_مایکروسافت پنل جدید

چت بات هوش مصنوعی مایکروسافت کنترل وسایل خانگی هوشمند شائومی را در دست می گیرد مایکروسافت خانه ها را هوشمند می کند!

اپلیکیشن های پیام رسان نقش بسیار پررنگی در زندگی مردم چین دارند، مردم این کشور از این پلیکیشن ها صرفا برای محاوره استفاده نمی‌کنند بلکه از آنها برای انجام مبادلات مالی خود و حتی خرید از فروشگاه های در سطح شهر نیز استفاده می‌کنند. شائومی یکی از بزرگترین شرکت های فعال در زمینه فناوری در این کشور است که البته همکاری بسیار نزدیکی با غول نرم افزاری دنیا دارد، این همکاری قرار است وارد فاز جدیدتری شود.

مایکروسافت وارد همکاری بسیار نزدیکی با شرکت شائومی شده تا با استفاده از چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی خود که Xiaoice نام دارد وسایل خانگی هوشمند ساخت شائومی را کنترل کند، در حال حاضر مردم ساکن چین که از ترموستات های هوشمند این شرکت استفاده می‌کنند قادر هستند با استفاده از هوش مصنوعی مایکروسافت که قدرت بخش چت بات Xiaoice است، دمای محیط منزل یا محل کار خود را کنترل کنند.

مایکروسافت دیروز از این همکاری پرده برداری کرد، ردموندی ها قصد دارند هوش مصنوعی قدرتمند خود را از طریق همکاری با این شرکت چینی بیش از پیش وارد زندگی مردم چین کنند، ردموندی ها در ضمن اعلام این همکاری نسل پنجم چت بات Xiaoice را نیز معرفی کردند.

بارزترین قابلیت نسل پنجم این چت بات توانایی تعامل آن با وسایل هوشمند خانگی است. این چت بات اکنون قادر است تا کنترل لوازم خانگی هوشمند مبتنی بر پلتفرم اینترنت اشیا شرکت شائومی را در دست بگیرد، به بیان دیگر اکنون کاربران می‌توانند با استفاده از این چت بات کنترل بیش از ۳۵ وسیله خانگی که بر بستر پلتفرم اینترنت اشیا این شرکت چینی توسعه یافته اند را در اختیار داشته باشند.

از دیگر توانایی های این چت بات می‌توان به قابلیت گفتگو با انسان ها در مکالمات تلفنی، شناسایی احساسات در یک ویدیو و انتخاب یک ویدیو مناسب جهت نشان دادن احساسات کاربر اشاره کرد.

مایکروسافت اعلام کرده که شائومی تنها شرکتی نخواهد بود که از چت بات Xiaoice بهره می‌گیرد، چرا که این شرکت در حال مذاکره با دیگر شرکت های سازنده لوازم خانگی هوشمند است تا پشتیبانی چت بات خود را به محصولات دیگر شرکت ها گسترش دهد. مایکروسافت در رویداد رونمایی از این همکاری اعلام داشت که این چت بات اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر مورد استفاده قرار گرفته و در بیش از ۳۰ میلیارد گفتگو شرکت داشته است.

در ادامه بد نیست اشاره کنیم که این چت بات اکنون برای کاربران کشورهای چین، ژاپن، آمریکا، هند و اندونزی در دسترس است. یکی از نقاط قوت این چت بات کراس پلتفرم بودن است، Xiaoice در پلتفرم های مختلفی حضور داشته و حتی در اپلیکیشن هایی مثل وی چت نیز حضور دارد. با توجه به نفوذ بسیار کم دستیار صوتی شرکت آمازون یعنی الکسا، مایکروسافت این امکان را دارد تا پلتفرم هوش مصنوعی و اینترنت اشیا خود را با سرعت بیشتری گسترش دهد.

 

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,