مایکروسافت دوره دشمنی با لینوکس را پشت سر گذاشته و امروز لینوکس زیر بال و پر مایکروسافت به رشد می‌پردازد. امروز هم یکی از روزهایی است که مایکروسافت هدیه جدیدی به لینوکس می‌دهد. فرمت معروف exFAT به لینوکس می‌آید.

سیستم فایل exFAT مایکروسافت که در ویندوز استفاده می‌شود انواع مختلفی از دستگاههای ذخیره‌سازی مانند SD Card و درایوهای فلش USB را پشتیبانی می‌کند. بسیاری از دستگاه‌های ذخیره‌سازی از سیستم فایل exFAT مایکروسافت پشتیبانی و استفاده می‌کنند. مایکروسافت امروز اعلام کرد که سیستم فایل exFAT مایکروسافت را به هسته لینوکس اضافه خواهد کرد. مایکروسافت همچنین مشخصات فنی را برای exFAT منتشر خواهد کرد تا امکان اجرای پیاده‌سازی‌های سازگار و قابل تعامل را فراهم کند.

همچنین مایکروسافت یک هسته لینوکس با پشتیبانی از exFAT در نسخه جدید سیستم لینوکس در Open Invention Network تعریف خواهد کرد، که پس از پذیرش، کد از تعهدات حق ثبت اختراع اعضای 3040+ اعضا و مجوزهای OIN بهره خواهد برد.

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Linux
پاسخ دهید یکشنبه 10 شهریور 1398

“لینوکس زیر بال و پر مایکروسافت به رشد می‌پردازد” !!!!!!!!!!!!!
عجب داستانی .
بهتر بود نویسنده به جای جمله نادرست فوق از تعامل مایکروسافت و تغییر رویه اشتباهش در مورد لینوکس سخن بگه، نه اینکه با تفاخر از ویندوز یاد کنه.

    سید علی جعفری
    پاسخ دهید دوشنبه 11 شهریور 1398

    سلام دوست عزیز. واکنش شما کاملا قابل درک هست. به هر حال از نظر لفظی این یک تعامل هست. اما در واقعیت این تعامل تقریبا 80 درصد یک طرفه از سمت مایکروسافت به لینوکس هست. لینوکس تحت یک برند و کمپانی خاص قرار نداره. به همین علت فرم سازمان یافته ای هم به اون صورت نداره. کمپانی های زیادی وجود دارن که از لینوکس حمایت میکنن و در رشدش بهش کمک میکنن. بین اونها بزرگترینشون مایکروسافت هست. و حقیقت اینه که تا اینجا بیشتر از اینکه از لینوکس قابلیت های کاربردی به پلتفرم های مایکروسافت منتقل بشه در واقع این خدمات مایکروسافتی و پتنت های این شرکت هستن که به هسته لینوکس اضافه میشن و به صورت اوپن سورس عرضه میشن. پس بله اگر در بازار مصرف کننده لینوکس رشدی داشته باشه عملا علت اصلیش حضور مایکروسافت هست. پس بله این شرکت واقعا لینوکس رو زیر بال و پرش گرفته و کمکش میکنه که رشد کنه. در عوض این اجازه رو داره که در فرایند تولید پلتفرم رقیبش دخالت کنه و خواسته خودش رو هم دخیل کنه. با توجه به حجم مایکروسافت این دخالت ها کم هم نیستن. پس این شرکت عملا تا حدی مالکیت این پلتفرم رو هم داره. و این اصلا چیز بدی نیست. از یک طرف لینوکس رشد بسیار سریعی میکنه و از یک طرف پلتفرم های سخت افزاری و ابری مایکروسافت به سرعت رشد میکنن و منتشر میشن. در واقع چون از طرفی یکی از دو طرف عملا تحت برند سازمانی خاصی نیست نمیشه گفت این تعامل بین دو شرکته. چون اینجا فقط یک شرکت داریم. ضمن اینکه فرمودین با تفاخر واقعا تفاخری نیست این یک واقعیته که در بازار مصرف کننده خانگی سهم لینوکس حدود 1 تا 2 درصد هست و این اصلا مایه افتخار نیست. تفاخری هم برای مایکروسافت نیست که شرکتی با این عظمت با افتادگی قبول کنه چنین پلتفرمی رو رشد بده. بهتره که ما هرچه سریع تر از دوره ای که گذشته عبور کنیم و خودمون و درگیرش نکنیم. اون دوره دیگه گذشته.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,