کرتاناهمزمان با تلاش مایکروسافت برای گسترش کارکرد Cortana در ویندوز ۱۰، این شرکت در پی آن است تا از انواع خاصی از هک که می تواند روی عملکرد این برنامه تاثیر بگذارد، جلوگیری کند. به همین منظور، مایکروسافت اعلام کرد که جستجوی کرتانا فقط در مرورگر اج در دسترس خواهد بود. این گونه آپشنی که کاربران می توانستند برای تغییر موتورجستوجوگر پیش فرض کرتانا با استفاده ازمرورگرهای دیگر انتخاب کنند، بسته خواهد شد. از این طریق جلوی برخی از هک های خاص هم گرفته خواهد شد. مایکروسافت در این باره می گوید:

متاسفانه، همراه با رشد کرتانا در کارکردها و استفاده های کاربران، ما برنامه هایی را دیده ایم که طراحی ویندوز ۱۰ را دور می زنند و شما را به برخی از موتورهای جستوجوگر هدایت می کنند که برای کار با کرتانا طراحی نشده اند. این گونه نتایجی حاصل می شوند که قابل اعتماد و قابل پیش بینی نیستند. در این صورت اگر کرتانا نتواند به Bing به عنوان جستجوگر و به Microsoft Edge به عنوان مرورگر اعتماد کند در ادامه ی انجام وظایف آن با اختلال روبه رو خواهد شد. تنها راهی که ما می توانیم این امکانات جستجو را با اطمینان دریافت کنیم، یک پارچه کردن کرتانا، اج و بینگ که همه برای خدمات بهتر برای شما طراحی شده اند، است.

همان طور که مایکروسافت گفت، این مسئله فقط به جستجوهای کرتانا مربوط می شود. هنوز شما می توانید در ویندوز ۱۰ از مرورگر و موتور جستجوگر مورد نظر خودتان استفاده کنید.

منبع :

WINDOWCENTRAL

12 پست
علی صالحی
علی هستم، سرشار از امید، جوانی علاقه مند به دنیای تکنولوژی و زبان انگلیسی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
tiesto332
پاسخ دهید دوشنبه 13 اردیبهشت 1395

سلام به همه
دوستان من توی بیلد جدید و بیلد قبلی
تماس های ناموفقم تو نوتیفیکیشن نمایش داده نمیشه
مال شما هم اینجوریه؟
کسی راه حلی داره؟
خواهشا اگه کسی میتونه کمک کنه
این خیلی واجبه برا من

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,