مایکروسافت همچنان در حال بالا بردن تعداد عناوین و بازی‌های کنسول‌های ایکس‌باکس ۳۶۰ و ایکس‌باکس اولیه است تا آن‌ها را به لیست بازی‌هایی که روی کنسول نسل هشتمی آن‌ها یعنی ایکس‌باکس وان، قابل اجرا هستند، اضافه کند. با این شرایط، به این نکته هم باید حتما اشاره کرد که مخصوصا تا جایی که ایکس‌باکس ۳۶۰ در حال پیشروی است، آن‌ها بازی‌های محبوب بزرگی را هم در اختیار دارند که برخی از محبوب‌ترین بازی‌های کلاسیکی هستند که در لیست عناوین این کنسول قرار دارند و قابلیت اجرا شدن روی ایکس‌باکس وان را نیز پیدا کرده‌اند.

با این حال نباید از گفتن این نکته هم غافل شد که اکنون اغلب اوقات، بازی‌های جدیدی که به این لیست اضافه می‌شوند، دیگر مانند گذشته آنچنان مهم و هیجان انگیز به نظر نمی‌رسند که اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، می‌توان به لحظه‌ای اشاره کرد که کل سری Crysis با یک حرکت به لیست بازی‌های قابل پشتیبانی به نسل قبل اضافه شدند. چنین لحظه‌ای را شاید دیگر هرگز تجربه نکنیم اما همین که هنوز هم روز به روز به تعداد این عناوین افزوده می‌شود، خودش بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

اما شاید لیست بازی‌های جدیدی که به این لیست اضافه شده‌اند بار دیگر باز هم یادآور همان لحظات گذشته باشند که بازی‌های بزرگ به لیست بازی‌های Backward Compatibility اضافه می‌شدند. امروز به طور رسمی در توییت تازه‌ای در شبکه اجتماعی توییتر از طرف مایکروسافت اعلام شد که تعداد قابل توجهی از بازی‌های تازه که پیش از این در این سرویس قرار نداشتند، از هم‌اکنون در برنامه پشتیبانی از نسل قبل در دسترس قرار دارند تا روی ایکس‌باکس وان قابل اجرا باشند. این عناوین عبارت هستند از بازی‌هایی نظیر Rayman: Raving Rabbids, Fuel و همینطور Battlestations Pacific.

Fuel یک بازی کلاسیک قدیمی است و Rayman: Raving Rabbids نیز به خاطر داشتن و برگزاری کمپین کیک استارتر برای یوبیسافت (Ubisoft) در آی‌پی Rabbids معروف است اما حقیقتا اگر بخواهم صادق باشم، هیچ یک از این عناوین بازی‌های آنچنان بزرگی نیستند که توجه ما را بیش از اندازه به خود جلب کنند و ما را از اضافه شدن آن‌ها به لیست بازی‌های قابل اجرا روی ایکس‌باکس وان خوشحال کنند. با این وجود اگر شما از هر یک از آن‌ها در گذشته لذت بردید، اکنون می‌توانید روی کنسول نسل هشتمی خود به تجربه آن‌ها بپردازید و تا وقتی که نسخه‌ی مخصوص به خود را از این بازی‌ها داشته باشید، می‌توانید به صورت رایگان به انجام آن‌ها بپردازید. به هر حال از حق نباید بگذریم که این ویژگی هنوز هم یکی از بهترین ویژگی‌هایی است که در نسل هشتم به وجود آمده است؛ ویژگی خاصی که سونی و نینتندو می‌توانند از مایکروسافت یاد بگیرند.

منبع :

GAMINGBOLT

566 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,