_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

آیا فصل دوم عنوان Apex Legends توانسته است موفق عمل کند؟ نگاهی به محتویات اضافه شده در فصل دوم Apex Legends

فصل دوم عنوان بتل رویال Apex Legends بعد از تیزر تریلر مرموز و جذاب خود در E3 سرانجام منتشر شد. در این فصل شاهد حضور یک شخصیت جدید و نیز مجموعه‌ای از تغییرات و آیتم‌های تزئینی جدید هستیم. اما آیا تمام این تغییرات به اندازه‌ای کافی هستند تا یکی از داغ‌ترین عناوین بتل رویال را همچنان سرپا نگه دارند؟ برای اطلاع از جواب این سوال با وینفون همراه باشید.

پس از گذراندن چندین ساعت با محتویات جدید عنوان Apex Legends، متوجه شدم که فصل جدید بازی تلاش زیادی کرده است تا علاقه‌مندی‌های بیشتری به بازی اضافه کند و بازی‌بازان را سرگرم نگه دارد ولی  این تلاش‌ها به اندازه‌ای نیست که مسیر هموار و واضحی را برای پیشروی Apex Legends به سوی عنوان سرویس محور فوق‌العاده‌ای که می‌توانست باشد باز کند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به محتویات جدید بازی و بررسی خواهیم کرد که کدام یک از این محتویات موفق عمل کرده است و کدام یک خیر.

محتویات خوب:

واتسون بهترینه!

اوکتان (Octane) شخصیت بامزه‌ای بود که فصل قبل به لیست شخصیت‌های Apex Legends اضافه شد اما قابلیت‌های او مانند قابلیت‌‌هایی همچون بازیابی سلامتی Lifeline و یا شناسایی دشمن توسط Bloodhound به اندازه‌ای نبود که او را تبدیل به یک شخصیت اصلی کند و مانند شخصیت‌هایی که ذکر کردیم او را محبوب کند. اما درمقابل واتسون (Wattson) با بسیاری از استراتژی‌های ایجاد شده و ترکیب‌های مختلف تیم‌ها سازگار است. لازم به ذکر نیست که قدرت‌های دفاعی او و برجک‌هایی که می‌تواند سپر دفاعی اعضای تیم را شارژ کند و نارنجک‌های دریافتی را نیز خنثی کند، این امکان را ایجاد کرده است تا هر جایی که تمایل دارید برای اعضای تیم خود یک پایگاه ایجاد کنید.

او شخصیتی است که بسیار هوشمندانه پیاده‌سازی شده است چرا که یک شخصیت بیش از حد قدرتمند نیست و قطعا نقاط ضعفی دارد (به خصوص اگر شما یک Bloodhound در تیم خود داشته باشید)، اما طبیعت چندوجهی او بدین معناست که حتی بازیکنان حرفه‌ای و با تجربه‌ای که از زمان شروع Apex با این بازی همراه بوده‌اند نیز حساب ویژه‌ای برای او باز کنند و حتی به تغییر تاکتیک‌های خود بپردازند.

سلاح قدرتمند L-Star

این سلاح که از عنوان Titanfall 2 به این بازی آمده است، یک ساب‌ماشین انرژی قدرتمند است که از مدت‌ها قبل خبر اضافه شدن آن به بازی منتشر شده بود و حال سرانجام این سلاح به Apex آمده است. شما فقط از طریق airdrop می‌توانید به این سلاح دست یابید و دلیل این موضوع نیز مشخص است: L-Star یک سلاح ویران‌گر است و قادر است که سپر دفاعی دسمنان را به سرعت از بین برده و دشمنان را تکه پاره کند. از طرفی این که قوی‌تر و بیشتر از گذشته شاهد جایگاه Apex Legends در جهان Titanfall باشیم، بسیار خوشایند است.

تغییرات جزئی بازی هوشمندانه است

تغییراتی که توسط یک بهینه‌ساز اعمال می‌شود، عموما آخرین چیزهایی است که در به‌روزرسانی یک عنوان آنلاین و سرویس محور مورد توجه قرار می‌گیرند چرا که بازی‌بازان اغلب بر روی محتویات جدید تمرکز دارند. با این حال تغییرات جزئی و ریزی که در بهینه‌ساز فصل دوم Apex Legends لیست شده است، همگی تغییراتی هوشمندانه است که به بهتر شدن بازی کمک خواهد کرد. از جمله این تغییرات می‌توان به گزینه‌های pinging با جزئیات بیشتر، تقویت برخی از آیتم‌های Legend و همچنین تنظیماتی که در بحث آسیب‌رسانی اعمال شده است اشاره کرد.

محتویات نه چندان خوب:

نقشه بازی هنوز کار دارد

اگر از جنبه طراحی به موضوع نگاه کنیم، Kings Canyon به لطف مناطق تپه‌ای و همچنین تعداد زیادی محیط‌های داخلی و خارجی که بازی‌بازان را مجبور می‌کند که مدام با پیشروی در بازی خود را با استراتژی‌های جدیدی سازگار کنند، ثابت کرده که یک نقشه بتل رویال درگیرکننده است. اما از طرفی استفاده نقشه از رنگ‌های ملایم و تجهیزات نظامی پیچیده‌ی علمی تخیلی، حتی با وجود اضافه شدن مناطق جدیدی همچون Containment و The Cage، همچنان خسته‌کننده باقی مانده است. تغییراتی که در این زمینه ایجاد شده است، برعکس به‌روزرسانی‌های ریسکی و دگرگونی‌هایی که در نقشه Fortnite شاهد هستیم بسیار محتاطانه است. قطعا دیدن رنگ‌های روشن‌تر در بازی نمی‌تواند آن قدر هم بد باشد. (و یا بهتر، اضافه شدن یک نقشه کاملا جدید به بازی).

بتل‌پس بازی چندان خاص نیست

بتل پس تبدیل به یک استاندارد برای کسب درآمد در عناوین بتل رویال، مخصوصا در عناوین رایگانی همچون Apex Legends شده است. بازیکنانی که هزینه موردنیاز برای این بتل پس‌ها را برای هر فصل می‌پردازند، پاداش‌ها و مزایای کاملا جدیدی دریافت خواهند کرد که این پاداش‌ها برای کسانی که فقط به تجربه عنوان اصلی می‌پردازند، در دسترس نیست. اگر چه برای بسیاری از بازی‌بازان گیم‌پلی پر هیجان Apex Legends، سیستم Ping و سیستم تیراندازی نفس‌گیر آن، این بازی را تبدیل به لذت‌بخش‌ترین عنوان بتل رویال موجود در بازار کرده است، با این حال هیچ شکی نیست که آیتم‌های تزئینی بازی نیز طرفداران خاص خود را دارد.

اما بتل پس بازی چندان جوابگوی نیاز این دسته از بازی‌بازان نیست و تنها شامل کارت‌هایی برای شخصیت‌های مختلف، سکه‌های apex، پک‌های apex (که در اصل همان لوت باکس‌ها هستند) و تعدادی آیتم‌ تزئینی انحصاری می‌شود. تعداد محدودی پوسته برای شخصیت‌ها و سلاح مانند لباس Prince of Darkness وجود دارند که جالب به نظر می‌رسند اما هیچ کدام از آن‌ها قابل قیاس با محتویاتی همچون پوسته John Wick-But-Not-Actually-John-Wick در Fortnite و یا حتی پوسته‌های اپراتور مختلف در عنوان Black Ops 4 نیست.

محتویات خوب امیدوارکننده:

آینده معلوم نیست

پیام رسپاون (Respawn) در جریان نمایش E3 خود برای عنوان Apex Legends بسیار واضح بود: تغییرات بزرگی برای Kings Canyon در راه است. اگر چه فصل دوم قطعا میزبان برخی از این تغییرات بوده است، با این حال این حس را به ما می‌دهد که به جای آن که خود بخشی از آن سکوی پرتاب بزرگ باشد، بیشتر به عنوان مقدمه‌ای برای آن عمل می‌کند.

اشتباه نکنید: واتسون یک شخصیت فوق‌العاده است، ایده تغییر پیرامون نقشه ایده‌ی جالبی است که آن را نسبت به سایر عناوین بتل رویال برتری می‌دهد، تغییرات جزئی بازی هوشمندانه هستند و سیستم بتل پس بازی با وجود نقص‌هایی که دارد همچنان امیدوارکننده به نظر می‌رسد. با این حال به نظر می‌رسد که Apex Legends به عنوان یک بازی سرویس محور و آنلاین، همچنان پشت سر سایر عناوین بتل رویال حرکت می‌کند و تنها می‌توان به فضای زیادی که بازی برای گسترش خود در اختیار دارد امیدوار بود.

چرا خبری از حالتهای زمان محدود در بازی نیست؟ یا حالت رخداد زمانی تایتان در مقابل تایتان که از زمان عرضه بازی مدام توسط طرفداران بر طبل آن کوبیده می‌شود. حتی حالت Deathmatch نیز می‌تواند به بازی اضافه شود. این حالت‌ها می‌تواند کمی تنوع را برای بازی‌بازانی که عاشق Apex و نه لزوما عاشق عناوین بتل رویال هستند اضافه کند. با گذشت دو فصل از عرضه بازی، به نظر می‌رسد که Apex Legends برای حفظ مخاطبان خود هنوز با روندی محتاطانه در حال پایه‌گذاری فندانسیون خود است و به جای ریسک کردن که می‌تواند با روش‌های جسورانه و جدید بازیکنان بیشتری را به سمت بازی بکشاند، ترجیح می‌دهد همین روند را ادامه دهد. امیدواریم که بعضی از این تغییرات جسورانه را در فصل سوم بازی و فصول آتی شاهد باشیم.

عنوان Apex Legends در حال حاضر بر روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

منبع :

GAMEINFORMER

283 پست
هادی اسماعیل‌زاده
دانشجوی ارشد تبدیل انرژی که علاقه زیادی به بازی‌های رایانه‌ای خصوصا عناوین نقش‌آفرینی داره. اوقات فراغت خودشو با فیلم و کتاب پر میکنه و در حال حاضر در بخش گیمینگ وینفون مشغول به فعالیت است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,