به نظر می‌رسد که علاوه بر جنگ پلتفرم‌ها و کنسول‌های مختلف، ما باید خودمان را آماده جنگ تازه‌ای کنیم که همان درگیری میان سرویس‌های عضویتی است چرا که در حال حاضر تعداد زیادی از آن‌ها از گوشه و کنار سر و کله‌شان پیدا می‌شود و نگه داشتن همه‌ی آن‌ها در کنار هم و استفاده از تمام آن‌ها در حال حاضر تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. در ادامه جزئیات بیشتری از این زمینه در اختیار شما قرار خواهیم داد. با وینفون همراه باشید.

در جهت ایکس‌باکس، شما می‌توانید ایکس‌باکس گیم پس را مشاهده کنید، چیزی که در حال تبدیل شدن به بخش کلیدی کسب و کار آن‌ها است. همچنین مایکروسافت Mixer را نیز در اختیار دارد، که یک پلتفرم استریم کننده است که اخیرا حسابی با اخبار و خود گرد و خاک به راه انداخته چرا که به طور انحصاری با Ninja، استریمر معروف، قراردادی به امضاء رسانده است. از آنجایی که بازی‌های رایانه‌ای و استریم کردن شانه به شانه‌ی هم در حال حرکت کردن هستند، آیا ممکن است که این دو در آینده‌ای نزدیک با هم برخورد داشته باشند؟ به گفته‌ی فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر برند ایکس باکس شرکت مایکروسافت، احتمال این امر بسیار زیاد است.

در حساب شخصی فیل اسپنسر در شبکه اجتماعی توییتر از وی سوال شد که آیا ممکن است ما موقعیتی شبیه به Twitch Prime را مشاهده کنیم که شما بتوانید از آن استفاده کنید تا آیتم‌های درون بازی به دست بیاورید و یا این که در Mixer اعتبار به دست بیاورید تا بتوانید در خرید یا استفاده از عناوین و بازی‌های Game Pass از آن استفاده کنید (و بلعکس). در حالی که فعلا فیل اسپنسر چیزی را تضمین نکرد و تعهد خاصی در این زمینه نداد، اما گفت تیم او برای مدتی در حال فکر کردن به راه‌هایی بود که بتواند این دو سرویس را با هم ترکیب کنند و از این سوال به عنوان یک ایده‌ی خوب قدردانی کرد.

منطقی هم به نظر می‌رسد چرا که هر دوی آن‌ها که کاملا هم متعلق به خود مایکروسافت هستند و شانه به شانه‌ی هم در حال پیشروی هستند و Twitch نیز هم‌اکنون با سرویس Prime خود در حال انجام دادن چنین کاری است. اگر که هر چه زودتر این دو سرویس با هم ترکیب شدند، نباید بیش از اندازه غافلگیر شوید. پس از همین الان آمادگی چنین چیزی را داشته باشید چرا که به نظر می‌رسد دیر یا زود عملی خواهد شد. در ادامه از شما دعوت می‌کنم که متن توییت تازه‌ای که فیل اسپنسر در همین رابطه به انتشار رسانده است را مشاهده کنید.

ما همیشه در حال یادگیری و یادداشت برداری هستیم. عده زیادی از مردم پیشنهاد داده‌اند که ارتباطی میان Xbox Game Pass Ultimate و Mixer پیدا کرده‌اند که بسیار هم منطقی به نظر می‌رسد. ایده بسیار خوبی است.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
برچسب ها: , , , , , , , ,