_ویندوز پنل جدید

بررسی اپلیکیشن RadarScope: یک اپ بسیار دقیق هواشناسی روی ویندوز 10 چه در هواشناسی حرفه‌ای باشید چه تازه کار، RadarScope مناسب شما است


جو خطرناک آب و هوا می‌تواند ریسک و خطر برای سلامتی به‌وجود آورد یا برنامه‌های بیرون رفتن را به‌هم بریزد. مخصوصا اگر شرایط آب و هوایی برفی و سرد باشد. اگر می‌خواهید به‌روز باشید قطعا اطلاعات بیشتری از چیزی که در اپلیکیشن‌های معمولی آب هوا وجود دارد لازم دارید. RadarScope یک اپلیکیشن هواشناسی قدرتمند و دقیق است که حجم بسیار بالایی از اطلاعات موثق را روی کامپیوتر شخصی در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما فردی علاقه‌مند به هواشناسی هستید و این مساله در رشته تحصیلی یا فکر شما برایتان سوال به‌وجود می‌آورد، امروز با شنیدن این خبر خوشحال خواهید شد. استور مایکروسافت به تازگی مجهز به نرم‌افزاری شده که مخصوص شما است، باز خورد کاربران از آن عالی است و به نظر نمی‌رسد گزینه بهتری وجود داشته باشد. این اپلیکیشن به قیمت 29/99 دلار روی ویندوز 10 موجود است. البته نسخه‌هایی روی اندروید، آی او اس و مکینتاش هم وجود دارد.

توصیفی از عملکرد دقیق نرم‌افزار

قبل از اینکه با دیدن قیمت آن سکته کنید، به یاد داشته باشید این یک اپلیکیشن معمولی هواشناسی نیست. شما اطلاعات هواشناسی آخر هفته را با تایل‌های زیبا مشاهده نمی‌کنید. در عوض چیزی که دریافت می‌کنید اطلاعات بسیار دقیق هواشناسی است. به عنوان مثال شما می‌توانید اطلاعات NEXRAD (متشکل از 159 ماهواره که اطلاعات دقیق هوا‌شناسی با رزولوشن بالا را از زمین دریافت می‌کنند) لول 3  یا لول 2 که رزولوشن بسیار بالایی دارند را مشاهده کنید. می‌توانید مسیر تکمال و تنزل دیواره چشم آتشفشان‌ها، اطلاعات مربوط به گردبادها و ریز اطلاعات دیگر را از NOAA(سازمان اقیانوس و هواشناسی آمریکا)، AllisonHouse (البته در قبال پرداخت اجاره) و منابع دیگر دریافت کنید.

می‌توانید از این اپلیکیشن جهت ردیابی اطلاعات هواشناسی در مناطق تحت پشتیبانی استفاده کنید و نقاط مورد نظر را نیز ذخیره کنید. RadarScope برای اشخاصی است که می‌خواهند با عشق و علاقه اطلاعات هواشناسی را دریافت و دنبال کنند. جه به عنوان کار حرفه‌ای و چه برای تفریح. برای افرادی که از اپلیکیشنی مانند این مورد استفاده نکرده‌اند، محیط اپلیکیشن به صورتی است که قدری زمان می‌برد تا با آن آشنایی کامل پیدا کنید. اما میزان اطلاعاتی که می‌توانید ردیابی کنید بسیار زیاد است.

یکی از نکاتی که با استفاده از RadarScope بلافاصله به آن پی می‌برید این است که این اپ اطلاعات هواشناسی را تنظیم، نرم، خلاصه و مختصر نمی‌کند. شما اطلاعات را به فرم خام دریافت کرده و سپس خودتان تفسیر و هضم می‌کنید. حتی برای افرادی که هواشناس نیستند اطلاع رسانی‌ها و داده‌هایی جالب داخل نرم‌افزار پیدا می‌شود.

البته فعلا قدری عقب است

با توجه به اینکه اپلیکیشن به تازگی برای ویندوز 10 طراحی شده و با وجود اینکه بسیار قدرتمند است، هنوز مقداری از دسترسی‌های نسخه‌های اندروید و آی او اس را ندارد. مثلا دسترسی لول 1 و لول 2 کاربر حرفه‌ی وجود ندارد. در آنها قابلیت استفاده ار دو صفحه نمایش، فرم‌های مختلف طوفان و تگرگ و قابلیت‌های اشتراک بین پلتفرمی وجود دارد. البته این سطوح دسترسی نیاز به پرداخت اجاره بها دوره‌ای دارند اما باز هم بهتر بود اگر بودند.

البته اینکه این نسخه تمام قابلیت‌های سایر پلتفرم‌ها را ندارد باعث نمی‌شود این نرم افزار قدرتمند نباشد. بالاخره اینکه تمام قابلیت‌ها به صورت یکسان موجود نیست باعث تاسف است. اما RadarScope هنوز یک اپلیکیشن قدرتمند است.

جمع بندی

RadarScope اپلیکیشنی نیست که به همه افراد جوامع پیشنهاد شود. بسیار خاص و ویژه، گران و هدفمند است. این اپلیکیشن حجم بسیار بالایی از اطلاعات را در اختیار کاربری که به اطلاعات مهم و ویژه هواشناسی اهمیت می‌دهد قرار می‌دهد. برای این دسته افراد پرداخت قیمت نسبتا بالا این اپلیکیشن ارزش دارد.

قدری تاسف برانگیز است که نسخه‌های حرفه‌ای این اپلیکیشن هنوز روی ویندوز 10 موجود نیست. داخل مطالب سایت سازنده مدت زیادی است که بعضی قابلیت‌ها برنامه ریزی برای به‌زودی وارد بازار شدن دارند. با تمام این اوصاف، RadarScope روی ویندوز 10 هنوز هم تحسین برانگیز، پر بار و پر محتوا است.

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,