_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

مصاحبه با شین مورای در مورد به‌روزرسان جدید No Man’s Sky Beyond از بخش چندنفره بازی تا پرورش موجودات فضایی...

مورای: «ما ویژگی‌هایی همچون سواری گرفتن از موجودات، پرورش آن‌ها و دوشیدن شیرشان را به بازی اضافه می‌کنیم و شما می‌توانید موجودات مختلف را رام کنید».

ماه مارس گذشته بود که استودیوی هِلو گیمز (Hello Games) اعلام کرد، به‌روزرسانی بزرگ و رایگان دیگری را تحت عنوان Beyond برای No Man’s Sky عرضه خواهد کرد. آن‌ها سه ویژگی بزرگ را برای این به‌روزرسان وعده دادند: گسترش بخش چندنفره آنلاین، پشتیبانی کامل از VR و یک ویژگی سوم مرموز. حال به تازگی Game informer فرصتی برای صحبت با شین مورای (Sean Murray) در مورد این به‌روزرسان و این که چه چیزی در 14 آگوست عرضه خواهد شد پیدا کرده‌اند؛ با وینفون همراه باشید.

مورای به شوخی می‌گوید: «وقتی به جایی می‌رسیم که می‌خواهیم چیزی را عرضه کنیم، همیشه با خودم فکر می‌کنم که “چرا این کار را با خودم کردم؟”. در واقع هیچوقت تیم به این اندازه خوشحال و فعال نبوده است. این فقط شکل‌دهی به موارد مختلف و ساختن بازی‌هاست که سخت است. این دو هفته‌های اخیر همیشه کمی دیوانه‌کننده هستند».

اگر چه تیم توسعه دهنده بازی اصرار دارد که قصد تبدیل No Man’s Sky را به یک عنوان چندنفره آنلاین ندارند، با این وجود آن‌ها حداکثر تعداد بازی‌بازان موجود در یک بازی را افزایش داده‌اند. این تعداد بسیار به پلتفرمی که بازی بر روی آن انجام می‌شود وابسته است ولی در حالت کلی می‌توانید انتظار محدوده‌ی 16 تا 32 بازی‌باز را داشته باشید. این به‌روزرسان همچنین شامل یک فضای اجتماعی به شکل یک سفینه غول‌پیکر است که مورای آن را با برج سرنوشت (Tower in Destiny) مقایسه می‌کند. وی می‌گوید «شما می‌توانید هر وقت که خواستید آن را احضار کنید. شما به داخل این سفینه بزرگ در فضا پرواز می‌کنید و اگر افراد دیگری آنجا باشند، مهم نیست در کجای جهان بازی حضور داشته باشند و شما آن‌ها را خواهید دید. همه چیز به مراتب اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و شما می‌توانید ماموریت‌های چندنفره را با هم انجام دهید و تیم‌هایی زهردار تشکیل دهید و با غریبه‌های مختلفی ملاقات کنید».

این به‌روزرسان شامل یک فضای اجتماعی به شکل یک سفینه غول‌پیکر است که مورای آن را با برج سرنوشت (Tower in Destiny) مقایسه می‌کند. وی می‌گوید «شما می‌توانید هر وقت که خواستید آن را احضار کنید. شما به داخل این سفینه بزرگ در فضا پرواز می‌کنید و اگر افراد دیگری آنجا باشند، مهم نیست در کجای جهان بازی حضور داشته باشند و شما آن‌ها را خواهید دید. همه چیز به مراتب اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و شما می‌توانید ماموریت‌های چندنفره را با هم انجام دهید و تیم‌هایی زهردار تشکیل دهید و با غریبه‌های مختلفی ملاقات کنید».

No Man’s Sky Beyond همچنین به بازی‌بازان اجازه خواهد داد تا کل بازی را به صورت واقعیت مجازی تجربه کنند. مورای می‌گوید: «حدود یک میلیون نفر وجود دارند که صاحب یک هدست واقعیت مجازی هستند و همزمان عنوان No Man’s Sky را نیز خریداری کرده‌اند. بنابراین حدود یک میلیون نفر وجود خواهند داشت که یک عنوان واقعیت مجازی رایگان و جالب را دریافت خواهند کرد». بازی در هدست‌های رایانه‌های شخصی و پلی استیشن وی‌‌آر قابل بازی خواهد بود. مورای می‌گوید که او عاشق Oculus Quest است ولی فکر نمی‌کند که این پلتفرم از نسخه کنونی بازی پشتیبانی کند.

در جریان این مصاحبه، هلو گیمز اعلام کرد که ویژگی سوم مرموز در No Man’s Sky Beyond، در واقع تنها یک ویژگی نیست. مورای می‌گوید «ویژگی سوم قصد دارد که بسیاری از بازی‌بازان را خوشحال کند. ما ویژگی‌هایی همچون سواری گرفتن از موجودات، پرورش آن‌ها و دوشیدن شیرشان را به بازی اضافه می‌کنیم و شما می‌توانید موجودات مختلف را رام کنید». تیم سازنده بازی لیست بلندبالایی از ویژگی‌هایی را که طرفداران از زمان عرضه بازی خواستار آن‌ها بودند را به بازی اضافه می‌کند ولی از طرفی تمامی این محتویات را در چیزی که مورای آن را یک “کل منسجم” توصیف می‌کند، گردآوری خواهد کرد. این ویژگی‌ها شامل NPCهایی که بر روی سیاره‌ها قدم می‌زنند، ماموریت‌های عمیق‌تر و نژادها و زبان‌های بیگانه بیشتر می‌شود. مورای می‌گوید لیست ویژگی‌هایی که به Beyond اضافه شده‌اند، شامل تغییراتی می‌شوند که دوبرابر بیشتر از آخرین به‌روزرسان آن‌ها برای No Man’s Sky Next است.

تیم سازنده بازی همچنین ساخت پایگاه در بازی را گسترش خواهد داد و حال اجازه ساخت پایگاه‌های بزرگتر و پایگاه‌های صنعتی که شامل ژنراتورها، نیروگاه‌های خورشیدی و استخراج‌کننده‌های معدن می‌شود را به بازی‌بازان خواهد داد. مورای می‌گوید «ما همچنین کاری کرده‌ایم که ساخت پایگاه‌ها بر اساس منطق باشد و از الکتریسیته پشتیبانی کنند؛ بنابراین بازی‌بازان می‌توانند در ساخت این پایگاه خلاقیت زیادی به خرج دهند. ما نسخه‌ای از Rocket League را با اهداف گل و یک اسپاون کننده توپ توسعه دادیم. هر چهار باگی در آنجا حضور داشتند و طرفداران می‌توانستند در بخش چندنفره آن را تجربه کنند. اگر شما چیزی شبیه این را توسعه دهید، می‌توانید آن را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید… شما می‌توانید به بخش بورد بروید و می‌توانید پایگاه‌های مطرح و چیزهایی که مردم ساخته‌اند را ببینید؛ تقریبا مانند چیزی که در LittleBigPlanet شاهد بودیم».

تیم سازنده بازی لیست بلندبالایی از ویژگی‌هایی را که طرفداران از زمان عرضه بازی خواستار آن‌ها بودند را به بازی اضافه می‌کند ولی از طرفی تمامی این محتویات را در چیزی که مورای آن را یک “کل منسجم” توصیف می‌کند، گردآوری خواهد کرد. این ویژگی‌ها شامل NPCهایی که بر روی سیاره‌ها قدم می‌زنند، ماموریت‌های عمیق‌تر و نژادها و زبان‌های بیگانه بیشتر می‌شود.

در حالی که هلو گیمز محتویات زیادی را در به‌روزرسان No Man’s Sky Beyond گرد آورده است، با این حال آن‌ها این به‌روزرسان را پایانی بر این عنوان علمی تخیلیِ بلندپروازانه نمی‌دانند. از مورای در مورد این که آیا آن‌ها این به‌روزرسان را به عنوان آخرین به‌روزرسان بزرگ و مطرح برای بازی می‌بینند سوال شد و وی در پاسخ گفت:

خیر، ما آن را اینطور نمی‌بینیم. حتی با وجود این که ما محتویات زیادی را در No Man’s Sky Beyond قرار داده‌ایم، هنوز هم موارد زیادی وجود دارند که در این به‌روزرسان قرار داده نشده‌اند و از همین حالا می‌توانم ببینم که چند ماه آتی بعد از عرضه این به‌روزرسان را به کار بر روی آن‌ها مشغول می‌شویم. ما متعهد هستیم که (حداقل) فصلی از به‌روزرسان‌های منظم، رویدادهای جمعی و مواردی شبیه به این را انجام دهیم. زیرا ما سیستم‌هایی کاملا جدید داریم تا آن‌ها بیشتر اجتماعی کنیم و رویدادهای جمعی جهانی را برگزار کنیم که در آن‌ها همه بازی‌بازان را به سیاره‌ای مشخص می‌فرستیم تا به دنبال فسیل‌ها و یا چیزهای دیگری بروند.

به‌روزرسان No Man’s Sky Beyond در تاریخ 23 مرداد ماه 1398 مصادف با 14 آگوست سال 2019 میلادی، به عنوان به‌روزرسانی رایگان برای پلتفرم‌های در دسترس عرضه خواهد شد. همچنین یک نسخه جدید از بازی در ماه سپتامبر برای کنسول پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد. همچنین از مورای در مورد عرضه بازی بر روی کنسول نینتندو سوییچ سوال شد. وی در پاسخ گفت که او عاشق کنسول سوییچ است و بسیار علاقمند به عرضه بازی بر روی این کنسول است ولی در حال حاضر آن‌ها بر روی انجام کارهای دیگری تمرکز دارند.

منبع :

GAMEINFORMER

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , ,