پلتفرم ابری مایکروسافت یا Microsoft Azure با توجه به سیاست های نادلا به یکی از پرسودترین بخش های مایکروسافت تبدیل شده است، جهش این پلتفرم به لحاظ تعداد مشتریان در بین دیگر عرضه کنندگان خدمات ابری کاملا منحصر به فرد است. حال مشتری سازمانی و بزرگ دیگری برای مایکروسافت اژور پیدا شده است.

به منظور به روز سازی و بهینه تر شدن وزارت دفاع آمریکا، این وزارت خانه می خواهد تا بخش IT خود را با استفاده بیش تر از پلتفرم ابری مایکروسافت به روز کند و از سوی دیگر درصدد است تا دیگر بخش های اداری خود را به واسطه ویندوز۱۰ کاملا مدرن و به روز کند.

بر طبق اظهارات Terry Havorsen رییس بخش روابط عمومی پنتاگون فناوری به سرعت در حال رشد است و فناوری که امروزه در پنتاگون استفاده می شود بایستی متحول گردد. او در ادامه می افزاید: ما می خواهیم همگام با سرعت رشد صنعت فناوری حرکت کنیم. بر طبق اظهارات Halvorsen قرار است تا ۹۰% کامپیوترهای وزارت دفاع به ویندوز۱۰ مجهز شوند.

اخیرا مایکرسافت اژور توانسته از سوی آژانس سیستم های اطلاعاتی امنیتی وزارت دفاع جواز استفاده در این وزارت خانه را تا اطلاعات سازمانی سطح پنجم پیدا کند که این امر به خوبی نشان دهنده میزان امنیت بالای مایکروسافت اژور و اعتماد وزارت دفاع ایالات متحده به این شرکت است. این جواز به وزارت دفاع این امکان را می دهد تا بتواند جهت انجام امور اداری، و برنامه ریزی و سیستم اتوماسیون خود تا سر حد اطلاعات غیر محرمانه سطح پنجم از مایکروسافت اژور بهره ببرد.

قابلیت انعطاف و تطبیق پذیری بالای مایکروسافت اژور مزایای زیادی را برای این وزارت خانه فراهم خواهد کرد، چرا که این روال سرعت بیش تر، و هزینه به مراتب پایین تری را در مقایسه به روال گذشته که از کامپیوترها و دیتا سنترهای خود وزارت خانه مورد استفاده قرار می گرفت، به ارمغان می آورد.

در مورد قابلیت های جدیدی که اژور برای وزارت دفاع فراهم می کند، یکی از اعضا آژانس امنیت اطلاعاتی این سازمان اشاره می کند:

با استفاده از مایکروسافت اژور ما قادر خواهیم بود تا اطلاعات را بهتر زیر نظر گرفته، و از طرف دیگر حملات بدافزارها را سریع تر و موثر تر شناسایی کرده و دفع نماییم، و از سوی دیگر روند ارایه وصله های نرم افزاری جهت رفع مشکلات و محافظت از شبکه وزارت خانه بهبود خواهد یافت.

به نظر می آید نگرش نادلا در مورد اهمیت و آینده پردازش ابری در حال تحقق است. باید تا انتهای سال جاری میلادی صبر کنیم تا ببینیم آیا مایکروسافت می تواند در خدمات ابری رقیب دیرینه خود یعنی آمازون را از پیش بردارد یا خیر.

 

 

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,