در بخش سوم از راهنمای Monster Hunter World قصد داریم، نکات و جزئیاتی را برای افرادی که تا به امروز این مجموعه را تجربه نکرده‌اند و قصد دارند برای اولین بار جدیدترین نسخه از این سری را بازی کنند، بیان کنیم. بسته به گیمر، Monster Hunter World شهرت پیچیده‌ای دارد بنابراین اگر قصد دارید اولین تجربه خود را با این نسخه شروع کنید؛ پس در ادامه با وینفون همراه باشید تا اولین تجربه تبدیل به بهترین آن شود.

Monster Hunter World در طرفی، گیمرهایی هستند که بدون معلطی و در سریع‌ترین زمان ممکن جدیدترین نسخه از این سری را بازی خواهند کرد، در طرف مقابل، دسته‌ای از گیمرهای سردرگم و تازه آشنا با این مجموعه وجود دارند که با دیدن جهان و جزئیات این سری، قید تجربه لذت بخش آن را می‌زنند. کپکام برای اینکه بتواند این دو دسته از گیمرها را راضی نگه دارد، Monster Hunter World را عرضه کرد که به نارضایتی‌های بسیاری پاسخ داد و در عین حال، هسته اصلی این مجموعه یعنی “لذت شکار” را حفظ کرده است. شما جزء هر کدام از این گیمرها باشید، قبل از اینکه بخواهید وارد جهان بازی شوید، چیزهای زیادی وجود دارد که باید یاد بگیرید. راهنمای این بخش به شما کمک خواهد کرد که سرعت عمل خود را بیشتر کنید.

ما می‌خواهیم که راهنمای Monster Hunter World تا جایی که ممکن است جامع باشد، بنابراین از کمک یک مختصص استفاده کردیم. در این راستا، آقای روی بلِیکلی (Roy Blakely) از شرکت 4-8 که در بومی سازی Monster Hunter World به زبان انگلیسی به شرکت کپکام کمک کرده است، یک فایل صوتی آموزشی Monster Hunter World را منتشر کرده است. ما معتقدیم دانش و بینش منحصر به فرد او به گیمرهای جدید و قدیمی کمک خواهد کرد که پیچیدگی‌های Monster Hunter World را بهتر درک کنند. نگران نباشید، در این مقاله شاهد هیچ نقد و بررسی نخواهید بود. پس بدون معطلی بیشتر، این شما و این راهنمای بخش سوم؛ راهنمای تازه واردها.

شخصیت اصلی

اولین قدم شخصی سازی کاراکتر خود به عنوان شخصیت اصلی است پس به دلخواه آن را شخصی سازی کنید. به یاد داشته باشید که جنسیت شخصیت شما روی زره تاثیر خواهد گذاشت نه چیز دیگه‌ای. در ادامه ویژگی‌های ظاهری که بعدا نیز می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید، مشاهده می‌کنید پس در این رابطه زیاد نگران نباشید.

 • مدل و رنگ مو
 • رنگ موی ابروها
 • موی صورت
 • آرایش
 • لباس‌های شخصیت

به شهر آستِرا خوش آمدید

دنباله‌های ابتدایی، شما را به صورت عجیبی به سمت اولین مقصد و هاب بازی یعنی شهر آسترا هدایت می‌کنند. این شهر منطقه‌ای گسترده از سطح‌های مختلف و پر از مردمانی (NPCها) است که هر یک مشغول به انجام کاری هستند. در ابتدا احساس سردرگمی و پیچیدگی احساس خواهید کرد اما به محض اینکه مشغول به ماموریت‌های جالب و سرگرم کننده شدید، کم کم احساس متعلق داشتن به آن مکان را احساس می‌کنید. برای شروع، در ادامه چیزهایی آورده شده که می‌توانید روی آن‌ها تمرکز کنید.

شخصیت‌های غیرقابل بازی (NPCها)

هیچ وقت از صحبت کردن با یکی از این شخصیت‌ها آزرده نخواهید شد مگر اینکه منفعتی برای شما نداشته باشد. برای اینکه یک ماموریت اختیار دریافت کنید، دنبال شخصیت‌هایی بگردید که بالای سر آن‌ها مارک زرد رنگ (همانند تصویر بالا) در هوا معلق است. شاید در ابتدا نتوانید همه‌ی مزایای این ماموریت‌ها را دریافت کنید اما ایده‌ی خوبی برای جمع آوری است.

بورد (تخته) ماموریت‌ها و دستیار شما

می‌دانیم که با شروع بازی می‌خواهید مستقیما با شمشیرهای نوک تیز خود بزنید توی دل هیولاها. اما قبل از این کار، در بخش Tradeyard (معاملات) از تخته ماموریت‌ها استفاده کنید یا در منطقه Canteen و با صحبت کردن با دستیار خود یکی از ماموریت‌ها را انتخاب کنید. از “ماموریت‌های تعیین شده” (Assigned Quests) انتخاب کنید تا در داستان بازی پیش روی کنید یا از “ماموریت‌های اختیاری NPCها” (Optional Quests) انتخاب کنید تا همزمان با تمام کردن این دسته از ماموریت‌ها، جوایزی هم از طرف این شخصیت‌ها دریافت کنید. همچنین می‌توانید برخی از ماموریت‌های تعیین شده را در بخش ماموریت‌های اختیاری دوباره انجام دهید که برای آینده مفید خواهد بود.

آسانسورهای دستی

رفتن از یک مکان به مکان دیگر آن هم با پای پیاده، زمان بر است و امکان اینکه گم یا خسته شوید را بسیار بالا می‌برد. به محض اینکه یکی از این آسانسورهای دستی را مشاهده کردید (تصویر بالا)، مکان آن را در ذهن خود حک کنید. با این آسانسورها می‌توانید به مکان‌های کلیدی شهر آسترا که در ادامه آن‌ها را لیست کرده‌ایم، تلپورت شوید.

 • مرکز جمع آوری (Gathering hub)
 • منطقه Canteen
 • آبشار Waterfall bridge
 • کارگاه (Workshop)
 • بخش معاملات (Tradeyard)

معمولا بعد از اینکه ماموریتی را تکمیل کردید، شاهد بخواهید به رستوران Canteen یا بخش معاملات (Tradeyard) سر بزنید یا اینکه به کارگاه بروید و تجهیزات خود را بررسی کنید. بنابراین با کمک این آسانسورهای موجود در مناطق مختلف شهر، می‌توانید به راحتی و سریع به مکان مورد نظر خود منتقل شوید.

جعبه‌های آیتم‌ها

این جعبه‌های کارآمد که در سراسر آسترا قرار دارند، به شما این اجازه را می‌دهند که اگر کوله پشتی تجهیزاتتان پر شده، آن را خالی کنید، اگر آیتم لازم داشته باشید از این جعبه‌ها بردارد و اگر آیتم ترکیبی خواستید، آیتم‌ها را با هم ترکیب کنید. این جعبه‌ها یادآور خوبی هستند برای اینکه نگذارید کوله پشتیتان بسیار شلوغ و درهم برهم شود. بعدا در رابطه با این جعبه‌ها صحبت خواهیم کرد.

اتاق و میدان تمرین شما

Monster Hunter World برای شما یک کلبه ساده تداریک دیده که در آن می‌توانید ظاهر خود را تغییر دهید یا بهتر، به میدان تمرین دسترسی پیدا کنید. در میدان تمرین و بدون خطر هیچ گونه هیولایی، می‌توانید همه‌ی سلاح‌های خود را امتحان کنید. ما شدیدا به همه‌ی بازیکنان توصیه می‌کنیم که هر کدام از سلاح‌ها را امتحان کنند چون همه آن‌ها نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. برای مثال، شمشیرهای دوقلو با وجود اینکه وزن سنگینی ندارند اما به شما اجازه می‌دهند که طوفانی سریع از حملات را داشته باشید و در آن واحد می‌توانید حرکت و به سرعت فرار کنید تا فشار را روی هدف خود حفظ کنید. در طرفی دیگر، شمشیر Great Sword را داریم که اندازه‌ای بسیار بزرگ با تاب‌های کُند اما قدرتمند دارد. وقتی که این شمشیر را به دست گرفته‌اید، بهترین استراتژی این است که حملات دشمن را جاخالی بدید، منتظر روزنه مناسب باشید و بعد از اینکه دشمن حمله کرد، بلافاصله حملات خود را آغاز کنید. در اینجا نوع شمشیر و روش مبارزه با آن‌ها به این بستگی دارد که شما چه سبک از مبارزه را به بهترین شیوه ممکن اجرا می‌کنید.

در حال حاضر ما پیشنهاد می‌کنیم که کمبوها و مبارزاتی که در صفحه نمایش نشان داده می‌شوند را امتحان کنید تا بلاک کردن و جاخالی دادن با هر سلاح دستتان بیاید. از آن جایی که بیشتر مبارزات را با اسحله‌ی مورد نظر خود انجام می‌دهید، نباید زمان زیادی را در میدان تمرین هدر بدهید.

کاوش کردن جنگل باستانی (Ancient Forest)

اولین ماموریت‌هایی که انجام می‌دهید، شما را به جنگل باستانی، یکی از محیط‌های بزرگ Monster Hunter World خواهد برد. جنگلی انبوه با اکوسیستمی از غارهای تاریک تا درختانی قد کشیده تا آسمان. در این محیط چیزهای بسیاری برای کاوش و جمع آوری وجود دارد اما فراموش نکنید که هیولاهای ساکن در این جنگل بسیار بی رحم و خطرناک هستند.

اردوگاه شما و جعبه آذوقه

در ابتدا، ماموریت‌های خود را در کمپ (Base Camp) آغاز خواهید کرد، جایی که عاری از وجود موجودات کشنده و خطرناک است. در اردوگاه، برای مدیریت کوله پشتی خود و تغییر تجهیزات می‌توانید به داخل چادر بروید. با هر پیشرفت در بازی، می‌توانید در نقاط مختلفی از نقشه از این اردوگاه‌ها برای خودتان درست کنید تا هر جا که خواستید، ماموریت‌ها را انجام دهید.

هنگامی که در ماموریت شکار هیولاها هستید، جعبه آذوقه (Supply Box)، حاوی مهمات و ابزار رایگان خواهد بود. آیتم‌های که برچسپ “Supply Item” رویشان است، تنها تا تکمیل کردن آن ماموریت به دردتان می‌خورند، اما چیزهای دیگر مال شما خواهند بود و می‌توانید آن‌ها را نگه دارید، بفروشید یا استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که جعبه آذوقه هر ماموریت را کاملا خالی کنید تا به مرور برای خودتان یک انبار مهمات داشته باشید.

هدایت گر Scoutflies

هنگامی که از اردوگاه خود خارج شدید، Scoutfliesها (حشره‌های درخشان که شما را برای پیدا کردن آیتم‌ها و ردپای هیولاها و بسیاری دیگر هدایت می‌کنند) با درخشیدن به شما از وجود آیتم‌های قابل جمع آوری یا ردپاهای هیولاهای بزرگ چثه کمک خواهند کرد. برای شروع، پیشنهاد می‌کنیم که تا جایی که می‌توانید آیتم‌ها را جمع آوری کنید، زیرا هر آیتم با هدفی در این بازی قرار دارد. اگر کوله پشتیتان پر شده، به اردوگاه برگردید و آن را خالی کنید.

در نهایت با یک هدف، یا به دنبال طعمه و یا دنبال کردن ردپای هیولایی از جنگل باستانی عبور خواهید کرد. هنگامی که در این جنگل درحال کاوش هستید، به محض اینکه نوشته‌های معلق تو هوا روی برخی از آیتم‌ها را مشاهده کردید، آن‌ها را سریعا جمع آوری کنید زیرا در دسته آیتم‌های کمیاب قرار می‌گیرند. در قسمت پایین تعدادی از این آیتم‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم:

 • گیاهان (Herbs): از ترکیب آن‌ها معجون‌ها را درست کنید.
 • عسل (Honey): از ترکیب عسل با معجون‌ها، معجون‌های قوی‌تری درست کنید.
 • معدن‌های سنگ (Mining outcrops): برای ارتقاء زره‌ها و سلاح‌ها
 • ستون استخوان هیولاها (Bone piles): برای ارتقاء زره‌ها و سلاح‌ها
 • ماده Godbugs: افزایش قدرت و ساخت معجون‌های بسیار قوی
 • ماده Thunderbugs و تار عنکبوت (Spider Web): برای ساختن تله‌ها

جمع آوری این آیتم‌ها را به یک عادت تبدیل کنید تا در شراط خاص با مشکل مواجه نشوید. به یاد داشته باشید که Scoutfliesها گاها وحشت زده می‌شود. هنگامی که این اتفاق افتاد، یعنی شما توسط یک هیولا مورد هدف قرار گرفته‌اید، بنابراین آن‌ها خود را داخل محفظه‌ی Scout Fly شما مخفی می‌کنند. سینه خیز رفتن و به پنهانی حرکت کردن، می‌تواند راهی مفید برای جلوگیری از ترسیدن Scoutfliesها (از این پس به جای این کلمه از واژه هدایت گر استفاده می‌کنیم) باشد.

نقشه شما

نقشه یکی از پرکاربردترین و کارآمدترین ابزار رپرتوار شماست. با فشار دادن تاچ پد کنترلر، نقشه را روی نمایشگر خود بیاورید. هنگامی که با هدایت گر خود نقطه‌ها و آیتم‌های جالبی در جنگل باستانی پیدا می‌کنید، همزمان نقشه با علامت هر یک از این آیتم‌ها پر می‌شود. نقشه راهکاری بسیار کارآمد برای پیدا کردن سریع آیتم‌ها و استفاده از محیط دور و بر برای کند کردن سرعت هیولاها است. اگر قصد دارید به جایی بروید یا به جایی که قبلا بوده‌اید، برگردید، نقشه را باز کنید، کلیک R3 را روی نقطه یا آیتمی که در نظر دارید، بزنید تا مسیر را برای هدایت گر خود مشخص کنید. این کار، خصوصا زمانی که می‌خواهید مسیر رفتن به مناطق مرتفع و بلندی که قبلا به آن جا رفته‌اید را به یاد داشته باشید، بسیار مفید خواهد بود. همچنین برای برخی از ماموریت‌هایی که شما را ملزم به جمع آوری تعدادی از آیتم‌های مورد نیاز می‌کند، کار را برای شما بسیار آسان می‌کند. در کل، نقشه برای شما ابزاری حیاتی خواهد بود، حتی می‌توانید آیکون اردوگاه خود را انتخاب و به آن جا با فست تراول (Fast Travel این امکان را به شما می‌دهد که از جایی به جای دیگر سریع منتقل شوید، درست همانند آسانسورهای دستی شهر آسترا) تلپورت شوید.

حالت آماده باش

در Monster Hunter World باید انتظار رخدادهای غیر منتظره را داشته باشید. بهترین راه برای انجام این کار این است که بخشی از برنامه شکار خود را آماده کنید. انجام این کار چند حالت مختلف را می‌طلبد پس این نکته را هم فراموش نکنید.

ارتقاء و ساختن سلاح و زره

تجهیزاتی که در ابتدای بازی در اختیار دارید، برای چند ماموریت اول کافی هستند، اما بعد از مدتی شما می‌خواهید چیز بهتری بسازید(که بسیار طبیعی است). در شهر آسترا پیش آهنگر (Smithy) بروید و ببنیید چه گزینه‌هایی برای شما و ساختن سلاح مورد نیاز وجود دارد. در اوایل بازی، داشتن تعدادی از Monster Bones و Iron Ore برای ارتقا سلاح‌هایی که در اختیار دارید کافی خواهند بود (با هر ارتقا سرعت ضربه سلاح‌هایان به میزان ناچیزی افزایش خواهد یافت). در مورد زره‌ها، اگر تعداد قابل توجهی ستون استخوان‌های Ancient Bones و Monster Bones داشته باشید، می‌توانید ست کامل زره Bone Rrmor Set (تصویر پایین) را بسازید که از دفاع بسیار خوبی برخوردار است و مهارت زره‌هی آن HP شما را به حداکثر می‌رساند. داشتن این سِت، کمک شایانی در ماموریت‌های ابتدایی به شما می‌کند.

سر زدن به آهنگر را تبدیل به یک عادت کنید، زیرا هر دفعه که هیولای جدیدی را شکست می‌دهید یا آیتم‌هایی در محیط‌های جدید را جمع آوری می‌کنید، گزینه‌های جدیدتری برای ارتقا و ساختن سلاح‌ها و زره‌ها برای شما باز می‌شوند. در مقالات بعدی، بیشتر در مورد جنبه‌های کلیدی سلاح و زره صحبت خواهیم کرد.

شکم خود را سیر نگه دارید

با سخت‌تر شدن ماموریت‌ها، شما باید مصرف غدایی بالایی داشته باشید تا بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید. برای این منظور به رستوران Canteen در آسترا یا اردوگاه خود بروید زیراکه خوردن، منفعت‌های موقتی اما ضروری را برای شما به ارمغال می‌آورد. مهم‌ترین چیزی که باید هنگام خوردن غذا در نظر داشته باشید، این است که غذایی انتخاب کنید که حداکثر افزایش HP را به همراه داشته باشد. با سخت‌تر شدن دشمنان و افزایش شدت ضربات آن‌ها، این یک نکته اساسی در هنگام شکار خواهد بود. تکمیل کردن ماموریت‌های اختیاری که بعضی از شخصیت‌های غیرقابل بازی به شما می‌دهند، گاها به عنوان جایزه و پاداش، مواد و دستور پخت تازه‌ای از غذاهای قوی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این مواد اولیه در دستور العمل‌های آینده به یک انتخاب دائمی تبدیل خواهند شد، پس اگر می‌خواهید انواع متخلفی از غداهای قوی را در انتخاب‌های خود داشته باشید، بهتر است این ماموریت‌ها را تکمیل کنید.

شکار هیولاهای بزرگ جثه

اگر تا به این لحظه مقالات راهنمای Monster Hunter World را مطالعه کرده باشید، پس بدون هیچ ترس و نگرانی، آماده‌اید که اولین هیولای بزرگ جثه خود را شکست دهید. اما فراموش نکنید که مبارزه با این هیولاها در سطح کاملا متفاوتی قرار دارد و کشتن آن‌ها کار آسانی نحواهد بود. مطمئنا بعد از اولین رویارویی با این دسته از هیولاهای Monster Hunter World متوجه خواهید شد که هنوز باید چیزهای بسیار دیگری یاد بگیرید.

Slinger خود را پر نگه دارید

در تصویر بالا، ابزاری که روی دست چپ شخصیت قرار دارد و به شکل کمان است، Slinger نام دارد. به یاد داشته باشید که همیشه Slinger خود را با سنگ و آیتم‌هایی که در طول میسر خود پیدا می‌کنید یا با آن‌هایی که از آیتم‌های جمع آوری شده، می‌سازید، پر نگه دارید. علی رغم اندازه کوچک آن، کارایی بسیار مفیدی دارد. با کاوش در جهان بازی متوجه خواهید شد که طبیعت بازی، به خودی خود تا چه اندازه می‌تواند خطرناک باشد و تنها به یک رفتار شما، واکنش نشان می‌دهد. در این وضعیت، هیچ ابزاری بهتر از Slinger برای مفید شما نخواهد بود. تقریبا در بسیاری از اردوگاه‌ها، تعدادی سنگ پیدا خواهید کرد تا Slinger خود را پر کنید پس، حتما قبل از اینکه ماموریت را شروع کنید، آن‌ها را بردارید.

کوله پشتی خود را با تله‌ها مجهز کنید

تا به این لحظه، فقط در مورد داشتن معجون‌ها و مگا معجون‌ها نگران بودید. از آن جایی که مواد مورد نیاز برای ساخت معجون‌ها (Herbs و Honey) در جنگل‌ باستانی به انبوه وجود دارد، ساختن این معجون‌ها کار سختی نخواهد بود. با این حال، هنگامی که در روند بازی پیش می‌روید، چند مورد دیگر وجود دارد که بهتر است به انبار مهمات خود اضافه کنید. در ادامه آن‌ها را برای شما لیست کرده‌ایم:

 • تله‌های شوکه آور (Shock Trap): از ماده Thunderbugs و ابزار تله (Trap Tool) ساخته می‌شود؛ از این تله‌ها در محیط‌هایی که قصد دارید با هیولاها مبارزه کنید، قرار دهید تا به محض قرار گرفتن روی آن، هیولا برای چند ثانیه‌ای فلج شود. نکته: Trap Toolها را نمی‌توان در طبیعت پیدا کرد، باید آن‌ها را خریداری کنید.
 • تله Pitfall Trap: از تار عنکبوت و ماده Ivy به علاوه Trap Tool ساخته می‌شود؛ کارایی این تله مانند Shock Trap است و هیولا را موقتا فلج می‌کند.
 • بمب Tranq Bombs: از دو گیاه Sleep Herb و Parashroom ساخته می‌شود؛ دو عدد از این بمب‌ها را به سمت هیولایی که اسیر کرده‌اید، پرتاب کنید. تنها زمانی موثر خواهد بود که هیولای مدنظر لنگان لنگان حرکت کند.
 • مهمات Flash Pod: از ماده Flashbugs ساخته و با Slinger پرتاب می‌شود؛ از این گلوله‌ها به سمت چشمان هیولاها با Slinger خود شلیک کنید تا به صورت موفقی آن‌ها را کور کند.
 • مهمات Dung Pod: این گلوله‌ها از ماده Dung ساخته می‌شوند؛ در بعضی مواقع، این گلوله‌ها را به سمت هیولاهای بزگ جثه شلیک کنید تا شما را تنها بگذارد.
 • چاقو‌های Status-Inflicting: از چاقو‌های پرتابی (Throwing knivesها که آیتم‌های کمیابی هستند) و برخی قارچ‌های خطرناک ساخته می‌شود: برای مثال، از ترکیب Parashroomها و چاقو‌های پرتابی، چاقو‌های فلج کننده ساخته می‌شود که با پرتاب آن‌ها به سمت دشمنان، آن‌ها را موقتا فلج می‌کند. نکته: برای اینکه اثر فلج کنندگی این چاقوها اثر کند، باید چند عدد از آن‌ها را به سمت دشمنان پرتاب کنید. علاوه بر فلج کردن، شما می‌توانید دشمنان خود را مسموم کنید تا سرعت کاهش سلامت آن‌ها به حداکثر برسد یا اگر دشمن خارج از توان شما بود، آن را به خواب فرو ببرید و سریعا فرار کنید.
 • بمب‌های Large Barrel Bomb: بهترین روش برای بیدار کردن هیولاها استفاده از این بمب‌هاست. یکی از این بمب‌ها و یک Barrel Bomb (نوعی کوچک‌تر از Large Barrel Bomb) را کنار سر هیوایی که در خواب است، قرار دهید تا سر آن را منفجر کند. اطمینان حاصل کنید که بمب Barrel Bomb که ضعیف‌تر است را تاجایی که می‌توانید نزدیک به سر هیولا قرار دهید.

داشتن همه‌ی آیتم‌های بالا ضروری نیست، اما با سخت‌تر شدن شکار، وجود آن‌ها کار را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند. پس بهتر است که در کوله پشتی خود آن‌ها را به همراه داشته باشید.

یاد بگیرید که چگونه ردیابی کنید

هیولاهای بزرگ جثه نشانه‌هایی از بودن در محیط‌های بازی برجای می‌گذارند؛ از ردپای واضح و بزرگ گرفته تا برجای گذاشتن ماده سبز رنگ Mucous. هنگامی که وارد محیطی که دارای این نشانه‌ها هستند، شدید، هدایت گر شما در همان پنجره‌ای که لیست آیتم‌های قابل جمع آوری، قابل مشاهده هستند، به شما هشدار می‌دهد. این نشانه‌ها را بررسی کنید تا قابلیت Familiarity شما افزایش یابد و در نهایت، هدایت گر خود را روی مکان مورد نظر متمرکز کنید.

دشمنان خود را بشناسید

هیولاهایی که شما در این بازی با آن‌ها مواجه خواهید شد، همان طور که در روند داستان پیش می‌روید، بیشتر و بیشتر خطرناک‌تر می‌شوند. با وجود اینکه خشونت هیولاها رفته رفته افزایش می‌یابد، اما همه آن‌ها هنوز همان مشخصات و ویژگی را دارند که شما می‌توانید آن‌ها را یاد بگیرید، حفظ کنید و بهره‌برداری کنید. در قسمت پایین تعدادی از موارد کلیدی که باید برای هر شکار در نظر داشته باشید، آورده شده‌ است:

 • نقاط ضعف: با هر ضربه‌ای که به دشمنان خود وارد می‌کنید، متوجه شمارنده صدمه وارد شده می‌شوید. اگر آن اعداد به رنگ نارنجی ظاهر شدند، این یعنی به نقطه ضعف آن دشمن ضربه وارد کرده‌اید. سر، دُم و بال‌ها عموما سخت‌ترین نقاط برای وارد کردن ضربه هستند. به محض اینکه نقطه ضعف دشمن را پیدا کردید، حملات خود را روی آن قسمت متمرکز کنید. حتی این امکان وجود دارد که قسمتی از بدن یک هیولا را جدا کنید، در این صورت و پس از اینکه ماموریت را تکمیل کردید، احتمال به دست آوردن مواد کمیاب بالاتر می‌رود. این برای ساخت تجهیزات قدرتمند کلیدی خواهد بود.
 • ناگفته‌ها (رازها): هیولاها تعداد انگشت شماری از ضربات را در چرخه حملات خود دارند. با همه‌ی آن‌ها آشنا شوید و آن‌ها را یاد بگیرید. اینکه در هنگام حمله دشمن موقعیت مکانی شما کجا باشد تا ضربه نخورید یا زمانی که هیولا طیف حملات خود را پایان داد، نقطه ضعف آن کدام قسمت خواهد بود تا در کم‌ترین زمان ممکن آن را بکشید، اگر با این موارد در هیولاها آشنایی داشته باشید، می‌توانید حملات آن‌ها را بر ضد خودشان تبدیل کنید. با نظاره کردن روش حملات هیولاها شانس بیشتری برای مقابله با آن‌ها خواهید داشت. پس از مدتی که این کار را انجام دادید، الگوی حملات دشمنان در ذهن شما حک می‌شود و به راحتی می‌توانید آن‌ها را از پای درآورید.
 • ترفندها: شما یک کوله پشتی پر از آیتم‌های گوناگون در اختیار دارید. اکنون زمان آن رسید که از آن‌ها به درستی استفاده کنید. توجه داشته باشید که همه‌ی آیتم‌ها روی همه‌ی هیولاها تاثیرگذار نخواهند بود پس باید آن‌ها را روی هیولاهای مختلف امتحان کنید و ببینید که کدام آیتم روی کدام هیولا تاثیر گذار است و روی کدام نیست. برای مثال، بمب Sonic Pod (که بسیار هم نادر است) در مقابل Barrothها کاملا بی اثر است، در حالی که اگر یکی از این بمب‌ها را به لانه‌های زیرزمینی Diabloها بیاندازید، از تاثیر آن شگفت زده خواهید شد.
 • استقامت: هیولاها پس از انجام حملات پیاپی کم کم و در نهایت خسته می‌شوند. هنگامی که مشاهده کردید هیولا ایستاده یا بزاق از دهانش خارج شده، بدانید که آن هیولا خسته شده است. بنابراین بهترین موقعیت برای وارد کردن سنگین‌ترین کمبوهای خود هنگامی است که هیولا خسته شده است. همچنین در هنگام خستگی هیولا، تاثیر ترفندها (بمب‌ها، معجون‌ها و…) چند برابر می‌شود پس استفاده از آن‌ها را جزء گزینه‌های اولیه قرار دهید.
 • حالت خشم: پس از اینکه سطح سلامت هیولا را به مقدار قابل توجهی کاهش دادید، آن‌ها وارد حالت خشم می‌شوند؛ در این حالت، سرعت حرکات و شدت ضربات آن‌ افزایش و شدت ضرباتی که دریافت می‌کند، کاهش می‌یابد. انتقال به این حالت معمولا با نشانه‌هایی مانند تنفس سنگین و یا چشم‌های قرمز درخشان مشخص می‌شود. در این حالت هیولا به شدت قوی می‌شود. یک اشتباه کوچک می‌توان منجر به مرگ شما شود، بنابراین در طول این مدت باید خیلی احتیاط کنید تا اینکه هیولا به حالت عادی برگردد.

محیط اطراف خود را بشناسید

محیطی که شما در آن ماجراجویی می‌کنید، مملو از موجودات خطرناک است که با کوچک‌ترین حرکت حالت تهاجمی پیدا می‌کنند. با همه‌ی محیط‌هایی که می‌توانید تله‌های گوناگون (Vine Traps و Boulder Traps) و باف‌های Status-Inflicting کار بزارید، آشنا شوید. برای این منظور می‌توانید آن‌ها را روی نقشه پیدا کنید. اگر هدف شما به صورت اتفاقی وارد محدوده مورد نظر شد، تله را کار بگذارید و صبر کنید که هیولا وارد محدوده برد آن تله شود، هنگامی که وارد شد، تله را فعال کنید (تله‌های Vine Traps به صورت خودکار فعال می‌شوند).

محیط‌های مرتفع را دربر بگیرید

هر زمان که ممکن باشد، ایده خوبی است که از محیط‌های مرتفع بلند به نفع خود استفاده کنید. در این صورت نه تنها جاخالی دادن ضربات آسان‌تر خواهد بود بلکه از روی جاهای شیب دار یا لبه سخره‌ها به سمت پایین پرش کنید و ضربات سهمگینی به دشمنان وارد کنید. حتی این امکان وجود دارد که با این پرش‌ها سوار دشمنان خود شوید. اگر موفق به این کار شدید و هیولا بالا و پایین پرید و دست و پا زند، محکم بهش بچسپید، به محض اینکه آرام شد، تا جایی که می‌توانید ضربه وارد کنید. در مواقعی که هیولا خواست خود را به دیوار یا درخت بکوبد، موقعیت خود را روی آن به سمت مخالف دیوار تغییر دهید تا آسیب نبینید.

تجهیزات خود را اداره کنید

این ایده بسیار خوبی است هر زمان که هیولا به منطقه دیگری رفت، در فرصت به وجود آمده سلاح خود را با سنگ Whetstone تیز کنید. به یاد داشته باشید که تیزی در تعیین میزان آسیب‌هایی که به دشمنان وارد می‌کنید بسیار مهم است. همانند مراقبت از سلاح‌هایتان، سریع بودن و سریع عکس العمل نشان دادن نیز مهم است. اگر سلامت شما کاهش پیدا کرد، از خوردن معجون سلامتی تردید نکنید چون برای تامین سلامت شما در کوله پشتی قرار دارد. حتی هنگامی که در حال مبارزه با یک هیولای بسیار خشمگین هستید نیز می‌توانید از معجون سلامت (در صورت نیاز) استفاده کنید، هرچند آهسته‌تر می‌توانید حرکت کنید اما بازم می‌توانید. برای دویدن با سرعت بیشتر، دکمه دویدن را فشار و نگه دارید تا سرعت شما کمی بیشتر شود. اگر گرسنه شدید و تاثیر غدا رویتان تمام شد، به اردوگاه بروید و خود را سیر کنید. هر ده دقیقه یک بار می‌توانید برای غذا خوردن به اردوگاه بروید.

درخواست کمک کنید

اگر توی ماموریتی شکست خوردید یا می‌دانید که نمی‌توانید با دشمن خاصی مقابله کنید، در این صورت هیچ شرمندگی ندارد که درخواست کمک کنید. در Monster Hunter World، شما توانایی این را دارید که با شلیک یک منور SOS از دیگر بازیکنان بخواهید که در تکمیل کردن ماموریت به شما کمک کنند. برای این کار، به بخش Quest و از آن جا گزینه Fire SOS flare را انتخاب کنید. نکته: شکارهای گروهی مبارزات را بسیار آسان‌تر و کوتاه‌تر می‌کند اما این را هم فراموش نکنید که مقدار یادگیری مهارت‌های مبارزه را محدود می‌کند؛ پس تنها برای مواقعی که ماموریت بسیار سخت بود از کمک دیگر بازیکنان لستفاده کنید.

این بخش از راهنمای Monster Hunter World به پایان رسید. مقاله بلندی بود اما برای تازه واردهای این مجموعه بسیار، بسیار مفید و پر کاربرد است. در روزهای آینده منتظر بخش‌های دیگر باشید.

منبع : وینفون
373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: ,