چندین ماه است که انویدیا با انتشار جزئیاتی ریز درباره‌ی کارت گرافیک‌های GeForce جدیدش، کاربران را منتظر نگه داشته است. این شرکت امروز از معماری جدید پردازنده‌های گرافیکی‌اش با نام Turing رونمایی کرد و این گونه که به نظر می‌رسد، هفته‌ی آینده از اولین سری کارت گرافیک‌های «مخصوص بازی» این شرکت به طور رسمی رونمایی خواهد شد. قبل‌تر انویدیا از سورپرایزهایی در گیمزکام خبر داده بود و این بار انویدیا با انتشار ویدیویی جدید، جزئیات بیشتری درباره‌ی سری جدید کارت گرافیک‌هایش منتشر کرده است.

در پایان این تیزر، یک کارت گرافیک نشان داده می‌شود که طراحی خنک کننده، صفحه‌ی پشت و قالب آن جدید و متفاوت است. مشخص است که انویدیا قرار است به زودی از یک کارت گرافیک کاملاً جدید رونمایی کند و این تیزر تا حدودی به نام آن نیز اشاره می‌کند. کاربران Reddit متوجه نام‌های کاربری در Discord شده‌اند که همگی به نام RTX 2080 اشاره می‌کنند. با توجه به نام‌های RoyTeX (اگر حروف بزرگ آن را کنار هم بگذارید، عبارت RTX بدست می‌آید) و Not_11 (به معنی این که سری بعد کارت گرافیک‌های انویدیا، سری 11 کارت گرافیک‌های GTX نخواهد بود) و Mac-20 (عدد 20، شماره سری کارت گرافیک‌های جدید است) و Eight Tee (اشاره به Eighty به معنی عدد 80) می‌فهمید که همگی آن‌ها به عبارت RTX 2080 اشاره می‌کنند که می‌تواند نام احتمالی کارت گرافیک جدید انویدیا باشد. در این تیزر، پیام‌هایی در دیسکورد نشان داده شد که به یک مختصات جغرافیایی شنان داده می‌شود که به Cologne، محل برگزاری گیمزکام اشاره می‌کند. در انتهای تیزر، انویدیا نیز از تاریخ رونمایی این کارت گرافیک‌ها را اعلام می‌کند که در آن، اعداد 2080 به ترتیب نمایش داده می‌شوند.

تمرکز معماری جدید پردازنده‌های گرافیکی انویدیا، استفاده از هسته‌های RT اختصاصی برای بهبود Ray Tracing در بازی‌ها است. Ray Tracing از تکنیک‌هایی است که به منظور بهبود بخشیدن به جلوه‌های نور در بازی‌ها استفاده می‌شود. انویدیا می‌گوید که بعد از اختراع هسته‌های CUDA در سال 2006، کارت گرافیک‌های مخصوص Ray Tracingاش از پیشرفت‌های بزرگ این شرکت است و به زودی خواهیم دید که چگونه هسته‌های RT روی گرافیک بازی‌ها تاثیر خواهند گذاشت. خیلی‌ها انتظار داشتند که به جای این کارت گرافیک، از GTX 1180 با حافظه‌ی GDDR6 و پشتیبانی تضمینی از رزولوشن 4K رونمایی شود.

سری RTX ممکن است در جهت تکمیل سری GTX ساخته شده باشد و هدف انویدیا از معرفی سری RTX، ارائه‌ی قابلیت Ray Tracing بهتر در بازی‌ها باشد. با استفاده از Ray Tracing، ظاهر بازی‌ها تفاوت چشمگیری خواهد کرد و انویدیا برای نشان دادن این تفاوت‌ها، در رونمایی از این کارت گرافیک باید از بازی‌هایی استفاده کند که در آن‌ها از Ray Tracing استفاده می‌شود.

منبع :

THE VERGE

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,