از آن زمان که مایکروسافت برای اولین بار اعلام کرد پشتیبانی از ماوس و صفحه کلید به کنسول بازی این شرکت اضافه خواهد شد، زمان نسبتاً زیادی می‌گذرد. تقریباً دو سال پیش، ما شاهد اجرای این قابلیت به صورت آزمایشی بودیم، ولی متأسفانه تا کنون این ویژگی به صورت رسمی در دسترس کاربران ایکس باکس قرار نگرفته است. اکنون دوباره گزارش‌هایی در مورد این پروژه منتشر شده که برای دارندگان ایکس باکس می‌تواند خبر خوبی باشد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

طبق اطلاعاتی که اخیراً لو رفته، به نظر می‌رسد نه تنها مایکروسافت در حال نزدیک شدن به مرحله نهایی کردن پشتیبانی از ماوس و صفحه کلید به کنسول بازی خود است، بلکه همچنین با فروشندگان شخص ثالث برای کمک به ارائه محصولات سازگار با ایکس باکس به بازار نیز همکاری می‌کند. طبق این اطلاعات، احتمالاً یکی از مشهورترین شرکت‌ها در بازار لوازم جانبی مخصوص گیمینگ، یعنی Razer، برای این هدف با مایکروسافت وارد همکاری شده است.

اسناد لو رفته از یک فایل ارائه نشان می‌دهد صفحه کلید و ماوس Turret شرکت ریزر با ایکس باکس وان کار می‌کند و همچنین سیستم نورپردازی Chroma RGB این شرکت می‌تواند به همان شیوه‌ای که در کامپیوترهای شخصی عمل می‌کند، با کنسول نیز کار کند.

این ارائه به طور عمده روی توسعه دهندگانی که علاقه مند به سازگار کردن محصولات خود با ایکس باکس وان هستند تمرکز دارد و موضوعات مختلفی را که برای آنها جذاب است را نشان می‌دهد.

ویژگی‌های پشتیبانی شده بر روی ماوس شامل پشتیبانی تا 5 دکمه، حرکت افقی و عمودی چرخ و اطلاعات دقیق روی مکان و حرکت اشاره گر است. پشتیبانی از تمام ماوس‌های USB که در حال حاضر با ویندوز کار می‌کنند نیز تأیید شده است.

نظر شما در مورد این همکاری چیست؟

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , ,