visual-studio-2017در طی مراسم توسعه دهندگان کانکت، مایکروسافت رسماً از ویژوال استودیو ۲۰۱۷ RC و ویژوال استودیو ۲۰۱۷ برای مک رونمایی کرد. مایکروسافت تاکید ویژه ای بر سادگی و سهولت استفاده از این ویژوال استودیو برای توسعه برنامه ها توسط توسعه دهندگان نموده است. در حالی که نسخه های عرضه شده در دسته پیش نمایش قرار می گیرند اما برگزیدن نام RC که مخفف عبارت “Release Candidate” است نشان از کمترین تفاوت این نسخه ها با نسخه های رسمی دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

در ابتدای این مطلب این سوال مطرح می شود که چه چیزی در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ در انتظار توسعه دهندگان است؟ برای دریافت کامل پاسخ سوال توجه شما را به ادامه مطلب جلب می کنم.

توسعه برنامه های موبایل

یک موضوع مهم در رابطه با ویژوال استودیو جدید سهولت بخشیدن به روند ساخت و تست برنامه های موبایل توسط مایکروسافت در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ است. مایکروسافت در این مورد اینگونه توضیح می دهد:

ویژوال استودیو به شما در استفاده از امکانات موجود در C#،JavaScript و ++C در توسعه برنامه های موبایل برای پلت فرم های اندروید ، IOS و دستگاه های ویندوزی کمک می کند. اگر شما یک توسعه دهنده ++C یا JavaScript هستید شما می توانید از Cordova یا Ionic برای توسعه کدها با قابلیت به اشتراک گذاری استفاده کنید. توسعه دهندگان #C نیز با استفاده از تکنولوژی Xamarin می توانند به تولید برنامه های با بالاترین کارایی بپردازند و تا ۸۰ درصد کد های برنامه را به اشتراک بگذارید.

بزگترین چالش توسعه برنامه های موبایل فاز آزمایش برنامه هاست. شما در ویژوال استودیو جدید هم توانایی ایجاد و هم اجرای آزمایش های متفاوت، برای اطمینان از صحت کارایی برنامه خود روی طیف وسیعی از دستگاه ها، برای اکثر کاربران نهایی را خواهید داشت. Recorder آزمایش های موبایل در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ ضبط فعالیت ها و اطلاعات آزمایش ها را برای شما ساده می سازد. علاوه بر آن شما می توانید تنها با یک کلید آزمایش ها را در “Xamarin Test Cloud” بارگذاری کنید و از طریق آن آزمایش ها را در هزاران دستگاه واقعی تحت فضای ابری اجرا کنید.

visual-studio-mac2

در کنار سهولت توسعه برنامه های موبایل، مایکروسافت الحاق ها و قابلیت های اضافه بسیاری را برای ویژوال استودیو جدید خود تدارک دیده است که این به معنای بهبود کارایی و بازدهی، سهولت استفاده از سطوح مختلف فضای ابری و تحولات و امکانات آن و دسترسی های بیشتر می باشد. نسخه RC ویژوال استودیو ۲۰۱۷ هم اکنون برای دانلود در دسترس قرار گرفته است وشما از طریق لینک پایان مطلب می توانید به دانلود آن اقدام کنید.

ویژوال استودیو ۲۰۱۷ برای مک

مایکروسافت همچنین در کنار ارائه ویژوال استودیو ۲۰۱۷ RC، اقدام به ارائه ویژوال استودیو برای مک نیز نموده است. البته در گذشته اخباری مبنی بر این انتشار توسط منابع خبری پوشش داده شده بود اما اکنون به طور رسمی این انتشار توسط مایکروسافت انجام شده است و اگر چه این برنامه برای محیط سیستم عامل مک عرضه شده اما با مایکروسافت IDE (محیط مجتمع توسعه) ترکیب گشته است و به شما توانایی توسعه برای سایر محیط ها را هم می دهد. مایکروسافت اینگونه در رابطه با این عرضه توضیح می دهد:

در این ویژوال استودیو پشتیبانی از #C و #F هر دو به صورت خارجی صورت می گیرد و پروژه ما عرضه قالب و چارچوبی جدید به توسعه دهندگان است که به اشتراک بهتر کد ها ما بین front ends و backend پروژه کمک می کند. برنامه جدید ما در قالب Connected Application به شما توانایی توسعه front ends برای هر دو پلت فرم اندروید و IOS را در کنار توسعه backend توسط هسته NET. را عرضه می کند.

به محض اجرای ویژوال استودیو و آغاز کار همانطور که از محیط توسعه مجتمع ویژوال استودیو (IDE) انتظار دارید با کامپایلر Roslyn و ntelliSense و افزونه های کمکی که به شما در اصلاح و نگارش کد نویسی کمک می کنند مواجه خواهید شد. ویژوال استودیو توسعه داده شده برای مک شامل MSBuild و نیز فرمت های ویژوال استودیو ویندوز نیز می شود. علاوه بر تمام اینها توسعه دهندگان به راحتی می توانند پروژه های خود را ما بین پلت فرم مک و ویندوز به اشتراک بگذارند.

visual-studio-mobile-center2ویژوال استودیو ۲۰۱۷ برای مک در نسخه پیش نمایش هم اکنون در دسترس قرار گرفته و ما نیز لینک دانلود آن را برای شما در پایان مطلب قرار داده ایم.

ویژوال استودیو Mobile Center

و در نهایت مایکروسافت ویژوال استودیو Mobile Center را عرضه کرده است که آن را اینگونه معرفی می کند:

مرکز کنترل در ویژوال استودیو ۲۰۱۷ برای برنامه های موبایل.

در واقع موبایل سنتر مجموعه ای از سرویس ها برای ردیابی و مدیریت جنبه های مختلفی از برنامه های موبایل را به توسعه دهندگان عرضه می کند و شما را قادر به اندازه گیری و نظارت بر مشکلات، باگ ها، تجزیه تحلیل و موارد بسیاری از این دست می سازد. ویژوال استودیو موبایل سنتر نیز هم اکنون در نسخه پیش نمایش ویژوال استدیو برای توسعه دهندگان در دسترس قرار گرفته است.

تغییرات ویژوال استودیو ۲۰۱۷

طبق اطلاعات منتشر شده در صفحه رسمی ویژوال استودیو جدیدترین تغییرات این ارائه، شامل تغییر در موارد زیر می باشد:

 • فرایند بهبود یافته جدید برای نصب
 • بهبود فرایند ارسال بازخورد در ویژوال استودیو
 • محیط توسعه مجتمع ویژوال استودیو (IDE)
 • Live Architecture Dependency Validation
 • واحد زنده آزمایش (Live Unit Testing)
 • بهبود سرعت خط فرمان برای توسعه دهندگان
 • بهبود تشخیص و اشکال زدایی
 • ویژوال ++C
 • #C و ویژوال بیسیک
 • #F
 • Python
 • R (زبان)
 • JavaScript و TypeScript
 • ابزار برای برنامه های XAML
 • ابزار برای توسعه برنامه های یونیورسال ویندوز
 • Visual Studio Tools برای Apache Cordova
 • Xamarin (پیش نمایش)
 • NuGet
 • ابزار تجریه و تحلیل توسعه دهنده (Developer Analytics Tools)
 • Team Explorer
 • ابزار SQL سرور
 • ابزار توسعه دهنده Office برای ویژوال استودیو
 • کیت توسعه نرم افزار ویژوال استودیو
 • آژور SDK برای NET.
 • ابزار Node.js برای ویژوال استودیو
 • ابزار ویژوال استودیو برای Unity
 • NET Core. و Docker (پیش نمایش)

فرآیند نصب ویژوال استودیو جدید

یکی از نکاتی جالب توجه، در رابطه با ویژوال استودیو ۲۰۱۷ که به تازگی عرضه شده است، فرایند بهبود یافته نصب این برنامه است. مایکروسافت ویژگی های این تجربه نصب جدید را اینگونه معرفی می کند:

 • کاهش میزان فضای مورد نیاز برای نصب ویژوال استودیو.
 • سرعت بالاتر نصب.
 • نیازمندی های کمتر برای مشخصات سیستم مورد نیاز برای نصب.
 • پاک شدن به صورت کامل در فرایند پاکسازی برنامه از سیستم.
 • سهولت بخشیدن به فرآیند انتخاب و نصب افزونه ها و امکانات، به طوری که تنها ویژگی هایی که مورد نیاز توسط توسعه دهندگان نصب می شود.

هنگامی که شما برای اولین بار ویژوال استودیو ۲۰۱۷ RC را نصب می کنید با تجربه جدیدی رو به رو خواهید شد.

willow1کمترین حجم نصب برنامه چیزی کمتر از چند صد مگابایت فضا ذخیره سازی را شامل می شود که شامل ویرایشگر پایه ای کد نویسی برای بیش از بیست زبان به همراه کنترلر “کد منبع ” می شود. به احتمال زیاد بیشتر توسعه دهندگان خواستار نصب امکانات بیشتر هستند، بنابراین می توانند یک یا چند زمینه فعالیت اضافه را که به آنها فریم ورک های رایج، پلتفرم و یا زبان ها (شامل هر چیزی از NET. برای توسعه برنامه های دسکتاب تا ابزار داده ای ، R، Python و #F می شود) را عرضه می کنند انتخاب و بسته به نیاز خود نصب کنند. بنابراین دست توسعه دهندگان در شخصی سازی محیط باز تر شده و این توسعه دهنده است که مشخص می کند چه زبان، فریم ورک و پلت فرم هایی برای توسعه توسط ویژوال استودیو به او عرضه شود.


در ادامه نظر شما را به ویدیو منتشر شده از سوی مایکروسافت برای معرفی ویژوال استودیو ۲۰۱۷ جلب می کند:

دانلـــــــــــــــــــــود


برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ویژوال استودیو ۲۰۱۷ RC می توانید به صفحه اختصاصی این برنامه با این لینک ، و برای کسب اطلاعات در رابطه با ویژوال استودیو برای مک به این لینک مراجعه کنید.

همانطور که پیش تر ذکر شد در ادامه لینک دانلود ویژوال استودیو برای شما همراهان همیشگی وینفون قرار داده شده است. در پایان شما نیز نظرات خود را در رابطه با ویژوال استودیو ۲۰۱۷ و قابلیت های جدید افزوده شده به آن با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

windowscentral و visualstudio

94 پست
عرفان الهامی
مهندس فناوری اطلاعات، علاقه مند به دنیای تکنولوژی و کمپانی مایکروسافت! ، "آینده را تصور کن "
مطالب مرتبط
مطالب نویسنده
بررسی تخصصی سرفس آرک ماوس یکشنبه 8 مرداد 1396
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
جوادی محب
پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

اپلی ها برن خداروشکر کنن که شرکت بزرگی مث مایکروسافت هست که اینقده دستو دلباز باشه که نرم افزارشو واسه بقیه شرکتا هم میده.

مایکروسافت با دستو دلبازی تمام و با قرار دادن انواع و اقسام تکنولوژی ها در سرویس های خودش و دیگران داره پیشرفت میکنه .
اما شرکتی مث اپل بخاطر اینکه نمیخاد فروش محصولات لمسی مث ایپد ها رو از دست بده از لمسی کردن ای مک خودداری میکنه و فقط یه نوار مسخره لمسی میزاره .

Alireza
پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

هیچی دیگه از موقع تا حالا آی او اس کم بود که مایکروسافت برنامه هاشو براش بده…..حالا از این به بعد مک هم اضافه شد ☹👎🏼

Ali
پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

عزیز من اگه شما یک مقدار با زبان برنامه سازی swift که مال اپل هست کار میکردید هیچ وقت نمیگفتین برین خدا رو شکر کنید با الینحال که من طرفدار مایکروسافت توی هر زمینه ایی بودم اما وقتی به کدنویسی در زبان swift میرسم چون اسانترین زبان برنامه نویسی هست و کم تر ادم سردر گم میشه در مورد کارایی دستوراتش و مثل #C و کلا زبان های خاواده لقمه را دور زبان نمیگردونه!

ولی با اینحال فعلا ویژوال استادیو مزیتی که میشه بر اون گفت فقط در مک اینه که برای سه سیستم عامل(مک,اندروید و ویندوز) برنامه را تبدیل میکنه

  ali
  پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

  دوست عزیز همین قابلیت که میشه با یک بار کدنویسی ۳ خروجی ویندوز و اندروید و IOS گفت خیلی مزیت بزرگی هست شما اگه بخواید برای این ۳ جدا کدنویسی کنید می دونید چقدر زمان و هزینه و زمان می بره تازه برای ویندوز هم بایک بار کد نویسی میشه برنامه رو برای دستگاه های مختلف ویندوزی ارائه کرد که برای هر کدوم جدا کدنویسی جقدر سخت و زمان بره

primrose
پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

سلام دوستان برنامه ورزش ۳ به صورت یونیورسال منتشر شده برین دالود کنین و لذت ببرین.
لینک دانلود: https://www.microsoft.com/store/apps/9nblggh4tlns

محمد خسروی
پاسخ دهید چهارشنبه 3 آذر 1395

سلام دوستان ببخشید نمی دونید چه طوری میشه فایل Iso ویژال استودیو رو دانلود کرد یا فایل setup کجا گیر میاد؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,