در ابتدا کمی شوکه کننده به نظر می رسد. آخر ما در مورد این ها زیاد نشنیده بودیم. اما، آیا به تازگی اعلانیه های عضویت در اکس باکس لایو را مشاهده می کنید؟ این اعضا خود را زنان ۲۰ ساله ای معرفی می کنند که به دنبال محبت شما هستند؟ شاید با یکی از آن ها صحبت کرده باشید. می گویند که دوست دارند شما را به نمایش خصوصی دعوت کنند. عده ای هم در ابتدای کار اطلاعات کارت اعتباری شما را می خواهند.

شما تنها نیستید. صد ها کاربر بر روی فیسبوک، توییتر و اکس باکس لایو از دست این ربات ها می نالند. در واقع، فضای این شبکه ها دارد از این ربات ها پر می شود. برخی از این ربات ها آن قدر هوشمندانه طراحی شده اند که پاسخ های آن ها شما را به شک می اندازد. گاهی با خود می گویید نه او یک شخص واقعیست.

این مشکل بسیار جدی است. شبکه های اجتماعی در حال پر شدن از این ربات ها هستند. این ربات ها اطلاعات کارت های اعتباری و یا منابع مالی شما را می دزدند. مایکروسافت هم باید به سرعت این مشکل را در سرور های خود حل کند. البته، فکر نکنید رقبای لباس آبی از این مشکل در امان هستند. سرور های پلی استیشن نیز مملو از این ربات ها شده اند. یکی از این ها پسر عمه مرا نیز اغفال کرد 🙂 .

البته ما اطمینان داریم که مایکروسافت از این مشکل آگاه است و بر روی رفع آن تمرکز کرده است. اما به هر حال این یک وضع پر مخاطره برای گیمر هاست. البته، مایکروسافت برای رفع موقتی این مشکل نیز، می تواند پیام های واضحی مانند “I’m a 22-year-old gamer looking for love” را که توسط بسیاری از ربات ها استفاده می شوند را فیلتر کند. البته، یکی دیگر از راه حل های این مشکل، دادن امکاناتی به کاربران برای محدود کردن مخاطبانشان است. مثلا گیمر ها بتوانند تنظیم کنند تنها بازیکنانی که با آن ها بازی یکسانی را بازی کرده اند و یک دیگر را ملاقات کرده اند بتوانند با هم ارتباط داشته باشند.

اما به هر حال، این مشکلات تنها در اکس باکس لایو نیستند و این ربات در سراسر اینترنت حضور دارد. پس خاطر جمع باشید و ارتباطات خود را با غریبه ها محدود کنید تا در امان باشید.

منبع :

MSPOWERUSER

302 پست
احسان رستمی پور
او دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه خلیج فارس بوشهر است. به عکاسی، طراحی و بازی های رایانه ای علاقه زیادی دارد و وقت خود را با فعالیت های مرتبط پر می کند.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,