بیلد جدیدی برای اینسایدرهای ویندوز 10 در حلقه فست منتشر شده است. بیلد هفته گذشته در روزجمعه منتشر شد، در نتیجه شماره بیلد این هفته تنها کمی افزایش داشته و به 18965 ارتقا یافته است. هفته گذشته بیلد 18963 تغییرات کمی را ارائه کرد، از جمله ارائه قابلیت به‌روزرسانی نوت پد از طریق مایکروسافت استور. با وینفون همراه باشید تا تغییرات بیلد جدید منتشر شده در حلقه فست را بررسی کنیم.

در مورد بیلد  این هفته، تغییرات جدید زیادی وجود ندارد. تنها تغییر قابل توجه گزینه جدیدی در Settings است که زمانی که کاربر از سیستم خارج شده و دوباره وارد می‌شود اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌ها ریستارت شوند.

کنترل روی ریستارت اپلیکیشن‌ها با ورود به سیستم

مایکروسافت در این باره می‌گوید: همان طور که برخی از شما در حال حاضر میدانید، اپلیکیشن‌ها دارای قابلیت رجیستر برای ریستارت هستند، که در برخی مواقع بسیار مفید خواهد بود، از جمله اینکه اگر نیاز به ریستارت کامپیوتر خود داشتید شما را قادر به بازگشت به آنچه انجام می‌دادید می‌سازد. پیش از این، این گزینه به گزینه ” Use my sign-in info to automatically finish setting up my device” در زیر گزینه‌های Sign-in در بخش تنظیمات Accounts قرار داشت. ما از طریق نظرات شما می‌دانیم که زمانی که ویندوز، به صورت خودکار اپلیکیشن‌ها را ریستارت می‌کند برخی از شما ترجیح می‌دهید بر روی اپلیکیشن‌هایی که در زمان ریستارت باز بودند کنترل صریح‌تری داشته باشید، ما با به‌روزرسانی 20H1 این گزینه را برای شما به ارمغان آورده‌ایم.

ویندوز در حال حاضر تنظیم جدید ریستارت اپلیکیشن را در کنترل شما قرار داده است. زمانی که این تنظیم فعال باشد، ویندوز به صورت اتوماتیک زمانی که شما از سیستم خارج می‌شوید، یا ریستارت می‌کنید، و یا ویندوز را شات دان می‌کنید اپلیکیشن‌های قابل ریستارت شما را ذخیره می‌کند و دفعه بعد که به سیستم خود وارد (Sign-in) شدید آنها را ریستارت می‌کند. این تنظیم به صورت پیش فرض غیرفعال است و شما می‌توانید در هر زمان که خواستید با رفتن به مسیر Settings > Accounts > Sign-in options آن را تغییر دهید، و همچنین می‌توانید این تنظیم را با جستجوی عبارت ” restart apps” در استارت و یا باکس جستجو ویندوز بیابید.

علاوه بر آن، مایکروسافت به طور رسمی برخی تغییرات را برای رابط کاربری Feedback Hub معرفی کرده است،  که خبر آن در چند روز گذشته منتشر شده است. رابط کاربری جدیدی برای جستجو فیدبک، گزینه‌های جدیدی برای گزارش فیدبک و صفحه دستاوردهای جدید وجود دارد:

تیم Feedback Hub براساس درخواست‌های ویژگی شما اخیرا بسیار پرکار بوده و برخی به‌روزرسانی‌ها را برای این اپلیکیشن تدارک دیده است. برای آخرین ورژن که اکنون برای اینسایدرها در حلقه فست منتشر شده چندین تغییر و بهبود وجود دارد که آنها را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

به‌روزرسانی رابط کاربری جستجوی فیدبک

در بخش فیدبک این اپلیکیشن، اکنون قادرید آشکارا تفاوت بین Problems و Suggestions را ببینید، در بالای هر فیدبک با نمایش آیکون، رنگ، و برچسب‌ها Problems و Suggestion نشان داده شده است. ما همچنین آیکونوگرافی و نمایش فیدبک مشابه با Problems ، upvoting suggestions و اضافه کردن کامنت‌ها به فیدبک را به روزرسانی کردیم.

اضافه کردن فیدبک مشابه

در گذشته، Feedback Hub اجازه دو نوع مشارکت در فیدبک را میداد: upvoting و اضافه کردن جزئیات بیشتر. مفهوم نظر دادن در Suggestions بسیار منطقی به نظر میرسد، مهندسین مایکروسافت می‌خواهند بدانند کاربران به دنبال چه ویژگی‌هایی هستند، و نظر دادن به پیشنهادات ویژگی روشی برای مشاهده و دانستن علایق کاربران است.

با این حال، نظر دادن در Problems پیچیده‌تر است، چالش‌ها و مشکلات موضوع محبوبی نیست، و چیزی که در اینجا به مهندسین کمک می‌کند تا مشکلات را حل کنند داشتن توضیحات واضح در مورد چگونگی به وجود آمدن مشکل است. فیدبک مخصوصا مفید خواهد بود اگر، شامل یک بازآفرینی از مشکل مربوطه باشند، تشخیصی که به تیم‌های ما کمک میکند که دقیقا مشخص کنند که چه اشتباهی رخ داده تا آنها بتوانند مشکلات را سریعتر برطرف کنند. رای دادن در صفحه جستجو اغلب جزئیات کافی درباره آنچه که اتفاق افتاده ارائه نمی‌دهد، و دیده شده که برخی کاربران برای افزودن بازآفرینی شخصی خودشان از مشکل مربوطه به فیدبک موجود مراجعه می‌کنند.

با ویژگی جدید Add similar feedback ، انتخاب یک مشکل که با نشانه‌های موجود در سیستم شما مطابقت دارد، شما را به فرم فیدبکی که عنوان آن از قبل پر شده خواهد برد. شما عنوان را ویرایش کنید و یا توصیف خودتان را اضافه کنید تا دقیقا به ما بگویید هنگام مواجه با مشکل چه اتفاقی رخ داده است. ما از قبل دسته شما را انتخاب کرده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم تیم ویژگی مربوطه فیدبک شما را ببیند، و در بخش جدید Similar Feedback ما، فیدبکی که انتخاب کرده‌اید قبلا انتخاب شده است. مثل همیشه، آخرین مرحله شامل اختیاری اضافه کردن بازآفرینی شما از مشکل است و یا هر پیوست دلخواهی که تمایل دارید اضافه کنید.

دستاوردهای ویندوز اینسایدرز

خرسندیم صفحه جدید دستاوردهای ویندوز اینسایدرز (Windows Insiders Achievements) را اعلام کنیم. ما به دستاوردهایی دست یافته‌ایم که با انتقال آنها از صفحه پروفایل شما به صفحه خودشان قابل تشخیص‌تر هستند، و ما ویژگی‌های دیگری را اضافه کرده‌ایم که به شما امکان می‌دهد پیشرفت‌های خود را طبقه‌بندی و پیگیری کنید. حتما آن را بررسی کنید و شروع به باز کردن نشانه‌ها (Badges) کنید. منتظر شنیدن نظرات شما در رسانه‌های اجتماعی با استفاده از هشتگ #Builds4Badges هستیم.

اطلاعاتی (Device ID و User ID) که تا پیش از این در پروفایل شما قرار می‌گرفت، اکنون در بخش تنظیمات Feedback Hub قرار دارد.

مثل همیشه، قدردان فیدبک‌های شما کاربران هستیم، اگر پیشنهاد و یا مشکلی دارید و میخواهید آن را گزارش دهید می‌توانید آنها را در قسمت Feedback Hub under Apps > Feedback Hub  با ما به اشتراک بگذارید.

از آنجایی که بیلد هفته قبل در روز جمعه منتشر شده، انتظار می‌رفت تغییرات نسبتا اندک باشد و شماره بیلد نیز اندکی افزایش داشته است. همچنین شایان ذکر است که هنوز راه درازی تا انتشار رسمی Windows 10 20H1 در پیش داریم، بنابراین بسیاری از ویژگی‌های بعدا به آن اضافه خواهند شد.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,