_آموزش پنل جدید

ایده عکاسی: HDR شبانه دریچه ای به دنیای عکاسان

در ایده عکاسی قبل،، من به شما ایجاد یک منظره غروب را آموزش دادم که با کمال سادگی، یک جلوه پر الهام و زیبا می ساخت. امروز هم، قصد دارم با ثبت چند عکس لانگ شاتر با نور دهی های مختلف، یک منظره کامل و زیبای شبانه را بسازم که بی شباهت از تصاویر HDR نیست. در ادامه، برای الهام از نمونه کار من و ایجاد یک تجربه شخصی برای خودتون، با این مطلب همراه باشید.

برای شروع کار، سه پایه هندزفری خودتون رو بردارید (دوربین فراموشتون نشه) و به یک جای قشنگ و نورانی از شهرتون برید و لوازم خودتون رو آماده عکاسی کنید. بعد از اون، طبق راهنمای پایین، سه شات با نور دهی های متفاوت مثل پایین بگیرید تا ادیت خودمونو شروع کنیم.

قدم اول: ثبت عکس

اول باید مثل تکنیک های عکاسی اچ دی ار، سه عکس از منظره خودمون با نور دهی کم، متوسط و زیاد بگیریم. به عکس ها و مشخصات عکس های زیر دقت کنید. عکس اول با نور دهی کم و عکس دوم با نوردهی متوسط به عنوان مبنای کار و عکس سوم با نور دهی زیاد گرفته شده.

به عکس های بالا دقت کنید و با عکس کاور مقایسه کنید. در عکس کاور مطلب زمین مثل زمین توی عکس سومه و ساختمون هم، مثل ساختمون توی عکس اول. خیابون هم مثل عکس دوم. خب برای بدست آوردن نتیجه ای مثل عکس کاور باید هر سه عکس رو توی یک سند توی فتوشاپ باز کنیم.

قدم دوم: ادیت عکس توی فتوشاپ

اول هر سه عکس رو توی فتوشاپ باز کنید و عکس با نور دهی کم و زیاد رو نگه دارید و عکس متوسط رو غیر فعال کنید. حالا عکس به عکس با نور دهی کم ماسک اضافه کنید و ماسک رو با رنگ مشکی پر کنید تا عکس نامرئی بشه. حالا، طبقه اول ساختمون رو توی لایه ماسک با رنگ سفید رنگ کنید تا مشخص بشن و به جای لایه پر نور، ما ساختمون توی لایه کم نور رو ببینیم. نتیجه باید مثل عکس پایین بشه.

په پنل لایه ها دقت کنید. لایه ها رو به ترتیب نور دهی مرتب کردم و ماسک لایه بالایی هم، از سیاه پر شده و ساختمون رو توش سفید کردم. شما هم همین کار رو انجام بدید. حالا نوبت به خیابون میرسه. اگر دقت کنید خیابون زیادی روشن شده و نور هاش چشم رو اذیت میکنه. ایده اصلی عکس های لانگ شاتر هم اینه که نور اجسام متحرک ثبت بشه. پس ما هم از عکس دوم استفاده می کنیم. حالا عکس دوم رو فعال کنید و ماسکشو با رنگ سیاه پر کنید. بعد از اون، خیابون و نور های وسط عکس رو توی ماسک سفید کنید تا حالت لانگ شاتر هم توی عکس مشخص باشه. درست مثل عکس پایین.

بعد از اضافه کردن رنگ سفید به ماسک، با دقت ساختمون ها و جا هایی که تیره شدن رو تنظیم کنید تا عکس یک دست و قشنگ بشه. بعد هم، میتونید مثل من یک فیلتر به عکس اضافه کنید و عکس رو گرم کنید و دریا رو از توی فیلتر ماسک کنید تا رنگش تغییر نکنه. یکم کنتراست زمین رو زیاد کنید و باز هم دریا رو فیلتر کنید. رنگ ها رو هم، یکم پر رنگ کنید تا عکس زنده به نظر برسه. نتیجه به سلیقه شما برای ادیت، میتونه به مثل عکس پایین بشه

شما دوستای عزیز هم می تونید بعد از ثبت عکس های مشابه این عکس، اون ها رو با هشتگ axphone برای ما به اشتراک بذارید. و همچنین، اگر عکسی رو دارید که مایل به اشتراک گذاری ایده و روند ادیت آون هستید، با من توی اینستاگرام با اسم SIR_EHR ارتباط برقرار کنید تا ایده های شما رو با اسم و ادرس اینستاگرامی خودتون توی سایت بذارم.

منبع : وینفون
302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
circle
پاسخ دهید یکشنبه 25 تیر 1396

بنظرم خوب hdr نکردید . ضمن اینکه ۵ تا عکس با نوردهی مختلف نتیجه بهتری میده و یه خورده عکس تون اُوِر شده که از جذابیتش کم میکنه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,