_متفرقه پنل جدید

امنیت در سطح سازمانی برای کاربران معمولی اوت لوک افزایش امنیت Outlook.com برای کاربران معمولی

مایکروسافت اخیرا اعلام کرده که قابلیت‌های امنیتی در سطح مشتریان سازمانی را در اختیار کاربران معمولی Outlook.com قرار خواهد داد. با این تفاسیر اوت‌لوک امن‌ترین سرویس ایمیل برای مشتریان معمولی باقی خواهد ماند.

مایکروسافت در ماه‌های اخیر تلاش کرده تا برخی از قابلیت‌هایی که در سرویس‌های خود برای مشتریان سازمانی درنظر گرفته شده را در اختیار کاربران معمولی نیز قرار دهد. این شرکت چندین ماه پیش قابلیت بازنشانی فایل یا File Restore را در نسخه تجاری وان درایو رونمایی کرد. اکنون پس از گذشت چند ماه این قابلیت در اختیار کاربران نسخه معمولی وان درایو قرار خواهد داد.

در ماه ژانویه بود که مایکروسافت اعلام کرد قابلیت بازنشانی فایل‌ها در وان درایو در اختیار مشترکان سرویس آفیس 365 تجاری قرار می‌گیرد. اخیرا این شرکت اعلام کرده که همین قابلیت به‌زودی در اختیار کاربران نسخه خانگی و شخصی آفیس 365 قرار می‌گیرد. البته باید اشاره کنیم که این قابلیت برای کاربران وان درایو که فاقد سرویس آفیس 365 هستند فعال نخواهد شد. عرضه این قابلیت چند روزی است که شروع شده و طی روزهای پیش رو تمامی کاربران سرویس آفیس 365 از آن بهره‌مند خواهند بود.

قابلیت Files Restore به کاربران این امکان را می‌دهد تا تمامی فضای ذخیره‌سازی وان درایو خود را به حالت قبلی که در 30 روز گذشته وجود داشته بازگردانند. این قابلیت کاربران را در مقابل خطر پاک شدن سهوی و عمده اطلاعات، تخریب فایل‌ها یا باج افزارهای محافظت می‌کند.

علاوه بر این قابلیت جدید و جالب دیگری که در سرویس وان درایو درنظر گرفته شده، آگاه کردن اتوماتیک کاربر از بروز یک حمله سایبری است. بدین معنی که در صورت بروز یک حمله سایبری به اکانت آفیس 365 کاربر، مایکروسافت یک ایمیل یا اعلان هشدار به گوشی هوشمند یا کامپیوتر کاربر می‎‌فرستد. در ادامه راهنمای امنیتی برای کاربر فعال شده تا بتواند مطابق آن فایل‌های از دست رفته را در فضای ابری وان درایو بازنشانی کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های امنیتی جدیدی که مایکروسافت اخیرا رونمایی کرده افزایش امنیت Outlook.com است. در حال حاضر این سرویس از رمزنگاری در حالت استراحت و فعالیت سیستم استفاده می‌کند. بدین ترتیب ایمیل‌ها در هنگام تبادل و همچنین هنگامی که در حساب شما جا خوش کرده‌اند، رمزنگاری می‌شوند. اما قابلیت جدیدی که این شرکت برای کاربران خود درنظر گرفته امکان دریافت یک کدواژه یک بار مصرف پیش از مشاهده ایمیل است. این مسئله برای گیرنده ایمیل که از سرویس بومی اوت‌لوک استفاده نمی‌کند، امنیت بیشتری را فراهم می‌کند. البته باید اضافه کنیم چنانچه گیرنده کاربر سرویس اوت‌لوک در ویندوز 10، اندروید یا ios باشد دیگر نیازی به این لایه امنیتی اضافه نخواهد داشت.

منبع :

ZDNET

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,