، بلکه توانایی قلم را برای جذب احساسات -به ویژه برای چینی‌ها- بیان نمود (خوشنویسی). البته، نوشتن نوعی فعالیت شخصی و طبیعی در هر شکل است. بدین ترتیب، نوک، جلو و سر قلم جزو مواردی است که مایکروسافت در ساخت و طراحی این محصول محاسبات سخت و پیچیده‌ای را برای آن انجام داده است. پانای همچنین در ادامه می‌افزاید:

نوشتن بخشی از همان چیزی است که ما هستیم و هویت ما را نشان می‌دهد. این می‌تواند در ارتباطات بین نسل‌ها مفید و کارگشا باشد. حال ما شاهد افزایش سرعت قلم‌ها شده‌ایم. حالا مردم بیشتر از پیش روی صفحه نمایش‌ها می‌نویسند. توانمندسازی بیشتر افراد در یادگیری برای ایجاد و تولید موارد مختلف حالا وارد فاز جدیدتری شده است.

 

همکاری با جوهر (ink)

پانای از طریق رایانش ابری نشان داد که چگونه تنظیمات قلم مانند یک گزینه شاخص در برنامه‌ها می‌تواند انتخاب شده و نوع قلم را برای کارهایی که کاربر می‌خواهد به سادگی مشخص نماید. سازگاری قابلیت‌های رنگ‌آمیزی در ویندوز و کار از طریق رنگ‌ها در مایکروسافت، جزو فعالیت‌های اساسی و اصلی در مایکروسافت شده است. پانای به قلم،ویندوز، آفیس و کلاود و نحوه تغییر همکاری و تعامل با برنامه تخته سفید مایکروسافت (Microsoft Whiteboard) تاکید می‌کند.

مدیر برنامه‌های بخش سخت‌افزاری مایکروسافت، رابین سیلر چالش‌های همکاری بصری برای تیم‌های راه دور و محلی را به اشتراک گذاشت. برنامه تخته سفید مایکروسافت (Microsoft Whiteboard) به عنوان یک رایانش ابری برقرار کننده ارتباط مطرح شده است؛ بوم‌هایی بسیار وسیع و حجیم که به موقعیت مکانی محدود نمی‌شوند و از جوهر هوشمند استفاده می‌کنند و می‌توانند توسط هر کسی که با قلم کار می‌کند به عنوان یک راه حل ارائه شود.سرپرست گروه وان‌نوت -اران مگیدو- نشان داد که چگونه اعضای گروه می‌توانند به صورت همزمان بر روی یک بوم و با قلم‌های متفاوت در دستگاه‌های مختلف کار کنند. او در واقع با این عمل هوش مصنوعی استفاده شده در مایکروسافت را به نمایش گذاشت، که چگونه این هوش مصنوعی به راحتی اشکال شناخته شده را روی بوم به تصویر کشیده و یک جدول را بر اساس طرح‌های متفاوت خود ایجاد کرد.

جالب است بدانید که، سیلر در این خصوص افزوده است:

هنگامی که این برنامه جدید تخته سفید مایکروسافت را با صدا ترکیب می‌کنید، شما به طور همزمان در واقعیت مجازی با صدا و تصویر در تعامل هستید.

علاوه بر جوهر مشترک، اتصال صدا و تصویر در برنامه جدید تخته سفید مایکروسافت جزو ویژگی‌های مهم برای سرفیس‌های جدید مایکروسافت است و نشان‌دهنده تمرکز بالای این شرکت بر روی این بخش از دستگاه‌هاست.

 

اتصال با صدا

پانای بر این باور است که دوربین‌های سرفیس پرو ال تی ای و همچنین میکروفون آن برای تماس با اسکایپ بسیار مهم است. به وضوح قابل مشاهده است که، این دستگاه امکان اتصال همیشگی را دارد و می‌تواند شبیه همان چیزی باشد که از آن به تلفن همراه سرفیس یاد می‌شود ( در حال حاضر) و دارای موقعیت و ویژگی‌ای است تا ارتباطات صوتی را به صورت معناداری، هرچند ثانویه نشان دهد. مایکروسافت ویژگی‌های صوتی سرفیس پرو ال تی ای را برجسته ‌می‌کند و از طریق ابزارهای مشترک و سخت‌افزارها به‌خوبی نشان می‌دهد که برند و پلت‌فرم را در دستگاهی که از این ویژگی‌ها در یک تلفن همراه و یا حتی بیشتر از آن استفاده می‌کند، قرار داده است.

پانای اعتقاد دارد که برای مشتریان همواره متصل بودن و برقراری ارتباط آن هم از هر کجای دنیا به صورت سهل و آسان بسیار مهم است. قابلیت ال تی ای در سرفیس پرو این قابلیت اتصال حتی در هنگام حرکت را دارا است. در واقع نکته‌ای که پانای بیان می‌کند، اشاره به سخنان تری مایرن، رئیس مجلس نمایندگان اشاره می‌کند که سرمایه‌گذاری‌های مداوم مایکروسافت در ویندوز 10 موبایل و نیز توسعه ARM را برای ارتباطات تلفن همراه بسیار ضروری می‌داند.

هر زمان که این سرمایه‌گذاری ها را برای تلاش روزافزون مایکروسافت در راستای ساخت یک تلفن همراه سرفیس که همچون سرفیس پرو ال تی ای باشد ارتقا دهیم، در حقیقت ارتباط بین نوشتن و جلوه‌های بصری در دنیای واقعی را عینیت بخشیده‌ایم. همکاری بخش ویندوز 10 موبایل مایکروسافت با ARM می‌تواند باعث سرعت بیشتر کار شده تا تلفن همراه سرفیس هرچه زودتر در دنیای واقعی ظهور و بروز پیدا کند.

 

ماجراهای سرفیس همچنان ادامه دارد

وقتی که ما در مورد کامپیوترهایی می‌نویسیم که امکان اتصال دائم و لحظه به لحظه به شبکه و اینترنت را داشته و باتری‌هایی با عمر هوشمند را استفاده می کنند، در حقیقت از قابلیت‌های ویژه و استثنایی آنها سخن به زبان آورده‌ایم. مایکروسافت باید برای ساخت تلفن همراه سرفیس خود به نحوی اقدام کند که چنین فناوری‌هایی نیز در آن قطعاً وجود داشته و در حال اجرا باشد.

همانطور که پانای در کنفرانس رونمایی از سرفیس پرو ال تی ای به آن اشاره کرد، روند رو به جلوی سرفیس همچنان ادامه دارد و سرفیس استودیو به عنوان یک تجربه برای فعالیت‌های طراحی، نقاشی و رنگ‌آمیزی که به عنوان زیر مجموعه‌ای از سرفیس پرو ال تی ای محسوب می‌شود، تمامی ویژگی‌هایی که مایکروسافت برای سرفیس‌ها درنظرگرفته‌است را دارد. ما اعتقاد داریم در حال حاضر مایکروسافت و خانواده سرفیس در حال آماده سازی یک اولتراموبایل از این خانواده هستند.

در پایان، مایکروسافت حالا با راه‌اندازی خط تولید این محصول جدید خود را وارد یک چالش بزرگ کرده است. در این راه ابزارهای همکاری با یکدیگر نظیر تیم‌های مختلف، بخش ویندوز اینک (windows ink) و اپلیکیشن تخته سفید و سایر بخش‌های مختلف مایکروسافت را به تلاش و کوشش در این راه دعوت کرده است تا با تجربه آنها به یک تغییر رویه در خانواده مایکروسافت رسیده و سرانجام آن چه را که می‌خواهد به‌دست‌آورد. مایکروسافت این کارها را برای آسان‌سازی در برقراری ارتباطات، نوشتن و ادغام یک تجربه بی حد و حصر در کار با ابزارهای کاری مدرن انجام می‌دهد. امید است با این اقدامات، شیوه فعالیت در محیط‌های کاری دچار تغییرات گسترده‌ای شده و این محیط‌ها را هر چه بیشتر به سوی مدرنیته شدن پیش ببرد.

ما معتقدیم حالا بیش از هر زمان دیگری چارچوب‎‌های مایکروسافت برای ایجاد موبایل سرفیس مشخص شده است و این شرکت با دقت و وسواس بیشتری در حال کار بر روی این ابزار است؛ ابزاری که به نوعی یک کامپیوتر شخصی قابل شارژ خواهد بود. اگر چنین چیزی محقق شود، ممکن است خانواده سرفیس با محصولی منحصربه‌فرد روبرو شوند؛ که نه تنها یک موبایل سرفیس است بلکه در آینده خط تولید دیگر محصولات شگفت‌انگیز مایکروسافت را نیز در پی خواهد داشت.

بنابراین باید بود و منتظر ماند تا دید در آینده چه می‌شود. نظر شما در این باره چیست؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

41 پست
سینا هنربخش
متخصص شبکه های مایکروسافتی و رفع و عیب یابی سیستم های مایکروسافت هلپ دسک (ادمین) سرور دارای مدرک MCSE2012R2+ علاقمند تخصصی به مباحث مایکروسافت ، به خصوص در زمینه ی ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون دارای گوشی 950XL و اینسایدر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  sajadoo
  پاسخ دهید یکشنبه 19 فروردین 1397

  مقاله ی عالی بود خسته نباشید و باید منتظر شد و دید مایکروسافت چه چیزی رو سال ها برای ویندوزی ها اماده میکرده

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , , , ,