رپورتاژ آگهی

باطری یو پی اس

باطری یو پی اس

به زبان ساد میشود اینگونه یو پی اس را تعریف کرد که یو پی اس برق اضطراری یا محفظه ذخیره برق نیز می شود گفت و کاربرد اصلی ان در بیمارستان ها و آزمایشگاه ها و یا مراکز مهم که باید برق در جریان باشد استفاده می شود.

انواع باطری یو پی اس

باطری های یوپی اس معمولا از ولتاژهای مختلفی استفاده می کنند که بسشگی به نوع فعالیت خود در ان چرخه برق دارد و یو پی اس در اشکال مختلف و رنگ های مختلف عرضه می شود

کار اصلی باطری یو پی اس چیست؟

در زمانی که برق در سیتم در حال جریان است و سیستم در حالت مختلف دچار قطعی برق شود یو پی اس apc از طریق باطری های که در خود دارد وارد عمل می شود و در مدت زمان مشخص که دارد و توان ان است برق را به چرخ مصرف بر می گرداند تا کمبود برق دچار نشود و برق که وصل شداز مدار قطع و باطری را شارژ می کند.

در کشور های توسعه یافت یا پیشرفته هم گاهی دچار قطعی برق می شوند که این دستگاهای یو پی اس به کمک ان ها هم امده است انواع باطری ها شامل اسید سرب نیکل کادمیم لیتیوم و سیلور آلکاین است که مورد استفاده در یو پی اس ها است.

در انتخاب باطری یو پی اس باید به مقادری چون طول عمر باطری، توان باطری و طرز نگهداری ان اطلاع داشت و باید هر چند وقت یکبار این باطریها سرویس و نگهداری شود تا از هرگونه خرابی جلوگیری شود در بیشتر باطری ها طول عمر باطری 4 سال است و بعد ان باید حتما تعویض گردد تا بهترین عمل را انجام دهد.

در خرید باطری یو پی اس باید دانست که توان باطری با باطری جایگزین یکی باشد و اینکه اگر فکر کنیم توان باطری بالاتر ببریم قدرت ان بیشتر می شود اشتباه می کنید و باعث خراب شدن باطری و یا سیستم های که به یو پی اس وصل می شود و باید همان توان باطری قبل را تهیه کرد.

انتهای رپورتاژ آگهی./

منبع : وینفون
148 پست
تیم وینفون
وینفون، مرجع تخصصی محصولات مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,