و باز هم چهارشنبه یک روز جدید برای مایکروسافت بود، چرا که پیش‌نمایش جدید اینسایدر ویندوز 10 منتشر شد. در حقیقت ما هر چهارشنبه یک بیلد جدید از 19H1 را در حلقه‌ی Fast دریافت کردیم، البته به استثنای هفته‌ی گذشته که در آن ایالات متحده تعطیل بود.

دیروز بیلد 18290، که آخرین بیلد از چرخه‌ توسعه‌ی 19H1 است، منتشر شد و این به معنای یک پیش‌نمایش برای به‌روزرسانی نسخه‌ی بعدی ویندوز 10 می‌باشد. همچنین یک بار دیگر شاهد بهبود‌های جزئی خواهیم بود.

ویژگی‌های جدید بیلد 18290 ویندوز 10 را می‌توانید در زیر مطالعه کنید:

یک تغییر جزئی برای منوی استارت

در ادامه‌ با پیشرفت‌های لیست پرش بیلد 18290، هنگامی که شما آن را دریافت می‌کنید، متوجه بخش‌های قدرتمند و کاربردی منوی استارت خواهید شد، که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به اضافه کردن آیکون‌ها برای شناسایی آسان‌تر اشاره کرد.

این‌ قابلیت‌ها نیز در منوی صفحه ورود به سیستم قابل مشاهده خواهد بود.

همگام‌سازی ساعت شما

در پاسخ به نظرات شما در تنظیمات تاریخ و زمان یک گزینه اضافه شده است تا به صورت دستی ساعت خود را با سرور زمان هماهنگ کنید. این در موضوعاتی به‌ شما کمک خواهد کرد که فکر می‌کنید ممکن است ساعت خارج از همگام‌سازی باشد یا اگر خدمات زمان از کار افتاده باشد. همچنین اطلاعات دقیق زمانی و آدرس سرور بارگذاری زمان را برای آخرین باری که زمان با موفقیت همگام‌سازی شده، نشان خواهد داد.

نکته: این ویژگی در حال حاضر تنها برای رایانه‌های متصل به دامنه پشتیبانی می‌شود، اگر چه در بیلد دیروز روی تمامی دستگاه‌ها قابل‌ مشاهده است.

می‌توانید ببنید کدام نرم‌افزار از میکروفون استفاده می‌کند

در بیلد 18252 یک آیکون میکروفن جدید معرفی شد، که در حوزه اطلاع‌رسانی ظاهر خواهد می‌شد و به شما اجازه می‌داد که بدانید چه زمانی یک نرم‌افزار به میکروفون شما دسترسی دارد. اما امروز این آیکون به‌روزرسانی شده است و شما با حرکت بر روی آن می‌توانید بدانید که کدام نرم‌افزار در حال استفاده از آن می‌باشد. اگر بر روی آن دو بار کلیک کنید، صفحه‌ی تنظیمات حریم‌خصوصی میکروفون را باز خواهد کرد.

اگر چندین نرم‌افزار از میکروفون شما استفاده کنند، در این صورت فقط لیستی از آن نرم‌افزاهایی که به‌طور فعال از میکروفون استفاده می‌کنند را خواهید داشت.

بهبود تجربه‌های جستجو و کورتانا

مایکروسافت هنوز هم در حال بررسی برخی از گزینه‌ها برای بهبود این تجربیات در ویندوز است. هنگامی که شما شروع به جستجو می‌کنید متوجه خواهید شد که صفحه‌ی اصلی به‌روز شده است. تغییرات اخیر برای آن است تا شما بیشتر احساس راحتی کنید، که از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به اضافه کردن پشتیبانی تم روشن، لمس اکریلیک و تمامی گزینه‌های فیلتر به‌عنوان محور از راه دور اشاره کرد. همانطور که می‌دانید مایکروسافت دوست دارد نظرات شما را بشنود، پس حتما مسائل و پیشنهادات خود را در مرکز بازخورد به مایکروسافت گزارش دهید.

اعلان‌های به‌روزرسانی ویندوز

با شروع 19H1، هنگامی که دستگاه شما بعد از یک به‌روزرسانی به راه‌اندازی مجدد نیاز دارد (از جمله بیلدهای جدیدی که منتشر می‌شوند) آیکون Windows Update با نشانگر نارنجی در قسمت اطلاع رسانی (سینی سیستم) هشدار می‌دهد تا دستگاه خود را راه‌اندازی مجدد کنید.

به‌روزرسانی‌ها دیگر برای اینسایدرها

ایمیل و تقویم (نسخه 11001.20106)

در حال حاضر پیگیری وظایف شما Mail & Calendar در Microsoft To-Do آسان‌تر است. با دریافت آخرین به‌روزرسانی Mail & Calendar از فروشگاه مایکروسافت، توانایی سوئیچ کردن مستقیم به To  Do در قسمت ناوبری نرم‌افزار را خواهید داشت. این به‌روزرسانی برای کاربران اینسایدرها و Retail در دسترس می‌باشد.

همانطور که مشاهده کردید هیچ چیز احمقانه‌ای در این بیلد وجود ندارد. طراحی Fluent در منوی استارت، توانایی همگام‌سازی ساعت خود به‌جای نیاز به خاموش کردن و تنظیمات خودکار زمان، شما متوانید نرم‌افزارهای در حال استفاده از میکروفون را مشاهده کنید و در نهایت مایکروسافت برای بهبود جستجو و کورتانا به راه خود ادامه می‌دهد.

همچنین مایکروسافت اعلام کرد که بیلدهای قدیمی به زودی به منقضی خواهند شد. البته این چیز جدیدی نیست، چرا که بیلدهای پیش‌نمایش اینسایدرهای ویندوز همیشه دارای یک تاریخ انقضا می‌باشند و تاریخ انقضای بیلدهای فعلی 14 دسامبر است. اگر شما در حال استفاده از یک بیلد قدیمی هستید، در آینده یک هشدار را دریافت خواهید کرد، البته در بعضی موارد تنها بیلد کار خود را متوقف خواهد کرد. شما می‌توانید با ارتقا به بیلد 18290 از این کار جلوگیری کنید.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , ,