Nvidia یکی از بهترین سازندگان چیپ های گرافیکی است و امروز تکنولوژی Max-Q را معرفی کرد که برای ساختن لپتاپ های گیمینگ باریک تر، ساکت تر و سریعتر کمک شایانی خواهد کرد. با وینفون همراه باشید. 

مکس کیو، رویکردی جدید در طراحی لپتاپ های گیمینگ است و Nvidia با شرکت های سازنده و تولیدکنندگان سیستم برای ساخت بهترین لپتاپ های گیمینگ با ضخامت کمتر، سرعت بیشتر و وزن کمتر همکاری می کند. با این تکنولوژی، هرچیزی از لپتاپ تا درایورها و اجزای الکتریکی و حرارتی در این طراحی به صورت دقیق مهندسی و در اوج بهره وری ایجاد شده است،  در او طبق گفته ی مدیرعامل Nvidia جن هسون هوانگ، به صورت گسترده از تاریخ ۲۷ ژوئن لپتاپ هایی که از این تکنولوژی استفاده می کنند به صورت عمده تولید خواهند شد.

Max-Q نامیست که از یکی از ماموریت های ناسا در پرتاب انسان به فضا گرفته شده است. این کلمه به حداکثر فشار آئرودینامیک بر روی موشک در اتمسفر اطلاق می شود. در نتیجه طراحی راکت به صورت دقیق مهندسی شده است تا کمترین خلل به آن وارد شود. Nvidia نیز بر همین فلسفه برای طراحی لپتاپ های گیمینگ با شرکت های سازنده برای ساخت لپتاپ هایی که سه برابر باریک تر و قدرتمند تعامل کرده است.

نتیجه ی تکنولوژی Max-Q در چیپ های موجود خود را نشان داده است و در حال حاضر اندازه ی آن ها در بالاترین قدرت گیمینگ، ۱۸ میلی متر -به ابعاد مک بوک ایر- با ۷۰ درصد افزایش عملکرد گیمینگ در دسترس قرار گرفته اند.

این تکنولوژی از آخرین تکنولوژی های گیمینگ، درایوهای گیم، تکنولوژی صفحه نمایش G-Sync، واقعیت مجازی و بازی های ۴K و ویژگی های دیگر پشتیبانی می کند.

همچنین این کمپانی تکنولوژی WhisperMode برای کاهش صداهای لپتاپ حین بازی را معرفی کرده است و از طریق به روز رسانی کارت های گرافیک به زودی در دسترس قرار خواهدگرفت.

تکنولوژی Max-Q در کارت های گرافیک GeForce GTX 1080، ۱۰۷۰، ۱۰۶۰ از تاریخ ۲۷ ژوئن در دسترس سازندگانی مثل ایسر، افترشوک، آلین ویر، ایسوس، کلوو، گیگابایت، اچ پی، لنوو و … قرار می گیرد.

منبع :

VENTUREBEAT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,