استودیوی کوانتیک دریم (Quantic Dream) پس از گذشت بیش از یک دهه که در انحصار کنسول‌های پلی‌استیشن قرار داشت، قدم به یک دنیای بزرگ‌تر و عظیم‌تر گذاشت. این استودیو نه تنها برنامه دارد تا از این پس به عنوان یک استودیوی مولتی پلتفرم بازی‌های خود را به تولید و عرضه برساند، بلکه خودش هم می‌خواهد یک ناشر ترد پارتی باشد. اولین قدمی که این استودیو در جهت تحقق اهداف جدید خود برداشت، عرضه کردن برخی از برجسته‌ترین و بهترین عناوین خود که تا به حال ساخته برای پلتفرم رایانه‌های شخصی بود که این بازی‌ها شامل عناوین محبوبی مثل Heavy Rain, Beyond Two Souls و همینطور Detroit: Become Human می‌شد. اکنون پس از این که دو بازی از این سه عنوان برای رایانه‌های شخصی به عرضه رسیده است، دیوید کیج (David Cage)، مدیر عامل Quantic Dream، عقیده دارد که تجربه بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است.

مدیر عامل تیم سازنده و توسعه دهنده سه عنوان یاد شده، در گفت و گوی تازه‌ای که در مصاحبه اخیر خود با OnlySP داشته است، به خاطر پشتیبانی و حمایتی که از جامعه کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی به دست آورده‌اند، بسیار خوشحال و راضی به نظر می‌رسید. منظور دقیق او مشخص نیست که آیا او از میزان فروش این بازی‌ها خوشحال است و با فقط از واکنش عمومی مردم به وجد آمده است. اما به هر ترتیب، او از این استقبال بسیار خوشحال به نظر می‌رسد. وی درمورد این موضوع چنین گفته است که:

اگرچه ما کار خود را به عنوان یک سازنده مولتی پلتفرم شروع کردیم، اما این [پلتفرم] یک بازار کاملا جدید و تازه برای ما است. همانطور که احتمالا در جریان هستید، اولین بازی ما به اسم Omikron: The Nomad Soul روی پلتفرم رایانه‌های شخص به عرضه رسید و به دست کاربران Dreamcast هم رسید و همینطور Fahrenheit: Indigo Prophecy هم یک بازی مولتی پلتفرم بود.

دیوید کیج در ادامه صحبت‌های خود، بحث را به سمت کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی برد و درمورد آن‌ها چنین گفت که:

واکنشی که ما از جامعه کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی به دست آوردیم، بسیار عظیم و باورنکردنی بود. مثل این بود که خانواده خود را گسترش داده باشیم. قطعا ما بخشی از خانواده پلی‌استیشن باقی خواهیم ماند اما ما اکنون بازی‌های خود را به شکلی توسعه خواهیم داد که برای همه کاربران در دسترس قرار داده شوند و همه امکان دسترسی به آن‌ها را داشته باشند؛ مهم نیست از چه پلتفرمی استفاده کنند.

در حال حاضر می‌دانیم که این شرکت در حال کار کردن روی یک بازی یا حداقل یک بسته الحاقی یا گسترش دهنده جدید است. بنابراین برای همه ما جالب و جذاب است که ببینیم آن‌ها پس از گذشت این همه سال فعالیت انحصاری، اولین بازی مولتی پلتفرم خود را چطور توسعه خواهند داد و چه چیزی برای جامعه گسترش پیدا کرده‌ی کاربران خود در نظر گرفته‌اند. عناوین Heavy Rain و همینطور Beyond: Two Souls در حال حاضر برای رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارند و Detroit: Become Human هم قرار است احتمالا تا پایان سال به دست کاربران این پلتفرم برسد اما هنوز تاریخ دقیق عرضه آن مشخص نشده است. همه آن‌ها فعلا در انحصار فروشگاه Epic Games قرار دارند.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,