ساتیا نادلا در ماه های اخیر بارها بر اهمیت چت بات ها تاکید کرده و به نوعی چت بات ها را جایگزین های آینده اپلیکیشن ها می داند. در ماه های اخیر این شرکت پنج چت بات را که بر مبنای هوش مصنوعی یا AI ایجاد شده اند، ساخته است.

جدیدترین چت بات این شرکت Ruuh نام داشته و در حال حاضر صرفا برای کاربران انگلیسی زبان در هند در دسترس است. مایکروسافت هنوز از این چت بات به صورت رسمی پرده برداری نکرده است، اما مطابق صفحه فیس بوک این چت بات، زمان عرضه ابتدایی آن ۷ فوریه اعلام شده است.

در حال حاضر Ruuh صرفا در فیس بوک قابل دسترس بوده و مهم ترین موارد علایق آن: گفتگو کردن، بالیوود، موسیقی، طنز، سفر و وب گردی معرفی شده است.

در قسمت about صفحه فیس بوک Ruuh ذکر شده:

سلام من Ruuh هستم، هوش مصنوعی که هیچ گاه از حرف زدن خسته نخواهم شد! چطوره که با هم دوست شویم! (fraandship#)

Ruuh چت باتی است که در جهت سرگرمی به وجود آمده است. او انگلیسی صحبت کرده و صرفا برای کاربران هندی در دسترس است. به صحبت های وی به عنوان توصیه، مشاوره و یا تاییدیه نگاه نکنید.

برای یادآوری بد نیست اشاره کنیم که مایکروسافت باتی با نام  Tay.ai را در اوایل سال گذشته معرفی کرد، که البته سو استفاده و سو رفتار برخی از کاربران توییتر باعث شد تا این بات جملات نژادپرستانه و توهین آمیز را در پاسخ سوالات ارایه کند.

در ماه دسامبر مایکروسافت با استفاده از تجاربی که در بات Tay به دست آورد Zo را که باتی در اپلیکیشن پیام رسان Kik بود معرفی کرد. به هنگام معرفی Zo مایکروسافت اعلام کرد که برای این بات تمهیدات یرا در نظر گرفته است تا اتفاقات گذشته تکرار نشود. از دیگر چت بات های این شرکت می توان به Xiaoice و Rianna که در چین و ژاپن معرفی شده اند اشاره کرد.

به نظر می رسد با توجه به تمرکز بالای ردموندی ها بر روی هوش مصنوعی شاهد معرفی بات های بیش تری از سوی این شرکت در آینده نزدیک باشیم.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
pouriaoop
پاسخ دهید جمعه 11 فروردین 1396

Artificial intelligence !=AL

sab2020
پاسخ دهید جمعه 11 فروردین 1396

یه پست هم در مورد اسکایپ و ربات های اسکایپ بذارید . جالبه مردم بدونن .
همچنین ربات کپشن بات که هم توی تلگرام هست هم توی اسکایپ

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,