ماه گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که برای اولین بار پیشرفتی در تکنولوژی ایجاد کرده که به افراد این امکان را می‌دهد با چت‌بات‌ها مکالمه طبیعی داشته باشند. بسیاری از چت‌بات‌های موجود مانند کورتانا، سیری و الکسا برای شما امکان مکالمه را فراهم می‌کنند، اما باید واضح، ساده و قابل فهم صحبت کنید تا آن‌ها بتوانند متوجه صحبت شما بشوند. این در حالی است که پیشرفت جدید مایکروسافت شما را قادر می‌سازد که با یک چت‌بات همانگونه صحبت کنید که با دوستتان به صورت تلفنی صحبت می‌کنید.

اصولا این قابلیت full duplex یا همان مکالمه کاملا دوطرفه نامیده می‌شود. اخیرا گوگل در کنفرانس I/O خود اعلام کرد که این قابلیت را امسال در دستیار گوگل قرار خواهد داد. مایکروسافت هم اکنون این ویژگی مکالمه دوطرفه را در Xiaoice (چت‌بات محبوب در چین) قرار داده است. بیش از 600 هزار نفر این ویژگی را از زمان انتشار آن امتحان کرده اند.

دیروز مایکروسافت بیان کرد که قابلیت مکالمه دوطرفه در Xiaoice را در اختیار برنامه نویسان و شرکا قرار داد تا از آن استفاده کنند. همچنین مایکروسافت ویژگی جدید داستان گویی را به Xiaoice اضافه کرد تا آن را با خانواده‌ها ارتباط دهد.

با دریافت ورودی از والدین و کودکان، Xiaoice میتواند یک داستان صوتی سفارشی 10 دقیقه‌ای برای کودکان در مدت 20 ثانیه درست کند. Xiaoice از یک مدل آموزش عمیق خاص استفاده می‌کند تا همه چیز را از موسیقی پس زمینه گرفته تا شخصیت‌های داستان شخصی سازی کند.

این سرویس در آسیا از 1 ژوئن به صورت رایگان برای عموم در دسترس قرار می‌گیرد. مایکروسافت همچنین با یک سازمان غیرانتفاعی همکاری می‌کند تا بزرگترین کتابخانه صوتی را برای بچه‌های نابینا یا کم‌بینا ایجاد کند.

در ادامه باید اشاره کنیم که مایکروسافت دیروز اعلام کرد Semantic Machines که یک استارت‌آپ در برکلی کالیفرنیا است را تصاحب کرد. این استارت آپ در حال توسعه انقلابی تکنولوژی مکالمه هوش مصنوعی، شامل ایجاد یک موتور جدید مکالمه است.

منبع :

MSPOWERUSER

5 پست
شهاب سجادی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,