picf5025007b9c94295aa06e33b43d8cfff

مایکروسافت همواره در حال تلاش بوده است تا توضیح دهد که چرا سرفس به یک قلم نیاز دارد. در حالی که خیلی واضح است شما می توانید از قلم برای یادداشت برداری و طراحی استفاده کنید، اما یکی از برنامه های ویندوز تلاش می کند تا کاری واقعا منحصر به فرد را با تبلت مایکروسافت انجام دهد: نوشتن نوت های موسیقی!

هفته ی گذشته برنامه ای با نام StaffPad در استور ویندوز 8 منتشر شد که به آهنگسازان این اجازه را می دهد تا نوت های موسیقی را بر روی صفحه نمایش بنویسند و برنامه به طور خودکار نوت های موسیقی را به شکل نوت های تایپ شده درآورد. علاوه بر این تشخیص دستخط که بسیار جالب به نظر می رسد، شما می توانید نوت های خود را ویرایش کنید، به آن ها گوش دهید، آن ها را به اشتراک بگذارید و یا حتی از نوت های پرینت بگیرید.

دانلود ویدیو

این برنامه موسیقی دانان را هدف قرار داده است و قبلا از این برنامه به عنوان “خط شکن” از سوی موسیقی دانانی که واقعا منتظر برنامه ای برای تشخیص درست دستخط بود اند، یاد شده است. بسیاری از آهنگسازان هنوز از کاغذ و قلم استفاده می کنند، بنابراین می توانیم از این برنامه به عنوان یک وسیله ی دیجیتال جذاب یاد کنیم. اما در حالی که چند برنامه ی مشابه بر روی آیپد وجود دارد که این کار را انجام دهد، اما فقدان یک قلم خوب مثل استایلوس سرفس، استفاده از آن برنامه ها را سخت و ناکارامد می کند. StaffPad به طور خاص برای کار با قلم سرفس و پس از سال های ها آزمون و خطا ساخته شده است.

surfacepenstaffpad1_1020.0

“من عاشق آیپد هستم، اما این دستگاه مناسبی برای این برنامه نیست.”

دیوید ویلیام هرن، موسس StaffPad در مصاحبه ای می گوید: “5 سال پیش من واقعا تلاش کردم تا این کار را برای آیپد انجام دهم.” او اضافه می کند: “سپس من متوجه شدم که اگر این کار ممکن شوم، تنها چیزی مانند یک اسباب بازی کوچک خواهد شد.”

 اشتباه در تشخیص، مشکلات در عملکرد و ترکیبی از تنظیمات ورودی لمسی به عنوان تنها ورودی ممکن، باعث شد تا هرن توجه خود را به جاهای دیگر متمرکز کند. در حالی که قلم های بلوتوث، قلم های خازنی و گزینه های دیگری پیشروی دارندگان آیپد قرار دارد، اما هرن هم آن ها را امتحان کرده بوده و با مشکلاتی اساسی و یا حتی یک لگ ساده برخورده بود که تجربه ی استفاده از کل برنامه را مختل می کرد. او می گوید: “من عاشق آیپد هستم، اما این دستگاه، دستگاه مناسبی برای اجرای این برنامه نیست.” بعد از جستجویی در اطراف، او Matthew Tesch که کدنویس گوگل هست را پیدا کرد. تش هم پروژه ی مشابهی به همراه مهارت های لازم برای تحقق آن را نیز پس از 3 سال توسعه دهندگی داشت داشت.

در ابتدا هر دو بر روی تبلت های Wacom کار می کردند تا ببیند چه چیزی امکان پذیر است. هرن می گوید: “ما یک نمونه ی اولیه و فرا پلتفرمی را برای مک و ویندوز توسعه دادیم که برای آن شما به یک تبلت Wacom نیاز داشتید. … در نهایت ویندوز 8 انتخاب شد.” و سپس هرن تصمیم گرفت تا به خاطر ادغام سازی صفحات لمسی با ویندوز، سیستم عامل مایکروسافت را انتخاب کند. سپس 6 ماه بعد، مایکروسافت از سرفس پرو به همراه قلم رونمایی کرد و همگی در بازار در دسترس قرار گرفت. خیلی ریسک بزرگی است تا بر روی برنامه های ویندوز که به صورت گسترده استفاده نمی شوند سرمایه گذاری کرد، اما سرفس پرو 3 در حال تصاحب بازار ها و شهرت هر چه بیش تر است، خصوصا زمانی که نسخه ی ارزان تر سرفس، یعنی سرفس 3 در ماه بعد وارد بازار های جهانی شود.

این برنامه توضیح می دهد که چرا قلم سرفس “مهم” است.

نویسنده ی سایت ورج در خصوص این برنامه می نویسد: “در چند روز گذشته من از StaffPad استفاده می کردم و این برنامه دقیقا همان چیزی است تا واقعا نشان دهد که چرا قلم سرفس مهم است.”

این کار و این برنامه، دقیقا در تبلیغات گذشته ی مایکروسافت نیز استفاده شده است و جدای از کاربرد این برنامه، می تواند سهم بازار سرفس را نیز با استفاده از خدمات اختصاصی تر افزایش دهد و توسعه دهندگان بیش تری را به سمت این سیستم عامل و یا بهتر بگوییم، اکو سیستم غول نرم افزاری دنیا بکشاند. در ادامه ویدیوی تبلیغاتی قلم سرفس را که چند هفته پیش منتشر شد را مشاهده می کنیم که این برنامه در آن نقش زیادی دارد:

دانلود ویدیو

منبع: The Verge

منبع : وینفون
980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
 • No items.
 • دیدگاه کاربران
  Shayan JB
  پاسخ دهید چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394

  تو رو خدا کمک کنید
  من 535 رو خیلی وقته خریدم ولی الان دیدم که صفحه نمایشش روشن نمیشه
  سافت ریست کردم ، باتری رو دراوردم و دوباره زدم بازم نشد
  گوشی روشنه ولی کار نمیکنه
  کمک کنید تووورخدا

   یکی که گوشی ویندوزفونی شو فروخته و پشیمونه
   پاسخ دهید چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394

   واقعا من متعجبم هرچند یبار گوشیای ویندوزی یه مشکل میخورن که واقعا عجیبه ادم میترسه از این جووور مشکلا

  Shayan JB
  پاسخ دهید چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394

  کسی نیس جواب بده ؟

   soroosh
   پاسخ دهید چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394

   وسط کنفرانس انتظار جواب داری ؟

   Shayan JB:
   کسی نیس جواب بده ؟

  برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
  برچسب ها: , , , , , ,