LUMIA-535-WITH-ALL-LENSES-AND-1020-WITH-FILTER2

عکس گرفتن از حشرات، گلبرگ های گل، یا عکاسی نزدیک (Close-Up) با لنز های خارجی مانند ماکرو و فیش آی بر روی گوشی لومیا.

ریتیش مینا که در هند دانشجوی رشته ی مهندسی است، بعد از خریدن گوشی لومیا 620 در سال 2013، به عکاسی با گوشی علاقه مند شده است. سپس پس از آن که او به گوشی های لومیا 1020 و لومیا 535 دست یافته است، عکاسی به یک شور و اشتیاق برای وی تبدیل شده است.

ریتیش مینا که 21 سال دارد، می گوید:

من به یک طرفدار لومیا و دوربین آن مبدل شده ام. در حال حاضر لومیا 1020 و لومیا 535، گوشی های در دست من هستند، و من دوست دارم که هر روز با این گوشی ها به عکاسی بپردازم.

ritesh

او دوست دارد که عکس های خود را بدون استفاده از هر گونه لنز خارجی تهیه کند، اما هنگامی که می خواهد عکس های نزدیک (Close-Up) تهیه کند، به لنز های ماکر و تله متکی می شود.

حال به مصاحبه ای که سایت Lumia Conversation با ریتیش مینا انجام داده است، می پردازیم، تا ببینیم که او چگونه از لنز های خارجی برای عکاسی با گوشی لومیا استفاده می کند.

چرا از لنز های خارجی در کنار گوشی لومیا خود استفاده می کنید؟

شکی نیست که گوشی ها هوشمند سری لومیا از بهترین اپتیک برخوردار هستند و کیفیت دوربین آن ها عالی است، اما عکاسی تخصصی به لنز های متفاوتی مانند ماکرو، واید، و فیش آی نیاز دارد تا به فوکوس مناسب برای خلق نتیجه ی مورد نظر دست یابد. همچنین هنگامی که می خواهید از ساختار های دور دست و یا نور خورشید به عکاسی بپردازید نیز، به این لنز ها نیاز پیدا می کنید.

از چه نوع لنز هایی در کنار گوشی لومیا 535 خود استفاده می کنید؟

مارک های مختلفی از قبیل Universal lens یا Insta lens وجود دارند، که می توانید آن ها را در فروشگاه ها و یا از طریق فضای اینترنت بیابید. من ترجیح می دهم که از لنز های ماکرو (محبوب من)، واید، فیش آی و تله استفاده کنم. لنز پولاریزه نیز در دسترس است – شما می توانید از عینک آفتابی خود برای ایجاد اثر مشابه، استفاده کنید.

ritesh-1

چگونه لنز ها را برای لومیا خود انتخاب می کنید؟

این مورد به نوع عکسی که شما می خواهید تهیه کنید و همچنین به نتیجه ای که می خواهید کسب کنید بستگی دارد. برای کاربران مبتدی من مجموعه لنز های سه تایی را که شامل لنز های ماکرو، واید و فیش آی هستند را پیشنهاد می کنم.

LUMIA-535-WITH-ND-FILTER-ATTACHED-WITH-RUBBER-HOLDERS

چگونه لنز های خارجی را به گوشی لومیا 535 خود متصل می کنید؟

لنز ها با وسایل اتصال مانند آهن ربا، پین یا باند همراه هستند. اگر این گزینه ها به صورت پیش فرض عمل نمی کنند، از یک باند لاستیکی استفاده کنید. من همیشه از آن استفاده می کنم و محکم به گوشی متصل می شود، و نباید نگران افتادن آن بود.

مراحل عکاسی خود با استفاده از لنز های خارجی در کنار گوشی لومیا را با ما در اشتراک بگذارید.

اول لنز مناسب را با توجه به نیاز خود، به گوشی متصل کنید. برای مثال برای تهیه ی یک عکس در نور روز و یا در نور شدید آفتاب، از لنز پولاریزه استفاده کنید.

دوم برنامه لومیا کمرا را باز کنید و فوکوس را بر روی فاصله ی مورد نظر خود تنظیم کنید.

سوم بررسی کنید که تراز سفیدی، ISO یا سرعت شاتر به تنظیم نیاز دارند. در غیر این صورت اجازه دهید که در حالت خودکار باقی بمانند.

چهارم اگر در شب عکاسی می کنید و یا عکس در معرض نور طولانی تهیه می کنید، از یک سه پایه استفاده کنید.

در آخر، از خلاقیت خود بهره ببرید.

ritesh-2

قیمت این لنز ها چقدر است؟ 

لنز های رایج (ماکرو، واید و فیش آی) که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند، قیمتی حدود 19.99 دلار دارند. لنز تله گران قیمت است و قیمت به قابلیت زوم بستگی دارد (قابلیت زوم بالاتر، قیمت بالاتر). به طور معمول، زوم 12 برابر بیشترین قیمت را دارد.

برخی از نکاتی که در عکاسی با لنز های خارجی در کنار گوشی های لومیا استفاده می کنید را در اختیار کاربرانی قرار دهید که به این شیوه ی عکاسی علاقه مند هستند.

من می خواهم به مردم بگویم که به عکاسی با گوشی لومیا خود ادامه دهید. استفاده از لنز های خارجی تنها هنگامی توصیه می شود که با استفاده از برنامه لومیا کمرا نتوانید به مقصود خود دست یابید.

منبع: LUMIA CONVERSATIONS

منبع :

LUMIA CONVERSATIONS

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
jack &lumia sehr amiz
پاسخ دهید جمعه 9 مرداد 1394

دم خلاقیتش گرم مبف دوربین گوشیم تار شده 😞

    حسین
    پاسخ دهید جمعه 9 مرداد 1394

    اسمت باحاله ، جک و لومیای سحر آمیز ! هههههههه

سجاد
پاسخ دهید جمعه 9 مرداد 1394

از این لنزا و اون دکمه ی کورتانا توی فروشگاه وینفون بیارید

اردلان
پاسخ دهید جمعه 9 مرداد 1394

این لنز ها سه مدل اصلی دارند ، یا واید هستند که زاویه عکاسی رو افزایش میدند! یا فیش آی هستند که محیط رو به صورت دایره ای نشون میدند که انگار از نگاه یک ماهی عکس گرفته شده! و یا لنزهای تله هستند که تا چند برابر زوم اپتیکال انجام میدند که عکس مگس موجود در پست با همین لنز گرفته شده!

دوست
پاسخ دهید شنبه 10 مرداد 1394

تو برنامه لومیا کمرا قابلیت HDR نیست؟

1995farzad
پاسخ دهید یکشنبه 25 مرداد 1394

ایا این لنز های واید گیره ای که بر روی دوربین گوشی نصب میشن روی 520 من هم جواب میده؟؟! اخه میگن فاصله لنز از بالای گوشی زیاده!!!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,