شرکت مایکروسافت در طول برگزاری کنفرانس خبری خود در E3 2019 اطلاعات و جزئیات زیادی از کنسول نسل بعدی خود موسوم به ایکس‌باکس اسکارلت با مردم به اشتراک گذاشت. بسیاری از این اطلاعات چیزهایی بود که عده بسیاری از ماها انتظارش را داشتیم یا این که قبلا درموردش در گزارشات و شایعات متعددی که به انتشار رسیده بود، به گوشمان خورده بود. پشتیبانی از تکنولوژی Backward Compatibility نیز یکی از همین ویژگی‌ها است که جزئیات بیشتری از آن روی ایکس‌باکس اسکارلت در ادامه مطلب در اختیار شما قرار خواهم داد. با وینفون همراه باشید.

برخی از ویژگی‌های ایکس‌باکس اسکارلت که در شایعات و گزارشات پیشین این کنسول نیز به گوش رسیده بود شامل SSD،‌ اجزاء AMD و پشتیبانی از تکنولوژی Ray Tracing می‌شود. اما یکی دیگر از ویژگی‌های این کنسول پشتیبانی از فناوری پشتیبانی از نسل قبل یا همان Backward Compatibility است که یکی از قابلیت‌هایی است که شرکت مایکروسافت در طول گذشت سال‌های اخیر توجه بسیار زیادی به آن داشته است و از این به بعد نیز قرار است همین روال را همینطور ادامه دهد.

شرکت مایکروسافت ادعا کرده است که ایکس‌باکس اسکارلت (یا هر چیز دیگری که قرار است در نهایت نامیده شود) دارای چنان محتویاتی خواهد بود که به اندازه چهار نسل ارزش خواهد داشت که احتمالا باید به این معنا باشد که تمام نسل‌های گذشته کنسول‌های ایکس‌باکس از طریق قابلیت پشتیبانی از نسل قبل، پشتیبانی خواهند شد و اسکارلت توانایی اجرای تمام بازی‌هایی که روی نسل‌های گذشته کنسول‌های ایکس‌باکس به انتشار رسیده‌اند را خواهد داشت. اخیرا از Ben Stillwell در حین انجام یک گفت و گوی تازه که با Gaming Instincts داشته است، پرسیده شد که شفاف سازی‌های لازم را درمورد معنی و مفهوم این موضوع انجام دهد و وی نیز در حالی که صحبت‌های خود را با تایید این موضوع، عنوان کرد پشتیبانی از نسل قبل چیزی است که مایکروسافت با ایکس‌باکس اسکارلت نیز به توجه و تمرکز کردن روی آن، ادامه خواهد داد. وی در این زمینه چنین اظهار نظر کرده است که:

خب چیزی که من در حال حاضر می‌تواند بگویم، حداقل چیز ممکن است. ما به زودی چیزهای بسیار بیشتری برای اعلام کردن در این رابطه خواهیم داشت اما فعلا این بحث را تا همینجا بیشتر ادامه نمی‌دهم.

اقای Stillwell در ادامه اظهارات خود در این زمینه چنین اضافه کرده است که:

اما می‌توانم این را بگویم که به عنوان یک شرکت بزرگ، این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برای ما برخوردار است چون پشتیبانی از نسل قبل چیزی است که ما در حال حاضر در حال کار کردن روی آن هستیم. تیمی که من در گذشته با آن‌ها در حال فعالیت و همکاری کردن بودم قابلیت پشتیبانی از نسل قبل ایکس‌باکس را به اجرا رسانده بودند و علاوه بر آن ما تمام پشتیبانی‌های ایکس‌باکس وان ایکس از نسل قبل را پیش از این که به سراغ نسل بعدی کنسول‌های خود برویم، انجام داده بودیم. بنابراین این موضوع چیزی است که ما به عنوان یک شرکت بزرگ که یک تغییر بزرگ پلتفرمی هم در راه داریم، بخواهیم به انجام برسانیم چون کل این موضوع چیزی است که ما بدون توجه به این که چه کاری در آینده بخواهیم انجام دهیم، به انجام دادنش ادامه خواهیم داد و آن را پیش خواهیم برد.

با در نظر گرفتن ایستادگی این شرکت روی این موضوع حتی روی آخرین کنسول عرضه شده آن‌ها یعنی ایکس‌باکس وان ایکس، دیگر برای هیچ کس غافلگیر کننده نیست که پشتیبانی کردن از نسل قبلی روی کنسول‌های آن‌ها چیزی باشد که مایکروسافت بخواهد در نسل بعدی کنسول‌های خود نیز روی آن تمرکز داشته باشد. در عین حال شرکت سونی نیز در حال انجام تمرکز بسیار زیادی روی پشتیبانی از نسل قبل روی نسل بعدی کنسول‌های خود موسوم به پلی‌استیشن ۵ است طوری که آن‌ها نیز برنامه‌های زیادی برای بسط و گسترش دادن آن در آینده برای خود در نظر گرفته‌اند. پس نسل بعدی رقابت نزدیکی میان این دو کنسول از این حیث به وجود خواهد آمد و رقابت آن‌ها نزدیک‌تر و تنگاتنگ‌تر از هر زمان دیگری خواهد کرد.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , ,