_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

چرا حال زمان مناسبی برای خرید The Assassin’s Creed Odyssey DLC است داستان نخستین هیدن بلید و سرنوشت شهر گم‌شده آتلانتیس...

وقتی در دسامبر گذشته، اولین اپیزود بسته الحاقی Assassin’s Creed Odyssey عرضه شد، بسیاری از طرفداران در خرید آن تردید داشتند؛ از دلایل این موضوع گران بودن سیزن پس بازی (با قیمت پایه 40 دلار) و کمبود محتویاتی جدیدی در آن بود که در عنوان اصلی آن‌ها را تجربه نکرده بودیم. حال و بعد از عرضه ششمین و اخرین اپیزود این بسته الحاقی در هفته گذشته، سرانجام دید کاملی از محتویات گسترش‌دهنده موجود در این بسته داریم و اکنون می‌توانیم با خیال راحت بگوییم که این بسته الحاقی قطعا ارزش وقت هر طرفدار عنوان Assassin’s Creed Odyssey را دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

برای آن دسته از طرفدارانی که اخبار مربوط به این بسته الحاقی را تاکنون دنبال نکرده‌اند، باید گفت که این بسته ساختاری غیرمتعارف دارد. محتویات موجود در آن به دو قوس داستانی تقسیم شده‌ است که هر کدام از آن‌ها حاوی سه اپیزود است. روایت داستانی اول مربوط به مردی با نام داریوش  (اولین شخصی که از هیدن بلید استفاده کرد) و خانواده او است. در مورد این بخش از بسته الحاقی متاسفانه باید گفت که محتویات آن تفاوت چندانی با عنوان اصلی ندارد و شاید تجربه‌ای جدید برای بازی‌بازان به ارمغان نیاورد. البته برای آن دسته از کسانی که از عنوان اصلی لذت بردند، این بخش از بسته الحاقی نیز می‌تواند لذت‌بخش باشد.

این بخش از بسته الحاقی شما را به مکانی جدید و فوق‌العاده می‌برد، وظایف جالبی بر عهده شما می‌گذارد و تلاش‌های شما را با پاداش‌هایی همچون آیتم‌های جالب و قابلیت‌های جدید پاسخ می‌دهد. بازی از نظر گیم‌پلی، شامل چرخه‌ای سرگرم‌کننده از اکتشاف و گشت و گذار، اکشن و داستانی می‌شود که تفاوت آن با محتویات عنوان اصلی به خوبی احساس می‌شود.

اما از طرفی قوس داستانی دوم در یک کلام شگفت‌انگیز است. این بخش The Fate of Atlantis نامیده شده است و به عنوان طرفدار قدیمی سری Assassin’s Creed و کسی که از زمان عرضه Assassin’s Creed Odyssey به طور منظم آن را تجربه کرده است، باید بگویم که این دقیقا محتوای قابل دانلودی است که از یوبی‌سافت می‌خواهیم. من قبلا اپیزود اول و دوم این بخش را تجربه کرده‌ام ولی باید گفت که فصل آخر آن بسیار خوب عمل کرده و تلاش کرده است تا تمامی محتویات را گرد هم آورد و ساختاری کاملا یکپارچه را ارائه دهد.

زیاد به کالبدشکافی آخرین اپیزود (که The Judgment of Atlantis نامیده می‌شود) نمی‌پردازیم چرا که این اپیزود نیز به اندازه سایر قسمت‌های این قوس داستانی قدرتمند است. در کل، این بخش از بسته الحاقی شما را به مکانی جدید و فوق‌العاده می‌برد، وظایف جالبی بر عهده شما می‌گذارد و تلاش‌های شما را با پاداش‌هایی همچون آیتم‌های جالب و قابلیت‌های جدید پاسخ می‌دهد. بازی از نظر گیم‌پلی، شامل چرخه‌ای سرگرم‌کننده از اکتشاف و گشت و گذار، اکشن و داستانی می‌شود که تفاوت آن با محتویات عنوان اصلی به خوبی احساس می‌شود.

شما با شخصیت‌های افسانه‌ای همچون پرسفونه (دختر زئوس)، هیدس و پوسایدن (یک Isu برجسته که تمدن‌های اولیه به عنوان یک خدا به او احترام می‌گذاشتند) صحبت خواهید کرد. شما در مورد جامعه آن‌ها، آیتم‌ها و نحوه ادراک آن‌ها از جهان بیشتر آشنا خواهید شد. روشی که Fate of Atlantis برای ارائه این اطلاعات در پیش گرفته است، شبیه به هیچکدام از کارهایی که قبلا در این سری انجام شده بود نیست.

این خود به تنهایی فوق‌العاده است ولی چیزی نیست که این قوس داستانی را اینقدر خاص کرده است. اپیزودهای Fate of Atlantis مهمترین خواسته طرفداران سری را به شیوه‌ای غافلگیرکننده ارائه می‌دهند؛ این اپیزودها شما را به خط داستانی دیوانه‌وار زمان حال و First Civilization (ملقب به Isu) می‌برند. این عناصر از داستان کلی Assassin’s Creed، طرفداران خود را دارد چرا که شامل اسطوره‌ی مداومی می‌شوند که از زمان شروع به کار این سری حضور داشته است. با این حال هر نسخه‌ای از Assassin’s Creed که به طور عمیق به این بخش پرداخته است، ریسک از دست دادن بازی‌بازان جدید و همچنین طرفدارانی که تنها می‌خواهند عنوانی تاریخی را تجربه کنند و زیاد علاقمند به محتویات علمی تخیلی نیستند را قبول کرده است. در نتیجه عناوین اخیر این سری، زمان اختصاص یافته به موضوعات Isu و بخش زمان حال را تا جایی که توانسته محدود کرده‌اند و در بدترین حالت نیز به طور کامل این محتویات را حذف کرده‌اند.

برای طرفداران قدیمی این سری، می‌توان گفت که Fate of Atlantis به نوعی یک معذرت‌خواهی برای غفلت از این محتویات بود. شما به طور مستقیم و منظم با Isu تعامل خواهید کرد و این کار تنها از طریق چند هولوگرام مرموز نخواهد بود. آن‌ها چهره‌های اصلی این خط داستانی هستند و بنابراین شما با شخصیت‌های افسانه‌ای همچون پرسفونه (دختر زئوس)، هیدس و پوسایدن (یک Isu برجسته که تمدن‌های اولیه به عنوان یک خدا به او احترام می‌گذاشتند) صحبت خواهید کرد. شما در مورد جامعه آن‌ها، آیتم‌ها و نحوه ادراک آن‌ها از جهان بیشتر آشنا خواهید شد. روشی که Fate of Atlantis برای ارائه این اطلاعات در پیش گرفته است، شبیه به هیچکدام از کارهایی که قبلا در این سری انجام شده بود نیست؛ Fate of Atlantis سرانجام به سوالاتی که سال‌ها بی جواب مانده بود، پاسخ می‌دهد.

من حدود 30 ساعت را به تجربه هر دو قوس داستانی جدید سپری کرده‌ام که البته این زمان، جدای از دو عنوان ریمستر شده‌ی Assassin’s Creed III و Assassin’s Creed Liberation است که در سیزن پس بازی گنجانده شده است. بنابراین اگر می‌خواهید وقت زیادی را به تجربه عناوین Assassin’s Creed بگذارنید، قطعا این سیزن پس ارزش پول شما را خواهد داشت

بخش زمان حال نیز شسته و رفته است و ماجراهای لیلا و دلایلش برای جستجوی اسرار animus را دنبال می‌کند. بیش از این در مورد داستان بازی صحبت نمی‌کنیم چرا که ممکن است آن را اسپویل کنیم. باید گفت با مفهومی راضی‌کننده و عجیب روبرو هستیم و راهی جدید در پیش گرفته شده است که امیدواریم در نسخه‌های بعدی سری نیز ادامه داشته باشد.

اما اگر چندان علاقمند به وجه عجیب‌تر Assassin’s Creed نباشید و تنها بخواهید ماجراهای خود در یونان باستان را دنبال کنید چطور؟ در این صورت قوس داستانی اول که تحت عنوان Legacy of the First Blade شناخته می‌شود، کاملا برای شما مناسب است. فقدان بلندپروازی در اپیزودهای اول شاید برای من کمی ناامیدکننده بود؛ اما اگر با خواسته‌ها و انتظارات منحصر به فرد خود پیش بروید، می‌توانید به اندازه کافی از تجربه این بخش نیز سرگرم شوید. علاوه بر این، نتیجه‌گیری که از داستان این بخش گرفته می‌شود، ارتباطی جالب با جهانی گسترده‌تر از Assassin’s Creed دارد.

من حدود 30 ساعت را به تجربه هر دو قوس داستانی جدید سپری کرده‌ام که البته این زمان، جدای از دو عنوان ریمستر شده‌ی Assassin’s Creed III و Assassin’s Creed Liberation است که در سیزن پس بازی گنجانده شده است. بنابراین اگر می‌خواهید وقت زیادی را به تجربه عناوین Assassin’s Creed بگذارنید، قطعا این سیزن پس ارزش پول شما را خواهد داشت و حتی می‌توانید آن را با تخفیف خریداری کنید (قیمت فعلی این بسته در PSN تا 24 دلار تخفیف خورده است که این تخفیف تا 6 آگوست ادامه خواهد داشت).

در آخر باید گفت که Assassin’s Creed Odyssey در زمان عرضه خود، عنوان با کیفیتی بود که سیر ثابت به‌روزرسان‌ها و محتویات الحاقی رایگان، آن را بهتر از قبل نیز کرد. قطعا مجبور نیستید برای دریافت ده‌ها ساعت سرگرمیِ بیشتر از این بازی بزرگ، پول بیشتری پرداخت کنید چون خود به اندازه کافی شما را سرگرم خواهد کرد. با این حال کسانی که موفق به تجربه بسته الحاقی شوند (به خصوص Fate of Atlantis) مکان‌های جالبی را خواهند دید، بهترین قابلیت‌ها را دریافت خواهند کرد و به طور کلی، تجربه‌ای کامل از دنیای چشمگیر Assassin’s Creed Odyssey خواهند داشت.

شما می‌توانید ویدئوی گیم‌پلی محتوای Judgment of Atlantis را از طریق این آدرس مشاهده کنید.

عنوان Assassin’s Creed Odyssey و بسته الحاقی آن در حال حاضر بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

منبع : وینفون
283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  مها
  پاسخ دهید جمعه 28 شهریور 1399

  سلام وقت بخیر منون از مطلب خوبتون یه سوال چه جوری میشه سیزن پس اودیسه رو تهیه کرد خیلی دنبالشم؟

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , ,