wired_microsoft_0463-3x2-735x400

تنها سه سال از زمانی که داگ و برگر رو به روی بالمر ایستادند و حرف از پیش بینی اینده زدند می گذرد. برگر، ایده ی خود را در لوای پروژه ی Catapult استارت زد و اکنون این پروژه به قدری کامل شده بود که کنفرانس دیروز مایکروسافت را تحت تاثیر قرار دهد. با وینفون همراه باشید

تلاش های Burger برای ایجاد سخت افزار مخصوص مایکروسافت و عدم وابستگی این شرکت به دیگر کمپانی ها در ابتدای کار با پاسخ منفی رو به رو شد، اما بعد از ایجاد موتور جستجورگر مایکروسافت کار برگر راحت تر شد و او طراحی تراشه ی کامپیوتری قابل برنامه ریزی را در حدود دو سال با نام پروژه ی Catapult به انجام رساند. برگر و لی تراشه ی FPGA خود را امروز رونمایی کرده اند و نشان دادند که الگوریتم های موجود در آن از هوش مصنوعی مشابه ساختار مغز انسان استفاده می کند و سرعت آن چندین برابر تراشه های معمولی است. سرعت ۲۳ میلی ثانیه آن که به وسیله Azure هدایت می شود و محاسبات ابری این پلتفرم را انجام می دهد واقعا درخورتوجه است.

FPGAها نسل جدید مدارهای مجتمع دیجیتال قابل برنامه ریزی هستند که عبارت FPGA از سر کلمه های Field Programmable Logic Gate Array گرفته شده است . سرعت اجرای توابع منطقی در FPGA ها بسیار بالا و در حد نانو ثانیه است

طبق گفته ی برگر اکنون استاندارد مایکروسافت بر اساس معماری جهانی است. پروژه ی Catapult نه فقط در موتورجستجوگر بینگ و در رقابت با گوگل، بلکه در سطح سیستم های جهانی در آینده نقش مهمی خواهد داشت.

در کنفرانس Ignite مایکروسافت، تراشه قابل برنامه ریزی (FGPA) این شرکت، توانست ۳ میلیارد کلمه را از بین ۵ میلیون مقاله در کمتر از یک دهم ثانیه ترجمه کند.

مایکروسافت امیدوار است تا از این ابررایانه در تکنولوژی های هوش مصنوعی خود و پیشرفت این عرصه استفاده کند تا بتواند به جهانیان در حل مشکلات فعلی جهان کمک کند.

منبع :

PC WORLD

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 6 مهر 1395

کنفرانس رو بذارید لطفا
بعضی قسمتاش مثل این قسمت یا صحبت های مدیرعامل ادوبی (که اونم هندیه) خیلی جذاب بودن

~پریسا
پاسخ دهید سه شنبه 6 مهر 1395

FPGA صحیح هست.جابجا نوشتید
یه برد هست که با توابع منطقی مثل and or و … کار میکنه و قابل برنامه ریزیه.

    هادی اکبری زاده
    پاسخ دهید سه شنبه 6 مهر 1395

    با تشکر ازتذکرتون 🙂

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,