Resident Evil

شرکت کپکام (Capcom) اخیرا لیست بازی‌های خود را که فروش میلیونی داشته‌اند، به‌ روز رسانی کرده که این موضوع بدین معنا است که به این ترتیب، آمار و ارقام فروش بازی‌های بزرگ آن‌ها که همین اواخر به انتشار رسیده‌اند نیز به روز رسانی شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه نیز با وینفون همراه باشید.

در آغاز باید اعلام کنم که عنوان بی نظیر Resident Evil 2 Remake که تا پایان سال گذشته میلادی موفق به فروش ۴ میلیون نسخه‌ به فروشگاه‌های سراسر دنیا شده بود، اکنون به رکورد ۴.۲ میلیون نسخه‌ی ارسال شده به فروشگاه‌ها رسیده است. این موضوع نشان دهنده این است که این بازی اکنون در حال نزدیک شدن هر چه بیشتر به میزان فروش نسخه اولیه Resident Evil 2 است که در آن زمان در کل دوران حضور خود در بازار ۴.۹۶ میلیون نسخه فروش کرده بود.

در عین حال عنوان Devil May Cry V نیز که در آخرین شمارش آمار فروش خود موفق به ارسال ۲ میلیون نسخه به فروشگاه‌های سراسر دنیا شده بود (که این آمار در ماه مارس به انتشار رسیده بود)، اکنون به رکورد ۲.۱ میلیون نسخه‌ی ارسال شده به فروشگاه‌های سراسر دنیا شده است. بعد از آن نیز به عنوان Monster Hunter World می‌رسیم که موفقیت آمیز‌ترین عنوان عرضه شده به دست شرکت ناشر کپکام است. این بازی که در آخرین آمار به انتشار رسیده از فروش خود موفق به ارسال ۱۲ میلیون نسخه به فروشگاه‌های سراسر دنیا شده بود، در به‌روزرسانی اخیر به رقم ۱۲.۴ میلیون نسخه رسیده است.

هر سه‌ی این بازی‌ها عناوین موفقی برای شرکت ناشر کپکام به حساب می‌آیند که نقش بسیار پررنگی در موفقیت‌های این شرکت ایفا کرده‌اند طوری که Resident Evil 2 Remake یک عنوان مدرنیزه شده از یک بازی کلاسیک بسیار خاطره انگیز است، Devil May Cry V یک بازسازی و حیات مجدد برای این سری بسیار محبوب به حساب می‌آید که پس از سال‌ها بار دیگر توانسته این فرانچایز را به دوران شکوه و عظمت خودش بازگرداند و Monster Hunter World نیز یک قدم رو به جلوی بسیار بزرگ برای این فرانچایز برداشت. بنابراین دیدن عملکرد موفقیت آمیز هر سه‌ی این بازی‌ها بسیار لذت بخش و دلچسب است.

با این حال هنوز هم محتوای بیشتری برای بازی Monster Hunter World وجود دارد تا در آینده به این بازی اضافه شود که از این دست می‌توان به بسته گسترش دهنده بسیار عظیم Iceborne اشاره کرد که قرار است در ماه سپتامبر سال جاری میلادی به نسخه‌های کنسولی این بازی یعنی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان راه پیدا کند و محتویات و رویدادهای بسیار جدیدی در اختیار بازی‌بازان و کاربران این بازی قرار دهد. البته لازم به ذکر است که این بسته گسترش دهنده در فصل زمستان به پلتفرم رایانه‌های شخصی این بازی نیز راه پیدا خواهد کرد تا در دسترس این عده از کاربران این بازی نیز قرار داده شود. طبق چیزی که شرکت ناشر این بازی یعنی کپکام درمورد این بسته گسترش دهنده ادعا کرده، این بسته گسترش دهنده قرار است درست به اندازه نسخه اصلی خود بازی محتوای مختلف داشته باشد و در واقع از تنوع بسیار زیادی برخوردار خواهد بود که بازی‌بازان می‌توانند برای ساعت‌ها دوباره با این بازی مشغول شوند.

در عین حال باید به ذکر این نکته نیز بپردازم که شرکت کپکام در حال حاضر در حال کار کردن روی تعدادی بازی و پروژه معرفی نشده‌ی دیگر نیز هست که قرار است تعدادی از آن‌ها برای نسل بعدی کنسول‌های ویدیویی عرضه شوند. آن‌ها در ساخت این بازی‌ها نیز از موتور گرافیکی RE استفاده خواهند کرد که در ساخت و توسعه عناوین Resident Evil 2 Remake و همینطور Devil May Cry V به کار گرفته شده بود و به خوبی درس خودش را پس داده است.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , ,