اندرومدا یکی از جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های مایکروسافت طی سالیان اخیر است اما با توجه به اخباری که در طول سال گذشته منتشر شده، این شرکت فعلا پروژه مذکور را مسکوت نگه داشته است زیرا مدیریت از نحوه توسعه آن رضایت ندارد.

پروژه اندرومدا که هم مربوط به توسعه سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری می‌شود، می‌تواند منجر به تولید دسته‌بندی جدید در دستگاه‌ها شود که دارای دو صفحه‌نمایش بوده و دو نوع کاربری را ممکن خواهد ساخت. اما مایکروسافت ظاهر تصمیم نگرفته است که توسعه چنین دستگاهی ارزش هزینه‌های آن را خواهد داشت یا خیر؟

با توجه به اخبار واصله، انجام این پروژه قطعی نیست و مدیریت مایکروسافت به تیم توسعه اجازه ادامه روند کار را نداده است. اما خبرِ شاید امیدوار کننده این است که اندرومدا به صورت کامل لغو نشده  و فقط در همان مرحله‌ای که بوده، متوقف شده است.

در سال ۲۰۱۸ یک سری از شایعات از ادامه پروژه در سال ۲۰۱۹ خبر می‌دادند و برخی دیگر نشان از توقف و لغو کامل آن داشتند.

وعده رونمایی در پاییز

مشخصا این وعده در سال ۲۰۱۸ عملی نشد و به نظر می‌رسد مدیران مایکروسافت درباره ضرورت توسعه و عرضه این دستگاه به بازار قانع نشده‌اند. در این میان شرکت‌هایی هستند که تعهد بیش‌تری به ساخت دستگاه‌های با دو صفحه نمایش دارند و روند توسعه این دستگاه‌های در شرکت‌های گفته شده نیز سریع‌تر پیش می‌رود. اما مایکروسافت با در اختیار داشتن ویندوز ۱۰ در امور مربوط به بهره‌وری، چندین قدم از رقبای خود جلو است و دقیقا به همین خاطر است که بسیاری امیدوارند غول نرم‌افزاری دستگاه‌هایی با دو صفحه‌نمایش را به تولید انبوه برساند.

در حال حاضر اندرومدا یک پروژه معلق است و تقریبا هیچ راهی برای تخمین زمان عرضه و یا حتی اصل عرضه آن وجود ندارد. ممکن است مایکروسافت زمان‌بندی جدیدی را در پاییز ۲۰۱۹ برای رونمایی این دستگاه در نظر داشته باشد اما با توجه به عد م پیشرفت پروژه مذکور، حتی اگر رای به ادامه آن داده شود، سال آینده برای رونمایی زمان معقول‌تری به نظر می‌رسد.

 

منبع :

SOFTPEDIA

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  محمد
  پاسخ دهید یکشنبه 28 بهمن 1397

  خسته نباشه
  ما تصمیم گرفتیم
  اندروید – سامسونگ

  Forza Juventus
  پاسخ دهید یکشنبه 28 بهمن 1397

  مایکروسافت هم دیگه با این همه شل کن سفت کن شورشو در اورده،آخر سر هم یه دستگاه میزنه و کلا ولش میکنه به حال خودش،الانه اگر مثل سیاست پیکسل های گوگل عمل میکرد صدباره این دستگاه رو وارد بازار کرده بود،خودش فقط کار نرم افزار رو انجام بده و سخت افزار رو بسپاره به شرکای تجاریش

  علی گرگان
  پاسخ دهید دوشنبه 29 بهمن 1397

  من هم منصرف شدم از انتظار برای آمدن این گوشی به بازار
  به خاطر همین واسه اولین بار تو زندگیم به سمت سیستم عامل اندروید رفتم البه برای گوشی نوکیا نه برندهای مزخرف دیگه

  محسن
  پاسخ دهید دوشنبه 29 بهمن 1397

  من که نوکیا ایکس هفت خریدم دارم حالشو میبرم

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,