_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

چه انتظاراتی از عنوان Dragon Age 4 داریم

با توجه به پست بلاگ اخیری که کیسی هادسون (Casey Hudson)، مدیرکل بایوور (BioWare)، به اشتراک گذاشت، می‌توان امیدوار بود که نسخه‌ای جدید از Dragon Age در دست ساخت است. در این پست بلاگ هادسون اشاره کرده است که این توسعه‌دهنده عناوین نقش‌آفرینی، “برای ادامه دادن میراث Dragon Age هیجان‌زده است”. قطعا طرفداران Dragon Age بسیار مشتاقند که ببینند عنوان بعدی این سری چه خواهد بود.

اگر چه برخی از طرفداران نگران این موضوع هستند که عنوان بعدی این سری، یک بازی موبایلی و یا نسخه بازسازی شده عنوان Dragon Age: Origins باشد، با این وجود تعدادی نیز امیدوارند که نسخه‌ای جدید از این سری در دست ساخت باشد. اما اگر با یک طرفدار هاردکور Dragon Age صحبت کنید، انتظاراتی از بازی بعدی سری خواهد داشت که در ادامه به تعدادی از این انتظارات اشاره می‌کنیم.

هشدار: در متن اسپویلرهایی از عناوین قبلی Dragon Age وجود دارد!

Tevinter

The Tevinter Imperium قدیمی‌ترین قلمرو انسانی در سرتاسر Thedas است و جایی است که جادوگر و ساحر محبوب همه، یعنی Dorian Pavus، از آن برخاسته است. به جز نمایش یافتن، اشاره شدن به آن و یا تصویرسازی در تمامی کتاب‌ها و کمیک‌های دراگون ایج، ما هنوز شاهد حضور این قلمرو در عناوین اصلی سری نبوده‌ایم.

در واقع، در پایان بسته الحاقی Dragon Age: Inquisitions Trespasser نشان داده شد که Inquisitor خنجری را در نقشه فرو می‌کند که Tevinter Imperium را نشان می‌دهد؛ یک اشاره نسبتا قوی به این که عنوان بعدی این سری در Tevinter جریان خواهد داشت. حتی با انتقال فایل‌های ذخیره ممکن است قادر باشیم تا نسخه خود از Inquisitor را در عنوان بعدی شاهد باشیم. این قابلیت در صورت محقق شدن بسیار جالب خواهد بود.

Anders

جدای از نظر شما در مورد این جادوگر سرکش و عضو سابق Grey Warden، نمی‌توانید انکار کنید که Anders نقشی مهم در Dragon Age 2 ایفا کرد و با حرکت آخر خود در منفجر کردن Kirkwall’s Chantry، نقطه عطفی در تاریخ بوجود آورد و شرایط را برای جنگ جادوگران با تمپلارها در Dragon Age: Inquisition مهیا کرد و همچنین در این فرایند، بیش از نیمی از Kirkwall را نابود کرد. البته این احتمال وجود دارد که Anders مرده باشد؛ با توجه به این که بازی‌بازان در پایان عنوان Dragon Age 2، این حق انتخاب را داشتند که او را کشته و یا از جان او بگذرند.

در حالی که دیوید گایدر (David Gaider)، نویسنده بازی، تائید کرده در صورتی که Hawke، آندرس را کشته باشد او به طور کامل مرده است، با این وجود نمی‌توان گفت که همین اتفاق نیز برای روح Justice که در جریان رویدادهای Dragon Age 2 در بدن آندرس حلول کرد افتاده باشد. طرفداران عقیده دارند که اگر آندرس زنده باشد، او و Justice، یک جسم را به مدتی طولانی به اشتراک می‌گذارند تا در نهایت تبدیل به یک abomination شود. بسیار عالی خواهد بود که آندرس، Justice و یا ترکیبی از این دو را در Dragon Age 4 شاهد باشیم.

Solas

اگر هنوز عنوان Dragon Age: Inquisition را تجربه نکرده‌اید، در ادامه به خلاصه‌ای در مورد این شخصیت خواهیم پرداخت: Solas یک الف کچل در میان همراهان شماست که در آخر مشخص می‌شود یک خدای باستانی است که در تمام طول مسیر، شما را بازی داده تا در نهایت بتواند به خواسته خود مبنی بر نابودی جهان دست یابد. داستان او در بسته الحاقی Trespasser گسترش می‌یابد که در آن Solas (یا آنطور که خود می‌گوید Fen’Harel) هویت واقعی خود را رو می‌کند، بازوی Inquisitor را قطع کرده و با استفاده از یک آینه ناپدید می‌شود.

بسیار از طرفداران از خیانت و هویت واقعی او غافلگیر شدند در حالی که عده‌ای از همان ابتدا به او مشکوک بودند. صرف نظر از این موضوع، تقریبا همه بر سر یک موضوع توافق دارند: فرصتی برای روبرو شدن با Solas در Dragon Age 4.

خوشبختانه به طور ضمنی در بازی اشاره شده است که Dragon Age 4، داستان Inquisitor و دوستانش برای تعقیب کردن Solas و تلاش برای جلوگیری از نابودی Thedas را دنبال می‌کند؛ بنابراین ما عملا می‌توانیم دیدار مجدد با او را تضمین کنیم.

The Evanuris

وقتی در مورد خدایان باستانی الف‌ها بحث می‌کنیم، باید در مورد Evanuriها نیز صحبت کنیم که به عنوان زیارت‌گاه الف‌ها نیز شناخته می‌شوند و الف‌های Dalish آن‌ها را پرستش می‌کنند. البته در بسته الحاقی Trespasser مشخص می‌شود که آن‌ها هرگز خدا نبوده و در واقع جادوگران بسیار قدرتمندی بودند که به سادگی می‌شد آن‌ها را به عنوان یک خدا معرفی کرد. اوضاع وقتی بدتر می‌شود که بدانیم خالکوبی‌های صورت که امروزه الف‌ها با افتخار آن را به صورت می‌زنند، در واقع‌ ‌نشان‌هایی بودند که توسط خدایان برای مارک کردن الف‌ها به عنوان برده ایجاد شده بودند.

تنها Fen’Harel و الهه Mythal در مقابل خدایان دیگر ایستادند که این موضوع به مرگ Mythal  می‌انجامد و Fen’Harel را مجبور می‌کند تا خدایان دیگر را در مکانی به نام Beyond حبس کند و در نهایت وارد مسیری می‌شود که او را تبدیل به Solas می‌کند. با توجه به این که حال Solas به دنبال نابودی نیروی جادویی و بازیابی خدایان دیگر از Beyond است، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که ما سایر خدایان Evanuriها را در Dragon Age 4 ملاقات کنیم. باید امیدوار باشیم که اوضاع در برخورد با آن‌ها بهتر از Solas پیش برود.

دوستان قدیمی

اگر چه در Dragon Age: Inquisition شاهد بازگشت برخی از دوستان قدیمی مانند Hawke، Morrigan و Alistair Theirin بودیم، با این وجود هنوز افرادی وجود دارند که مدت‌ها است آن‌ها را ندیده‌ایم. به عنوان مثال، یکی از همراهان Warden با نام Zevran Arainai که آخرین بار او را در یک ماموریت فرعی اختیاری در Dragon Age 2 دیدیم که آن هم در شرایطی ظاهر می‌شد که حالت‌های خاصی را برآورده می‌کردید. در Dragon Age: Inquisition نیز تنها اشاره‌ای مختصر به او می‌شود؛ با این حال باید به این نکته مهم نیز اشاره کرد که احتمال این که Zevran Arainai توسط بازی‌باز کشته شده باشد وجود دارد که در این صورت به این زودی‌ها شاهد حضور مجدد او نخواهیم بود.

از دیگر دوستان قدیمی که دوست داریم دوباره با آن‌ها ملاقات کنیم می‌توان به Merrill جادوگر Shale، Elven blood غول سنگی، Sebastian Vael از برادران Nathaniel Howe، Chantry از اعضای Grey Warden، و البته خود Warden اشاره کرد. البته باز هم باید گفت که ممکن است بازی‌باز، هر کدام از این شخصیت‌ها را کشته باشد و یا با هیچ‌کدام از آن‌ها ملاقات نکرده باشد؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که تنها اشاره‌ای گذرا به آن‌ها شود و بایوور از مشکلات برنامه‌ریزی برای سرنوشت هر کدام از این شخصیت‌ها رهایی یابد.

آیا Hawke و یا سایر همراهان Grey Warden در جریان Fade زنده ماندند؟

تقریبا در میانه راه Dragon Age: Inquisition، مرحله‌ای با نام Lies The Abyss وجود دارد. این مرحله شامل Inquisitor، همراهان گروه او، Hawke از عنوان Dragon Age 2 و یک همراه از Grey Warden (که بستگی به این دارد به کدام جهان وارد شده باشید) می‌شود که در Fade  گیر افتاده‌اند و باید با شیاطینی که بر سر راهشان قرار دارد مبارزه کنند و در این بین با سرگذشت قبلی Inquisitor نیز بیشتر آشنا خواهید شد.

Fade مکانی مابین قلمروها است که توسط شیاطین و ارواح تصرف شده است؛ بنابراین با یک مرحله آسان طرف نخواهید بود و در آخر مجبور هستید تصمیم بگیرید که چه کسانی خود را فدا کنند تا سایرین بتوانند فرار کنند. این انتخاب همواره مابین Hawke و همراه Grey Warden است که مورد آخر می‌تواند یکی از اشخاص Alistair Theirin، Loghain Mac Tir و یا Stroud باشد.

صرف‌نظر از این که چه کسی را انتخاب کنید بازی به شما هشدار می‌دهد که آن‌ها احتمالا می‌میرند. این یکی از انتخاب‌های سخت بازی است؛ به خصوص اگر شما Hawke و Alistair Theirin را داشته باشید که هر دوی آن‌ها در عنوان قبلی روابط عاشقانه داشته‌اند و جدای از این نمی‌توانیم بفهمیم شخصی که پشت سرمان گذاشته‌ایم زنده خواهد ماند یا خیر. احتمالا طرفداران خواهان این هستند که در Dragon Age 4 تکلیف این موضوع مشخص شود حتی اگر به این معنی باشد که همراه انتخابی ما مرده است.

شما دوست دارید در Dragon Age 4 شاهد چه چیزهایی باشید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,