مایکروسافت از مدت‌ها قبل مرورگر اج را جایگزین اینترنت اکسپلورر کرده ولی گویا ارگان‌های دولتی و کسب و کارها از استفاده این مرورگر دست‌بردار نیستند!

بنابر آخرین داده‌های Netmarketshare  حدود 8 درصد کاربران همچنان از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند در حالی که فقط 4 درصد از جایگزین این مرورگر استفاده می‌کنند (البته این آمار شامل کاربران ویندوز 7 هم می‌شود که مرورگر اج برای آن‌ها در دسترس نیست).

این آمار هنگامی جالب می‌شود که بدانیم بیشتر افراد در محل کارشان از  برنامه‌های شرکتی بر پایه اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند که البته دارای ضعف‌های فراوانی است. از سویی مایکروسافت نمی‌تواند شرکت‌ها را فقط به این دلیل که اینترنت اکسپلورر امنیت پایینی دارد برای مهاجرت راضی کند. از این رو مایکروسافت در یک پست وبلاگی کامل به توضیح مشکلات اینترنت اکسپلورر و اینکه چرا کاربران باید به مرورگرهای مدرن مهاجرت کنند پرداخته است.

اینترنت اکسپلورر مشکل سازگاری دارد. این مرورگر برای پشتیبانی از استانداردهای جدید وبسایت‌ها به‌روزرسانی جدیدی دریافت نخواهد کرد؛ اگرچه فعلا بسیاری از سایت‌ها بدون مشکل اجرا می‌شوند ولی بارگیری صحیح سایت در اینترنت اکسپلورر، دیگر برای توسعه‌دهندگان حائز اهمیت نیست. بنابراین شما در آخر با مشکل عدم توانایی در استفاده از سرویس‌های جدید سایت‌هایی که روزانه از آن استفاده می‌کنید مواجه می‌شوید. ما می‌خواهیم در فضایی که امکانات جدید سایت‌ها با سرعت زیادی رو به افزایش است به شما کمک کنیم از غافله جا نمانید و  همگام با پیشرفت تکنولوژی حرکت کنید.

مایکروسافت در ادامه اشاره کرده است که بسیاری از سایت‌ها همچنان از استاندارهایی که به بهتر کردن نمایش سایت در اینترنت اکسپلورر کمک می‌کنند پیروی می‌کنند. این شرکت در مورد استفاده از این استانداردهای قدیمی که امن نیستند و اصطلاحا “نقص تکنیکی” به شمار می‌آیند به توسعه‌دهندگان سایت هشدار داده است.  متاسفانه در کشور خودمان نیز سایت‌های بسیاری از دانشگاه‌ها و ارگان‌های دولتی فقط با این مرورگر قابل استفاده‌اند.

اگرچه مایکروسافت در قبال استفاده از اینترنت اکسپلورر نسبت به کاربرانش سخت‌گیری می‌کند ولی از این حقیقت کتمان‌ناپذیر نمی‌توان گذشت که استفاده اینترنت اکسپلورر همچنان رایج است. مایکروسافت به روشنی اینترنت اکسپلورر را یک مرورگر شکست‌‌خورده می‌داند و در برنامه‌های آینده‌ی این شرکت نمی‌توان جایی برای اینترنت اکسپلورر متصور شد. به هرحال شاهد این هستیم که عادت استفاده از اینترنت اکسپلورر به این سادگی‌ها از ذهن کابران و کسب و کارها بیرون نمی‌رود!

منبع :

MSPOWERUSER

29 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,