بازی موفق و محبوب Resident Evil 2 Remake که چندی پیش در دسترس طرفداران قرار گرفت، تروفی و اچیومنت‌هایی دارد که برای کسب کردن آن‌ها باید چند دور بازی را به اتمام برسانید. در مقاله جدید تروفی و اچیومنت‌های وینفون، این بار سراغ این عنوان وحشت بقا رفته‌ایم.

معرفی

به مقاله راهنما و لیست تروفی و اچیومنت‌های Resident Evil 2 Remake خوش آمدید. انتظارها برای این بازی کلاسیک بالاخره به پایان رسید. بازی Resident Evil 2 Remake نشان داد که چگونه می‌توان یک حس ترس فراموش شده در بازی‌های ویدیویی را دوباره زنده کرد. گیم‌پلی و ترکیب آن با اتمسفر و فضاسازی بازی به‌قدری خوب است که ترس را به‌معنای واقعی تجربه خواهید کرد. همچنین داستان و روایت داستانی رزیدنت ایول 2 ریمیک به‌گونه‌ای است که دوست دارید بارها و بارها آن را تجربه کنید و مهم نیست کدام یک از شخصیت‌های بازی را انتخاب می‌کنید، هر بار می‌توانید تجربه‌ای کامل، دوست داشتنی و لذت بخشی را کسب کنید. تروفی و اچیومنت‌های بازی جدا از چالش برانگیز بودن‌شان، به‌نحوی طراحی شده‌اند که باید بازی را در دفعات مختلفی با درجه سختی‌های متفاوت تمام کنید تا بتوانید تمامی تروفی و اچیومنت‌ها را کسب کنید. درست همانند نسخه اورجینال، ریمِیک Resident Evil 2 در ابتدای کار دو سناریوی مختلف از شخصیت‌های لئون (Leon) و کلر (Claire) برای شما تداریک دیده است. همچنین بعد از اینکه بازی را به اتمام رساندید، دو سناریوی دیگر برای این شخصیت محبوب در دسترس قرار می‌گیرند. برای آزاد کردن سناریوی Leon B، شما باید سناریوی Claire A را به اتمام برسانید و برای آزاد کردن سناریوی Claire B، شما باید سناریوی Leon A را کامل کنید. برای مشاهده پایانی واقعی، شما باید سناریوی B هر دو شخصیت‌ها را کامل کنید. درحالی که نسخه اورجینال از دوربین ثابت و کنترل تانکی استفاده می‌کرد، ریمِیک Resident Evil 2 درست مانند Resident Evil 4 از زاویه سوم شخص و روی شانه‌های شخصیت بهره می‌برد.

چیز جدیدی که در ریمِیک رزیدنت اویل 2 مشاهده می‌کنیم، آیتم‌های دفاع از خود است که برای اولین بار در ریمِیک نسخه اول رزیدنت اویل ظاهر شدند؛ با استفاده از این آیتم‌ها و درحالی که توسط دشمنان گرفته شده‌اید، می‌توانید از دریافت آسیب خودداری کرده و شانس این را داشته باشید که در عوض شما به دشمن ضربه وارد کنید. برای اینکه مهم‌ترین تروفی و اچیومنت بازی، پلاتینیوم را کسب کنید، انتظار داشته باشید که شش دور یا بیشتر بازی را به اتمام برسانید؛ این هم به دلیل این است که هر کمپین (Leon A, Leon B, Claire A, Claire B)، آیتم‌های جمع آوری متفاوتی دارند. شما می‌توانید از دور دوم تا چهارم، S-Ranks را بگیرید، سپس دو دور دیگر نیاز دارید که باید روی درجه سختی Hardcore بازی را تمام کنید. بعد از شش دور، روی درجه سختی آسان‌تر یک دور دیگر بازی را تمام کنید تا تروفی و اچیومنت‌های باقی مانده را کسب کنید.

قدم اول: تمام کردن بازی با هر شخصیت، دریافت همه‌ی موارد قابل جمع‌آوری، تروفی‌های مرتبط با نبردها

بازی را با بخش داستانی Leon و درجه‌ی سختی Assisted آغاز کنید و همه‌ی موارد قابل جمع‌آوری (Collectibles) را طی آن جمع کنید. دلیل اینکه درجه‌ی سختی پیشنهادی Assisted است، وجود دشمنی بزرگ به‌نام Tyrant است که از میانه‌های بازی دائما به تعقیب شما می‌پردازد. روی درجه‌ی سختی Normal، سرعت دویدن او بسیار افزایش پیدا می‌کند در حالی که بر روی Assisted، بسیار آرام‌تر حرکت می‌کند که به شما فرصت بیش‌تری برای کشف موارد قابل جمع‌آوری و همچنین آشنایی با بازی می‌دهد. لازم به‌ ذکر است که اگر مشکلی با اسپویل شدن بازی ندارید، می‌توانید برای کسب تروفی‌های نبردمحور بازی نیز تلاش کنید. در حالی که تروفی Gotcha! قابل دریافت با هر دو شخصیت بازی است، In the Blink of an Eye تنها با Leon و With Time to Spare نیز فقط با Claire قابل دریافت است.

زمانی که سناریوی Leon را به‌پایان رساندید، به منوی اصلی بازی رفته با انتخاب New Game، بخش داستانی Claire را آغاز کرده و موارد قابل جمع‌آوری او را پیدا کنید. بعد از اتمام سناریوی Claire، بار دیگر به منوی اصلی بروید و با انتخاب [New Game [2nd Run، سناریوی B شخصیت Leon را به اتمام برسانید و پس از آن، سناریوی B شخصیت Claire را انجام دهید. حال می‌توانید تمام این کارها را با توضیحات قدم دوم ترکیب کنید و برای دستیابی به S-Ranks روی درجه‌ی سختی Normal طی انجام سناریوهای B تلاش کنید. یافتن تمام موارد قابل جمع‌آوری (به‌خصوص آن‌هایی که مربوط به Mr. Raccoon هستند) سبب می‌شود چاقویی دریافت کنید که هیچگاه شکسته نمی‌شود. این جایزه کمک شایانی در مراحل بعد و به‌خصوص تمام کردن بازی بر روی درجه‌ی سختی بالاتر می‌کند. به همین دلیل ابتدا به سراغ موارد قابل جمع‌آوری بروید که باعث آسان‌تر شدن روند بازی در آینده خواهد شد.

قدم دوم: گرفتن S-Ranks (درجه‌ی سختی استاندارد) که باعث در دسترس قرار گرفتن مهمات بی‌نهایت برای Handgun می‌شود

برای دریافت یک S-Rank کافی‌ست نگاهی به زمان تکمیل خود بیندازید. برای گرفتن S-Rankها باید بازی را طی زمان‌های گفته شده روی درجه‌ی سختی استاندارد تمام کنید:

 • سناریوی A برای Leon و Claire – مدت زمان 3:30 روی استاندارد، 2:30 روی Hardcore
 • سناریوی B برای Leon و Claire – مدت زمان 3:00 روی استاندارد، 2:00 روی Hardcore

دقت داشته باشید که تروفی‌های S-Rank با انجام بازی با درجه‌ی سختی آسان (Assisted) قابل دریافت نیستند و برای دست‌یابی به آن‌ها حداقل درجه‌ی سختی، استاندارد است. توجه کنید که وقتی بازی را متوقف (Pause) می‌کنید، تایمر نیز متوقف می‌شود. اگر بازی را ب ه‌خوبی بشناسید، اتمام بازی با شرایط تعیین‌شده کار سختی نخواهد بود. همچنین با گرفتن اولین S-Rank، به مهمات بی‌نهایت برای Samurai Edge دسترسی پیدا می‌کنید که در آینده کمک زیادی در اتمام بازی با درجه‌ی سختی Hardcore خواهد بود.

قدم سوم: درجه‌ی سختی Hardcore

زمانی که تمام کارهای ذکر شده را انجام دادید و با بازی به‌ خوبی آشنا شدید، نوبت به تمام کردن آن با سختی Hardcore است. برای دریافت تروفی مربوط به این بخش، باید بازی را با درجه‌ی گفته‌ شده و با هر دو شخصیت به‌ پایان برسانید.

قدم چهارم: 4th Survivor

در نهایت، حالت بازی اضافی 4th Survivor را یک بار تمام کنید.

اطلاعات کلی

 • درجه سختی تقریبی برای دریافت تمام تروفی‌ و اچیومنت‌ها: 6 از 10
 • مدت زمانی که طول می‌کشد تا تمامی تروفی و اچیومنت‌ها را کسب کنید: 30 ساعت
 • تروفی و اچیومنت‌های مربوط به بخش آفلاین: 42 (28 تروفی نقره trophy، 9 تروفی برنز trophy، 4 تروفی طلا trophy، 1 تروفی پلاتینیوم trophy)
 • تروفی و اچیومنت‌های مربوط به بخش آنلاین: 0
 • تروفی و اچیومنت‌های از دست دادنی: تمام تروفی‌های مربوط به شکست دادن باس‌ها، تروفی‌های مربوط به Ada، ماموریت‌های خاص Sherry. هرچند که در نهایت باید بازی را چند مرتبه به اتمام برسانید (با علامت * مشخص شده‌اند)
 • تروفی و اچیومنت‌های گلیچ دارند: ندارد
 • آیا درجه‌ی سختی بر روی تروفی و اچیومنت‌ها تاثیرگذار است؟ بله، درجه‌ی سختی Hardcore مورد نیاز است.
 • حداقل دور بازی برای دریافت تروفی پلاتینیوم و تمام اچیومنت‌ها: حداقل 4 دور که احتمال آن کم است. به‌نظر می‌رسد باید حداقل 6 بار (3 بار با Leon و 3 بار با Clarie) بازی را به اتمام برسانید.

Raccoon City Native

توضیح: تمامی تروفی‌های بازی را کسب کنید.


Welcome to the City of the Dead

توضیح: به اداره پلیس برسید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Path to the Goddess

توضیح: معمای مجسمه الهه بازی را حل کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Never-Ending Rain

توضیح: از اداره پلیس فرار کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


Hack Complete

توضیح: قسمت مربوط به ایدا وانگ را کامل کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار دریافت خواهید کرد. زمانی که با لئون کندی مشغول بازی کردن می‌شوید، بخشی از داستان را باید از طریق ایدا وانگ پیش ببرید.


Hide and Seek

توضیح: قسمت مربوط به شری بیرکینز را کامل کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد. زمانی که با کلر ردفیلد مشغول بازی کردن می‌شوید، بخشی از داستان را باید از طریق شری بیرکینز پیش ببرید.


A Great Need for a Shower

توضیح: از فاضلاب فرار کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌صورت خودکار دریافت خواهید کرد.


A Hero Emerges

توضیح: داستان لئون را کامل کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار دریافت خواهید کرد. در واقع این تروفی و اچیومنت را زمانی کسب خواهید کرد که بخش داستانی لئون را کامل کنید.


A Heroine Emerges

توضیح: داستان کلر را کامل کنید؛

تروفی و اچیومنت داستانی که آن را به‌ صورت خودکار دریافت خواهید کرد. در واقع این تروفی و اچیومنت را زمانی کسب خواهید کرد که بخش داستانی کلر را کامل کنید.


Broken Umbrella

توضیح: پایان واقعی بازی را مشاهده کنید؛

برای دیدن پایان واقعی بازی، باید سناریو دوم یکی از شخصیت‌های بازی را تمام کنید. به‌ عبارتی برای دیدن این پایان باید برای بار دوم بازی را تجربه کنید. اگر با لئون بازی را تمام کرده باشید، سناریو دوم کلر در دسترس شما قرار می‌گیرد و اگر با کلر بازی را کامل کرده باشید، سناریو دوم لئون در دسترس شما قرار می‌گیرد.


The Basics of Survival

توضیح: دو آیتم را با یکدیگر ادغام کنید؛

در همان ابتدای بازی این تروفی و اچیومنت را کسب خواهید کرد. با این‌ حال در جریان پیشروی خود در بازی آیتم‌های متعددی نظیر مهمات و گیاه‌های مختلفی را پیدا خواهید کرد که می‌توانید آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید. ترکیب کردن آیتم‌ها سبب می‌شود بعضی از معماها حل شوند یا در اینونتوری فضای بیشتری برای سایر آیتم‌ها آزاد شود.


Hip to Add Squares

توضیح: فضای اینونتوری (Inventory) خود را افزایش دهید؛

بازیکنان در بازی رزیدنت اویل 2 ریمیک می‌توانند 6 بار فضای Inventory خود را گسترش دهند. این کار از طریق پیدا کردن کوله پشتی‌های مختلف در بازی انجام می‌شود.


Customizer

توضیح: یکی از سلاح‌های خود را شخصی‌ سازی کنید؛

در جریان بازی کردن و پیدا کردن آیتم‌های مختلف، اجزاء مختلف سلاح‌های‌تان را کسب می‌کنید. این بخش‌ها باعث بهتر شدن عملکرد سلاح شما می‌شوند. معمولا این اجزا در گاو صندوق‌ها یا بخش‌هایی که قفل هستند، قرار دارند. برای مثال در میز لئون کندی که در West Office قرار دارد (طبقه اول اداره پلیس)، می‌توانید یکی از این آیتم‌ها را پیدا کنید.


Don’t Need No Stinkin’ Gun

توضیح: یک دشمن را از طریق چاقو از بین ببرید؛

در طول بازی چاقوهای متعددی را پیدا خواهید کرد که در درگیری‌ها می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. برای کشتن یکی از زامبی‌ها از طریق چاقو تنها کافی است دکمه LB/L1 را نگه دارید و از طریق RT/R2 به‌ هدف‌تان ضربه وارد کنید. در این میان اشاره کنم که چاقوی شما در صورت استفاده متعدد آسیب می‌بیند و در نهایت از بین می‌رود.


!Eat This

توضیح: از طریق یک سلاح فرعی حمله یک زامبی را دفع کنید؛

دفع کردن حملات زامبی‌ها یا باس‌های بازی زمانی اتفاق می‌افتد که یک سلاح جانبی در Inventory داشته باشید. برای مثال از طریق چاقو یا نارنجک به‌ سادگی می‌توانید این کار را انجام بدهید. تنها کاری که لازم است انجام دهید، این است که بگذارید یکی از زامبی‌ها شما را بگیرد و در ادامه روی صفحه نمایش دکمه LB/L1 را مشاهده می‌کنید. با فشردن این دکمه، حمله زامبی را دفع خواهید کرد و آسیب نمی‌بینید.


That’ll Hold ‘Em

توضیح: از تکه‌های چوب برای یک پنجره استفاده کنید؛

یکی از آیتم‌های کاربردی در اداره پلیس، تکه‌های چوبی است که پیدا می‌کنید. از این تکه‌های چوب می‌توانید به‌ عنوان حفاظ امنیتی برای پنجره‌های بازی استفاده کنید. از این رو زامبی‌ها قادر به شکستن پنجره نیستند و نمی‌توانند به‌ داخل محیط راه پیدا کنند.


Vermin Extermination

توضیح: یک Mr. Raccoon را نابود کنید؛

در جهان بازی 15 عروسک Mr. Raccoons تعبیه شده است که با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌آوری، می‌توانید آن‌ها را کسب کنید.


A Vault-like Mind

توضیح: یک گاوصندوق قابل حمل را باز کنید؛

در اداره پلیس می‌توانید دو گاو صندوق قابل حمل را پیدا کنید. این نوع گاو صندوق‌ها شبیه به یک خشاب اسلحه هستند که با بررسی کردن‌شان می‌توانید قفل روی آن‌ها را باز کنید. قفل این نوع آیتم‌ها روشن کردن هشت چراغ است. نکته‌ی این معما این است که باید چراغ‌ها را به‌ ترتیب و پشت سر هم روشن کنید. یکی از این آیتم‌ها در Linen Room و دیگری در Shower Room اداره پلیس قرار دارد.


First Break-In

توضیح: یک گاو صندوق را باز کنید؛

در مجموع هشت گاو صندوق و در بسته برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌آوری، می‌توانید آن‌ها را کسب کنید.


Bon Appétit

توضیح: به یک نارنجک در حالی که در دهان یک زامبی قرار دارد، شلیک کنید؛

بازیکنان می‌توانند این تروفی و اچیومنت را زمانی کسب کنند که حمله یک زامبی را از طریق نارنجک انفجاری یا Flash دفع کرده‌اند. در ادامه می‌توانید به نارنجک داخل دهان زامبی مورد نظر شلیک کنید تا به راحتی این تروفی و اچیومنت را کسب کنید..


Zombie Roundup

توضیح: سه دشمن را به‌صورت همزمان از طریق یک سلاح جانبی از بین ببرید؛

برای این کار یک نارنجک را انتخاب کنید و میان سه زامبی که در کنار یکدیگر قرار دارند، پرتاب کنید. با منفجر شدن این نارنجک هر سه زامبی خواهند مرد و تروفی و اچیومنت مربوطه را کسب خواهید کرد. با این‌حال اگر موفق به انجام این کار در دور اول بازی کردن‌تان نشدید، در ابتدای سناریو دوم کلر یا لئون می‌توانید در همان ابتدا یک نارنجک پیدا کرده و این تروفی و اچیومنت را کسب کنید.


Like Skeet Shooting

توضیح: به یک سگ زامبی یا لیکر در حالتی شلیک کنید که به سمت شما پریده است؛

پیشنهاد می‌کنم این تروفی و اچیومنت را توسط سگ‌های زامبی‌شده کسب کنید که بسیار راحت‌تر از لیکرها است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از طریق شاتگان (برای آسان‌تر شدن کار) به یکی از سگ‌هایی که به سمت شما می‌پرد، شلیک کنید. سگ‌ها در پارکینگ اداره پلیس و پس از وصل کردن برق به‌ شما حمله خواهند کرد. البته کلر در راه رسیدن به یتیم خانه، با سگ‌ها مواجه می‌شود.


‘Keep Their Heads Ringin

توضیح: حس شنوایی یک لیکر را از کار بیاندازید؛

تنها کاری که باید انجام دهید، این است که پس از دیدن یک لیکر، از نارنجک فلش استفاده کنید تا حس شنوایی لیکر دچار اختلال شود. لیکرها موجوداتی هستند که قابلیت شنوایی بسیار قوی‌ای دارند، اما نابینا هستند. از این رو راه فرار از دست لیکرها استفاده از نارنجک فلش یا آهسته حرکت کردن است تا صدای پای شما به‌ گوش آن‌ها نرسد.


!Hats Off

توضیح: به کلاه تایرنت (مستر ایکس) شلیک کنید؛

با پیشروی در اداره پلیس و داستان بازی Resident Evil 2 Remake، با تایرنت رو به‌ رو می‌شوید که شما را دنبال خواهد کرد. با مشاهده‌ی وی به کلاهش شلیک کنید تا این تروفی و اچیومنت را دریافت کنید.


!Gotcha

توضیح: در رویارویی دوم خود با G، تنها یک بار از جرثقیل استفاده کنید؛

این تروفی و اچیومنت به شدت از دست دادنی است. حتما مطمئن شوید که قبل از روشن کردن چهار سوییچ بازی را به صورت دستی ذخیره کنید.

بعد از اینکه بازی را ذخیره کردید، وارد اتاق Monitor Room شوید و با روشن کردن چهار سوییچ قرمز رنگ آن‌ها را تبدیل به سبز کنید. در این وضعیت. در ورودی به اتاق مانیتور با آتش مسدود می‌شود و سبب کار هم باس فایت G است. در اتاق مانیتور، باس فایت G چند بار از نقاط مختلف دیوار را شکسته و با دست خود قصد زدن ضربه به شما را دارد. چند باری باید ضربات او را جاخالی بدهید و سپس منتظر بمانید تا در ارابه مانند سمت راست جعبه سوییچ‌ها اتاق را باز کند. پس از اینکه باس فایت در را درهم کوبید، از کنار او از اتاق خارج شوید و به سمت سکویی که کنار آن یک کانتینر قرار دارد فرار کنید. دکمه قرمز رنگ را فشار دهید تا کانتینر را از آن محوطه دور کنید. حال با تمام قدرت و اسلحه‌هایی که در اختیار دارید به سمت باس فایت شلیک کنید. در فاز دوم رویارویی با باس فایت G خبری از نشان‌دهنده سطح سلامت او نیست پس پیشنهاد می‌کنم که تمام خشاب خود را روی آن خالی کنید.

بعد از اینکه تقریبا تمام مهمات خود را روی باس فایت خالی کردید، باری دیگر او را به زانو دربیاورید و دکمه را فشار دهید تا کانتینری که قبلا فرستاده بودید را فراخوانی کنید. در این میان خودتان وسط سکو نباشید و کنار دکمه موقعیت گیری کنید. کانتینر برمی‌گردد، با قدرت به باس فایت برخورد می‌کند و آن را به پایین پرتگاه می‌فرستد و در نهایت تروفی و اچیومنت مربوطه آزاد می‌شود. اگر در حین مبارزه به اندازه کافی به باس فایت آسیب وارد نکرده باشید، آن به پایین پرتگاه پرتاب نمی‌شود. اگر با اولین استفاده از جرثقیل، باس فایت G به پایین پرتاب نشد، بازی را از آخرین فایل ذخیره خود لود کنید و دوباره تلاش کنید. به این نکته اشاره کنم که اگر در طول مبارزه پنج مرتبه باس را به زانو دربیاوردید، آن به پایین پرتگاه پرت می‌شود.


* Treasure Hunter

توضیح: از نکات یک عکس استفاده کنید تا دو آیتم مخفی را پیدا کنید؛

برای اینکه دو آیتم خفی پیدا کنید، ابتدا باید رول فیلم (Film Roll) مربوطه را بیابید. رول فیلم را می‌توانید در اتاق Workroom فاضلاب بازی پیدا کنید. هنگامی که به اتاق رسیدید، از آیتم T-Bar Handle برای باز کردن در اتاق Valve ناحیه Lower Waterway (یا همان Lower Sewers) استفاده کنید. پس از اینکه در را باز کردید، به کنار آسانسوری بروید که شما را به Workroom می‌برد. سوار آسانسور شوید و به سمت بالا بروید، در آن جا رول فیلم را روی میز پیدا خواهید کرد.

حال که رول فیلم را دارید، راه خود را از اتاق Worker’s Break به سمت جلو ادامه دهید تا بالاخره به Police Station می‌رسید. در Police Station وارد اتاق Dark Room شوید تا رول فیلم را به اصطلاح Develop کرده تا عکس دو آیتم مخفی را پیدا کنید. یکی از این آیتم‌ها، Red Dot Sight است که در S.T.A.R.S Office (طبقه دوم Police Station) و دیگری Fuel است که در Press Room (طبقه اول Police Station) قرار دارد. بعد از پیدا کردن این دو آیتم مخفی، تروفی و اچیومنت مربوطه را دریافت می‌کنید.


* A Waist of Space

توضیح: فضای Inventory خود را تا آخرین حد ممکن گسترش دهید؛

در بازی رزیدنت اویل 2 ریمِیک آیتم‌های جمع‌آوری فراوانی برای پیدا کردن وجود دارد که با مراجعه به اینجا، می‌توانید ویدیو مربوط به تمامی آیتم‌های جمع‌آوری بازی را مشاهده کنید که برای بعضی از تروفی و اچیومنت‌های بازی Resident Evil 2 Remake به تمامی آن‌ها نیاز دارید.


* One Slick Super-spy

توضیح: تنها از طریق EMF Visualizer گیم‌پلی ایدا وانگ را کامل کنید؛

زمانی که هدایت شخصیت ایدا را به‌ دست می‌گیرید، متوجه می‌شوید که وی یک سلاح هک به نام EMF Visualizer دارد. ایدا از طریق این سلاح می‌تواند بخش‌های مختلفی را هک کند تا بتواند به مسیر خود در طول بازی ادامه بدهد. همچنین در این راه با زامبی‌های مختلفی رو به‌ رو خواهید شد. حال در طول گیم‌پلی ایدا تنها از سلاح هک کردن او استفاده کنید.


* Young Escapee

توضیح: در کمتر از 60 ثانیه با شری بیرکینز از اتاق خواب فرار کنید؛

این تروفی و اچیومنت به شدت از دست دادنی است و تنها در کمپین کلر قابل دسترس خواهد بود.

ابتدا قبل از هرکاری در طبقه دوم Police Station در Chief’s Office بازی را به صورت دستی ذخیره کنید. پازل الکتریکی گونه Private Collection Room را حل کنید تا بلافاصله کنترل شخصیت شری بیرکینز را در دست بگیرید. حال باید در کمتر از 60 ثانیه شری بیرکینز را از اتاق خواب Chief Iron’s فراری دهید. به محض اینکه کنترل شری را در دست گرفتید، به سمت راست بپیچید تا حیوان شمک پر شده را بردارید. سریع پشت حیوان را بررسی کنید تا آیتم Block را از پشت آن درآورید. در گوشه اتاق Block را داخل جای خود قرار دهید تا معمای این بخش شروع شود؛ توجه داشته باشید که موقعیت‌های Blockها برای هر بازیکن متفاوت است، از این رو دقیق نمی‌توان گفت که چگونه آن را حل کرد و باید خودتان دست به کار شوید.

اما برای تمام بازیکنان شکل نهایی Blockها یکی است؛ از سمت راست (سمت راست اولین بلاک باید نصفِ شکل ستاره و سمت چپ آن نصفِ شکل مربع باشد)، دومین بلاک از سمت راست (سمت راست دومین بلاک باید نصفِ شکل مربع و سمت چپ آن نصفِ شکل ستاره باشد)، سومین بلاک از سمت راست (سمت راست سومین بلاک باید نصفِ شکل ستاره و سمت چپ آن نصفِ شکل مربع باشد) و آخرین بلاک سمت چپ (سمت راست آخرین بلاک باید نصفِ شکل مربع و سمت چپ آن نصفِ شکل دایره باشد). اکنون که معمای بلاک‌ها را حل کردید، آیتم قیچی را به دست خواهید آورد. از قیچی برای بریدن نوار روی دیوار رو به روی بلاک‌ها استفاده کنید. در آخرین مرحله، از سوراخ دیوار عبور کنید تا این تروفی و اچیومنت را آزاد کنید.


* With Time to Spare

توضیح: چهارمین رویارویی با باس فایت G را در حالی کامل کنید که بیش از چهار دقیقه زمان برای انفجار باقی‌ مانده باشد؛

چهارمین رویارویی با باس فایت G زمانی اتفاق می‌افتد که از طریق شخصیت کلر مشغول تجربه‌ی بازی باشید. در واقع G باس فایت انتهایی بخش داستانی کلر است. در انتهای داستان بازیکنان 10 دقیقه زمان دارند تا از محیط مورد نظر فرار کنند و باس فایت نهایی را بکشند. حال باید در حالتی باس فایت نهایی را تمام کنید که بیش از چهار دقیقه زمان برای شما باقی‌ مانده باشد.


* In the Blink of an Eye

توضیح: سوپر تایرنت را در حالی شکست دهید که بیش از پنج دقیقه زمان برای شما باقی‌مانده باشد؛

سوپر تایرنت باس فایت نهایی شخصیت لئون به‌ حساب می‌آید. بازیکنان در جریان 10 دقیقه زمان برای فرار از آزمایشگاه، باید به‌ نحوی زمان‌ بندی خود را انجام بدهند که سوپر تایرنت را سریعا بکشند و بتوانند این تروفی و اچیومنت را از آن خود کنند.


* Lore Explorer

توضیح: تمامی فایل‌های بازی را بخوانید؛

در بازی رزیدنت ایول 2 ریمیک 58 فایل مختلف برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌آوری، می‌توانید آن‌ها را کسب کنید.


* Complete Vermin Extermination

توضیح: تمامی عروسک‌های Mr. Raccoons را خراب کنید؛

در جهان بازی 15 عروسک Mr. Raccoons تعبیه شده است که با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌آوری، می‌توانید آن‌ها را کسب کنید.


* Master of Unlocking

توضیح: تمامی گاوصندوق‌ها و درهای قفل داخل بازی را باز کنید؛

در مجموع هشت گاو صندوق و در بسته برای بازیکنان در نظر گرفته شده است که با مراجعه به‌ صفحه آیتم‌های جمع‌آوری، می‌توانید آن‌ها را کسب کنید.


Leon “S.” Kennedy

توضیح: داستان لئون را روی درجه سختی استاندارد یا هاردکور با رتبه S تمام کنید؛

برای اینکه بتوانید رتبه‌ی S را دریافت کنید باید شرایط زیر را رعایت کنید؛

 • تمام کردن سناریو A شخصیت‌های لئون و کلر در مدت زمان 3:30 ساعت روی درجه سختی استاندارد و 2:30 ساعت روی درجه سختی هاردکورد
 • تمام کردن سناریو B شخصیت‌های لئون و کلر در مدت زمان 3 ساعت روی درجه سختی استاندارد و 2 ساعت روی درجه سختی هاردکور

به‌ جز زمان، موارد دیگری در رتبه‌ی شما تاثیر نخواهند داشت و حتی می‌توانید بازی را Pause کنید و مدتی استراحت کنید و سپس ادامه‌ی بازی را تجربه کنید. در این میان یک نکته‌ی بسیار مهم وجود دارد و آن هم این است که پس از مردن، به هیچ‌وجه گزینه‌ی ادامه را انتخاب نکنید. گزینه‌ی خروج را انتخاب کنید و مجددا آخرین فایل ذخیره‌ی خود را بارگذاری کنید. این کار باعث می‌شود تا زمان تجربه‌ی شما به‌ آخرین چک‌پوینت باز گردد و مدت زمانی که صرف مردن شما شده است، از بین می‌رود.


Sizzling Scarlet Hero

توضیح: داستان کلر را روی درجه سختی استاندارد یا هاردکور با رتبه S تمام کنید؛

برای اینکه بتوانید رتبه‌ی S را دریافت کنید باید شرایط زیر را رعایت کنید؛

 • تمام کردن سناریو A شخصیت‌های لئون و کلر در مدت زمان 3:30 ساعت روی درجه سختی استاندارد و 2:30 ساعت روی درجه سختی هاردکورد
 • تمام کردن سناریو B شخصیت‌های لئون و کلر در مدت زمان 3 ساعت روی درجه سختی استاندارد و 2 ساعت روی درجه سختی هاردکور

به‌ جز زمان، موارد دیگری در رتبه‌ی شما تاثیر نخواهند داشت و حتی می‌توانید بازی را Pause کنید و مدتی استراحت کنید و سپس ادامه‌ی بازی را تجربه کنید. در این میان یک نکته‌ی بسیار مهم وجود دارد و آن هم این است که پس از مردن، به هیچ‌وجه گزینه‌ی ادامه را انتخاب نکنید. گزینه‌ی خروج را انتخاب کنید و مجددا آخرین فایل ذخیره‌ی خود را بارگذاری کنید. این کار باعث می‌شود تا زمان تجربه‌ی شما به‌ آخرین چک‌پوینت باز گردد و مدت زمانی که صرف مردن شما شده است، از بین می‌رود.


Hardcore Rookie

توضیح: داستان لئون را روی درجه سختی هاردکور تمام کنید؛

تمام کردن بازی روی درجه سختی هاردکور، سخت‌ترین تروفی و اچیومنت بازی به‌ حساب می‌آید. در این درجه سختی پس از اولین ضربه نوار سلامت شما در وضعیت بحرانی قرار می‌گیرد و پس از دریافت دومین ضربه خواهید مرد. همچنین برای ذخیره‌ بازی نیاز به جوهرهای مخصوص دستگاه تایپ دارید. حال چند نکته وجود دارد که باعث می‌شود این درجه سختی برای شما ساده‌تر شود.

 • با تمام کردن بازی روی درجه سختی استاندارد و کسب رتبه S، سلاح Samurai Edge با خشاب بی‌نهایت را دریافت می‌کنید. همچنین می‌توانید تمامی عروسک‌های Mr. Raccoons را پیدا کنید تا چاقوی شما هیچ‌وقت خراب نشود. سعی کنید بدون سلاح Samurai Edge وارد حالت هاردکور نشوید.
 • وقت خود را برای کشتن زامبی‌ها تلف نکنید. به سر آن‌ها شلیک کنید و زمانی که عقب رفتند، از کنار آن‌ها عبور کنید. از این رو مهمات بیشتری را ذخیره خواهید کرد.
 • از جوهر دستگاه تایپ به‌ صورت هوشمندانه استفاده کنید. بهترین کار برای مدیریت جوهرتان این است که بازی را به قسمت‌های مختلفی تقسیم‌ بندی کنید و پس از انجام کارهای مورد نظر، بازی را ذخیره کنید.
 • ابتدا سعی کنید درجه سختی هاردکورد را با رتبه‌ی S تمام کنید. گفتن این حرف ساده است، اما با انجام آن می‌توانید صاحب یک Submachine Gun با خشاب بی‌نهایت شوید. از این رو می‌توانید محیط را با دقت بیشتری بگردید.
 • زمان را در نظر داشته باشید. در طول تمام کردن حالت هاردکور و کسب رتبه S، موقعیت‌های زیادی پیش می‌آید که کشته می‌شوید. زمانی که کشته شدید، سه گزینه‌ی ادامه، بارگذاری آخرین فایل ذخیره و خروج را مشاهده می‌کنید. همیشه گزینه‌ی خروج را انتخاب کنید و سپس فایل ذخیره‌ای خود را بارگذاری کنید، زیرا اگر ادامه یا بارگذاری فایل ذخیره‌ای‌تان را انتخاب کنید، مدت زمانی که از آخرین چک‌پوینت تا مردن شما تلف شده است، در زمان کلی گیم‌پلی به‌حساب می‌آید.

Hardcore College Student

توضیح: داستان کلر را روی درجه سختی هاردکور تمام کنید؛

تمام کردن بازی روی درجه سختی هاردکور، سخت‌ترین تروفی و اچیومنت بازی به‌ حساب می‌آید. در این درجه سختی پس از اولین ضربه نوار سلامت شما در وضعیت بحرانی قرار می‌گیرد و پس از دریافت دومین ضربه خواهید مرد. همچنین برای ذخیره‌ بازی نیاز به جوهرهای مخصوص دستگاه تایپ دارید. حال چند نکته وجود دارد که باعث می‌شود این درجه سختی برای شما ساده‌تر شود.

 • با تمام کردن بازی روی درجه سختی استاندارد و کسب رتبه S، سلاح Samurai Edge با خشاب بی‌نهایت را دریافت می‌کنید. همچنین می‌توانید تمامی عروسک‌های Mr. Raccoons را پیدا کنید تا چاقوی شما هیچ‌وقت خراب نشود. سعی کنید بدون سلاح Samurai Edge وارد حالت هاردکور نشوید.
 • وقت خود را برای کشتن زامبی‌ها تلف نکنید. به سر آن‌ها شلیک کنید و زمانی که عقب رفتند، از کنار آن‌ها عبور کنید. از این رو مهمات بیشتری را ذخیره خواهید کرد.
 • از جوهر دستگاه تایپ به‌ صورت هوشمندانه استفاده کنید. بهترین کار برای مدیریت جوهرتان این است که بازی را به قسمت‌های مختلفی تقسیم‌ بندی کنید و پس از انجام کارهای مورد نظر، بازی را ذخیره کنید.
 • ابتدا سعی کنید درجه سختی هاردکورد را با رتبه‌ی S تمام کنید. گفتن این حرف ساده است، اما با انجام آن می‌توانید صاحب یک Submachine Gun با خشاب بی‌نهایت شوید. از این رو می‌توانید محیط را با دقت بیشتری بگردید.
 • زمان را در نظر داشته باشید. در طول تمام کردن حالت هاردکور و کسب رتبه S، موقعیت‌های زیادی پیش می‌آید که کشته می‌شوید. زمانی که کشته شدید، سه گزینه‌ی ادامه، بارگذاری آخرین فایل ذخیره و خروج را مشاهده می‌کنید. همیشه گزینه‌ی خروج را انتخاب کنید و سپس فایل ذخیره‌ای خود را بارگذاری کنید، زیرا اگر ادامه یا بارگذاری فایل ذخیره‌ای‌تان را انتخاب کنید، مدت زمانی که از آخرین چک‌پوینت تا مردن شما تلف شده است، در زمان کلی گیم‌پلی به‌حساب می‌آید.

Frugalist

توضیح: بازی را بدون استفاده از آیتم‌های بازیابی تمام کنید؛

بازیکنان می‌توانند این تروفی و اچیومنت را به‌ عنوان آخرین تروفی و اچیومنت‌های بازی کسب کنند. در اینجا با استفاده از درجه سختی Assisted و همچنین سلاح‌هایی که مهمات بی‌نهایت دارند، می‌توانید بازی را بدون استفاده از آیتم‌هایی که نوار سلامت شما را بازیابی می‌کنند، تمام کنید.


Minimalist

توضیح: بازی را بدون باز کردن جعبه آیتم‌ها تمام کنید؛

کاربران می‌توانند این تروفی و اچیومنت را با تروفی و اچیومنت قبل ترکیب کنند. با پیدا کردن 6 کوله پشتی مشکل شما تا حد زیادی رفع می‌شود و نیازی نیست از جعبه آیتم‌ها در داخل بازی استفاده کنید. در این میان یک مورد بسیار مهم را اشاره کنم و آن هم این است که در این حالت نمی‌توانید از سلاح‌هایی با مهمات بی‌نهایت استفاده کنید، زیرا برای استفاده از این سلاح‌ها باید جعبه آیتم را باز کنید.


A Small Carbon Footprint

توضیح: در یک دور از بازی کردن‌تان 16 هزار قدم یا کمتر بردارید؛

یکی دیگر از تروفی و اچیومنت‌هایی که می‌توانید آن را با سایر تروفی و اچیومنت‌های اسپیدران (Speedrun) ترکیب کنید. زمانی که بازی را Pause می‌کنید، از قسمت آمار و ارقام می‌توانید تعداد قدم‌هایی را که برداشته‌اید مشاهده کنید. حال اسپیدران بهترین روش برای دریافت این تروفی و اچیومنت و در سناریو دوم که مدت زمان کمتری را به خود اختصاص می‌دهد، می‌توانید به‌سراغ A Small Carbon Footprint بروید.


Grim Reaper

توضیح: حالت The 4th Survivor را تمام کنید؛

در این حالت بازیکنان هدایت شخصیت هانک را برعهده می‌گیرند. هانک باید مسیر فاضلاب را تا ورودی اداره پلیس طی کند و چهار اسلحه و چند آیتم برای بازیابی نوار سلامت شما در نظر گرفته شده است. از آنجا که در آغاز این حالت، تنها چند آیتم و چهار اسلحه برای شما تدارک دیده شده، بهترین کار برای پایان دادن به حالت The 4th Survivor را در چند نکته خلاصه می‌کنم:

 • به هیچ عنوان نباید وقت خود را صرف کشتن دشمنان کنید و تنها در صورتی که لازم بود از سلاح‌های خود استفاده کنید؛ مکان‌هایی که می‌دانید تجمع زامبی‌ها زیاد است و نمی‌توانید به راه خود ادامه دهید، با چند شلیک راه خود را باز کنید.
 • پودر اسلحه که در اختیار دارید را به خشاب شات‌گان Shotty تبدیل کنید؛ به خاطر اینکه در تمام طول این حالت مدام در حال حرکت هستید، نباید وقت خود را صرف نشانه گرفتن دشمنان کنید و این شات‌گان مناسب این کار است.
 • در ابتدا آیتم‌های دفاعی را مجهز نکنید و آن‌ها را برای بخش آخر، جایی که از ساختمان خارج می‌شوید نگه دارید. در خارج از ساختمان با سیل بزرگی از زامبی‌ها رو در رو می‌شوید که راه شما را مسدود کرده‌اند، اگر آیتم‌های دفاعی خود که منظور مهان بمب‌ها هستند را در اختیار داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید از سد آن‌ها عبور کنید.
 • آیتم Red-Blue به شما افزایش دفاع موقتی و مصونیت در برابر سم را می‌دهد، بنابراین بهترین زمان استفاده از این آیتم، در فاضلاب کنار زامبی‌های بزرگ جثه بدشکل خواهد بود. اگر در آن جا از این آیتم استفاده کنید، درصورتی که توسط این زامبی‌ها گرفتار شوید، سم آن‌ها روی شما تاثیر نخواهد داشت و می‌توانید بدون کاهش نوار سلامت به راه خود ادامه دهید.

برای درک هرچه بهتر نکاتی که در بالا به‌شان اشاره کردم و اینکه به راحتی بتوانید حالت The 4th Survivor را تمام کنید، لینک ویدیویی را در پایین برای شما قرار دادم که با مشاهده آن، اصول کار و درهایی که باید از آن‌ها عبور کنید را یاد خواهید گرفت.

لینک یوتیوب: https://www.youtube.com/watch?v=24PF4H7XO04

373 پست
رسول امینی
I Was Born in 1997 and Played My First Game in 2005 Which it Was Resident Evil 4. A Huge Fan of Video Games, Especially Open-world, Historical and Survival Horror Genre and Spend a Lot of Time on Playing. My Top No-Doubt Games Are Dark Souls 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Resident Evil 4, Horizon Zero Dawn, God Of War 2018 and Bloodborne. Most of the Time in My Daily Life, i Write Articles for WinPhone.Ir
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  هنوز دیدگاهی ثبت نشده
  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , ,