_ویندوز پنل جدید

بروزرسانی KB4515384 ویندوز 10 با مشکلاتی همراه است مشکلات پدید آمده در شبکه و مرکز اعلانات

چند روز پیش بود که مایکروسافت بروزرسانی تجمعی KB4515384 را برای ویندوز 10 منتشر کرد. حال اما خبر رسیده است که این بروزرسانی مشکلات متعددی را برای کاربران به وجود آورده است. بخش‌های مختلف سیستم عامل از جمله منوی استارت، منوی جست‌وجو و تنظیمات صوتی از این مشکلات رنج می‌برند. اما ظاهراً این همه‌ی ماجرا نیست و ایرادات بیشتری گریبان گیر کاربران شده است. با وینفون همراه باشید.

در برنامه‌ی Feedback Hub مایکروسافت، کاربری متوجه باگی شده است که در نتیجه‌ی آن Ethernet و WiFi از کار می‌افتد :

بروزرسانی kb4515384 از فعال شدن NIC جلوگیری می‌کند و ارور شماره 10 را نمایش می‌دهد. نصب دوباره درایورها از اینتل یا منابع آپدیت ویندوز هم مشکلی را حل نکرد. به هر حال حذف این بروزرسانی از بخش برنامه‌ها و نرم افزارها (Programs & Software) یا با کمک یک ابزار بازیابی، مشکل را به طور کلی برطرف می‌کند.

کاربر دیگری درباره‌ی از کار افتادن آداپتور شبکه خود بعد از نصب این بروزرسانی گفته است :

نسخه‌ی KB4515384 ویندوز ethernet و wifi سیستم من را از کار انداخت. به نظر می‌رسد که دستگاه‌های جدیدی با برچسب #2 ایجاد می‌شوند و وقتی برای پیدا کردن دستگاه‌های مخفی تلاش می‌کنم، دستگاه‌هایی که قبل‌تر نام‌گذاری شده‌اند نمایش داده می‌شوند. حذف درایورهای جدید و قدیمی هم اثر بخش نبود. برای مثال با پیغام ethernet قطع شده است مواج می‌شوم در صورتی که اصلاً این‌طور نیست! تنها چاره‌ی کار حذف این بروزرسانی است.

عده‌ای از کاربران هم از ناتوانی خود در باز کردن مرکز اعلانات (Action Center) گلایه کرده‌اند :

بعد از نصب KB2515384، دیگر نمی‌توانم اکشن سنتر یا مایکروسافت اج را باز کنم. نسخه‌ی ویندوز من 19H1 18362 است و تعمیر و ریست کردن مایکروسافت اج هم کارآمد نبود. در نهایت مجبور به حذف این بروزرسانی شدم. ماه پیش هم مجبور به حذف نسخه‌ی KB4512941 شدم. چون مشکلات فراوانی را در رابط کاربری جست‌وجو ایجاد کرده بود که پردازنده و سیستم خنک کننده را مجبور به کار می‌کرد.

کاربر دیگری حتی در اجرای برنامه‌های اصلی هم مشکل داشت که در نهایت مجبور به حذف بروزرسانی شد :

این نسخه‌ی KB4515384 واقعاً باعث از کار افتادن کامپیوتر من شده است. از مصرف بالای پردازنده در سرچ تا اجرا نشدن آیکون تنظیمات صوتی و همچنین مرکز اعلانات. تنها راه حلی که به عادی شدن شرایط کمک می‌کند، حذف این نسخه است.

اکثر کاربرانی که از این مشکلات شکایت کرده‌اند، حذف این بروزرسانی و منتظر ماندن تا انتشار نسخه‌ی بهبود یافته را پیشنهاد می‌کنند. اما برای آن دسته از کاربرانی که با مشکلات ایجاد شده در آداپتور شبکه مواجه هستند، غیر فعال کردن و دوباره فعال کردن آداپتور از قسمت Device  Manager، می‌تواند موقتاً مشکل را حل کند.

نظر شما چیست؟ آیا شما هم این بروزرسانی را نصب کرده‌اید؟

منبع :

MSPU

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,